НАРОДНИЙ МУЗЕЙ
13 січня 2018 року члени громадської організації «Київське військово-історичне товариство» в складі Чудновець О.М., Кущенко Ю.А., Крисько А.П., Снігирь Г.В., Кравцова В.І., Головача Е.О. та Голоушкіна В.Б., по запрошенню дирекції, відвідали Ірпінський історико-краєзнавчий музей.
Історична довідка:
У 1970 році вчитель історії Ірпінської середньої школи № 3 Олексій Миколайович Передерій (1924-1997) організував історико-краєзнавчий гурток. Педагог разом з учнями зібрав колекцію експонатів і згодом заснував шкільний історико-краєзнавчий музей. А в 1977 році музей було реорганізовано в міський і розміщено в окремому будинку.
На стадії реорганізації в 1987 році директором музею був призначений А. І. Зборовський.
У 1990 році Ірпінський міськвиконком надав історико-краєзнавчому музею нове приміщення (по вулиці Шевченка, 4).
Нову експозицію музейного закладу вже після проголошення Україною незалежності було відкрито 18 листопада 1991 року. Постановою колегії управління культури Київської облдержадміністрації від 9 грудня 1992 року за досягнутий високий рівень пошукової, дослідницької та культурно-виховної роботи, створення змістовної музейної експозиції Ірпінському історико-краєзнавчому музею присвоєно звання «Народний музей».
Зараз у Ірпінському історико-краєзнавчому музеї розгорнуто такі експозиції: діорама «Річка Ірпінь»; «Археологічні знахідки»; «Історичний побут Приірпіння»;• «Приірпіння в роки Другої світової війни»; «Приірпіння в післявоєнний період»; «Приірпіння сучасне»; «Літературно-мистецьке Приірпіння».
Також тут працюють постійно діючі виставки у музеї: виставка з фондів музею «Музичні інструменти Миколи Будника»; виставка творів живопису з фондів музею «Ірпінь у творчості М. О. Донцова»; виставка творів живопису з фондів музею «Мальовничий світ М. О. Донцова»; виставка живописних робіт В. Г. Негреска.
Сам музей - державний історико-краєзнавчий музей у місті Ірпінь Київської області, де зібрана велика кількість матеріалів і предметів з природи, історії та культури Приірпіння, це значний міський осередок культури, виховної і дослідницької роботи.
Під час відвідування музею, було проведено цікаву екскурсію, яку провів сам Зборовський А.І. Делегація ознайомилась з унікальними експонатами дійсно «народного» музею.
В кінці заходів, рішенням ради громадської організації «Київське військово-історичне товариство», за велику патріотичну роботу в справі духовності в розбудові Української держави директор музею Зборовський Анатолій Іванович був нагороджений пам’ятною відзнакою «200 років з дня народження Т.Г. Шевченка».
Членами делегації були сказані слова подяки за подвижницьку діяльність з побажаннями процвітання музейної справи.
Матеріал надав Голова громадської організації «Київське військово-історичне товариство» Чудновець О.М.