Главная > Периодика > ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ


10-04-2015, 14:40. Разместил: psi01morpex
ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

7 квітня 2015 року, в день коли православні святкують Благовіщення, у Новосілківській середній школі Макарівського району відзначили День пам’яті підводників, що загинули при виконанні бойових завдань.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

Школа була відкрита ще в далекому 1895 році. З Військово – морським флотом її пав’язує пам’ять про видатних учнів - моряків: контр-адмірала В.К. Малика та Героя Радянського Союзу Івана Хомовича Кучеренка.
Народився Іван Кучеренко 28 грудня 1908 року в с. Новосілки, нині Макарівського р-ну Київської обл.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

Службу на ВМФ почав з 1929 року. У 1933 році закінчив Вище військово-морське училище імені М. В. Фрунзе. Після закінчення училища служив на Тихоокеанському флоті. Був штурманом підводного човна, помічником командира, командиром підводного човна М-13, служив у штабі ТОФ.
З грудня 1941 року командував підводним човном С-51. На початку 1943 року цей підводний човен перейшов з Далекого Сходу на Північ через Тихий і Атлантичний океани, а в травні 1943 року вийшов в перший бойовий похід. У березні 1944 р. Іван Кучеренко вступив до командування 2-м дивізіоном підводних човнів бригади підводних човнів Північного флоту.
Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 липня 1945 року за зразкове виконання бойових завдань командування у боротьбі з фашистськими загарбниками і проявлені при цьому мужність та героїзм капітану 2 рангу Івану Хомичу Кучеренку присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка».
Після війни Іван Хомович продовжив військову службу. У 1948 р. закінчив Військово-морську академію імені К. Е. Ворошилова. До 1951 року був на викладацькій роботі, потім на командних посадах на Балтийському флоті.
Контр-адмірал Іван Хомович Кучеренко помер 26 листопада 1959 р. Похований у Москві.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

Ім’я славетного земляка викарбовано і на пам’ятному знаку, встановленому на території середньої школи № 95 м. Києва.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

Саме 7 квітня у Новосілківській школі і пройшли урочисті заходи, присвячені вшануванню пам’яті загиблих підводників.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

На заході серед почесних гостей були присутні: голова ВГО «Всеукраїнська асоціація ветеранів-підводників» капітан І рангу Шабовта С.Б. та голова асоціації ветеранів-підводників у Київської області Олефіренко В.М.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

У ході зустрічі було продовжено угоду про співробітництво Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська асоціація ветеранів-підводників» з Новосілківською загальноосвітньою школою І-Ш ступенів Макарівського району Київської області з питань військово-патріотичного виховання молоді на 2015-2020 рр.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

Сергій Шабовта вручив Новосілківській школі пам’ятну медаль на честь 240-річчя з Дня народження відомого мореплавателя, уродженця Чернігівщини Ю.Ф. Лисянського та подяку колективу за активну участь у військово-патріотичному вихованні молоді.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

Присутні гості відвідали шкільний музей, в якому прослухали розповідь екскурсоводів про Івана Кучеренка, побачили рідкісні експонати – особисті речі контр-адмірала та фото із сімейного архіву.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

По завершенню екскурсії присутні мали змогу переглянути фільм про легенду підводного флоту І.Х. Кучеренка «Люди як кораблі», а також насолодитися співом фольклорного гурту «Калиновий кут», учнів школи Лоневського Максима та Ткаченко Вікторії, побачити хореографічні композиції у виконанні спортивно-танцювального колективу «Лелеченьки».

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

На завершення ветерани-підводники разом із педагогами та учнями висадили саджанці фруктових дерев, чим було втілено задум створення шкільного саду на честь підводника-земляка І.Х. Кучеренка.

Матеріал підготував гвардії п/полковник запасу А. В. Вовк.





Вернуться назад