Главная > Периодика > СВЯТО НАРОДЖЕННЯ БОЖОГО СИНУ

СВЯТО НАРОДЖЕННЯ БОЖОГО СИНУ


11-01-2018, 19:03. Разместил: psi01morpex
СВЯТО НАРОДЖЕННЯ БОЖОГО СИНУ

СВЯТО НАРОДЖЕННЯ БОЖОГО СИНУ

7 січня 2018 року козацька громада Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» завітала до храму Святого благовірного великого князя Георгія Володимирcького, щоб разом з його прихожанами достойно відзначити велику подію Різдва Христового.

СВЯТО НАРОДЖЕННЯ БОЖОГО СИНУ

Козаки вже вкотре приходять сюди, щоб прикластися до ікони Христа та ікони Святого благовірного великого князя Георгія з частинкою його мощів.
Святий благовірний великий князь Георгій уособлює один з ідеалів православного християнина, якого намагаються наслідувати у своїй діяльності козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке». Адже він свого часу самовіддано об’єднував розрізнені князівства для боротьби з монголо-татарськими ордами Батия. Залучав для боротьби з ними всіх своїх синів. Вирізнявся серед інших князів мудрістю, хоробрістю, благочестям і військовою доблестю.
До ікони Святого благовірного великого князя Георгія з надією прикладаються не тільки козаки, а й військові, працівники силових структур і правоохоронних органів. Молили його бути їхнім молитовником перед Іісусом Христом.
У цей день козаки, берегині і козачата разом з постійними прихожанами храму Святого благовірного великого князя Георгія Володимирcького молилися й славили Богонемовля під час Божественної літургії, яку очолив протоієрей Василь Коровець, настоятель храму.

СВЯТО НАРОДЖЕННЯ БОЖОГО СИНУ

Під час проповіді перед віруючими виступив генерал-полковник Віктор Лях. Він подякував всіх священиків і прихожан за спільні молитви, щирими словами привітав їх з Різдвом Христовим: «… Дорогі брати і сестри! Усі ми розуміємо, що для будь-кого з нас немає ані ліків, ані спасіння, якщо Бог не буде з нами. Сьогодні до нас прийшов світлий день Різдва Христового. У цей день Бог став людиною, щоб і людина у майбутньому могла стати подібною Богу. Спаситель своїм втіленням у людину виявив велику любов до неї… У цей день Бог, – Творець і Промислитель світу прийняв людську плоть, став таким самим, як і кожен з нас, тільки – безгрішним. Сьогодні Він прийшов до нас, Він тут, Він тихо і лагідно стукає у дверцята нашої душі і просить дозволу ввійти до неї. І горе тій людині, яка не чує цього стуку, не розкриває перед Богонемовлям своєї душі й серця. Як хочеться, аби духовна радість цього великого дня торкнулася кожного серця, пробудила в ньому потребу творити добро, здійснювати гарні вчинку на користь своїх родин й Української Православної церкви, а ще побажати усім вам великої любові один до одного. Зі святом вас, дорогі мої Брати і сестри!»
Отаман паланки відзначив заслуги настоятеля храму Святого благовірного великого князя Георгія Володимирського та нагородив протоієрея Василя Коровця Грамотою отамана Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» за організацію зразкового окормлення козаків за видатні заслуги у духовному й національному вихованні учнівської молоді та з нагоди його Дня народження.

СВЯТО НАРОДЖЕННЯ БОЖОГО СИНУ

У своїй промові отаман відзначив, що на цьому святі Різдва Христового, як ніколи, було дуже багато дітей і підлітків, в чому велика заслуга настоятеля храму.
Добрими словами на адресу козаків відгукнувся й протоієрей Василь Коровець. Розкрив прихожанам ціннісну значимість взаємодії Козацтва з Українською Православною Церквою, розповів про плідну роботу козаків з учнями козацьких класів.

СВЯТО НАРОДЖЕННЯ БОЖОГО СИНУ

Наприкінці церковної служби всі учні церковно-приходської школи отримали солодкі подарунки.
Козаки і берегині Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» отримали причастя Святих Таїн. Разом зі священиками та іменитими гостями прийняли участь у трапезі з нагоди свята Різдва Христового. Говорили про значення Різдва Христового для всього українського православного народу.

СВЯТО НАРОДЖЕННЯ БОЖОГО СИНУ

Виголошувалися здравиці з нагоди 51 річниці з Дня народження протоієрея Василя Коровця та Дня народження старости храму Олексія Євтуховича. На їх честь виголосили промови генерал-командор Віктор Лях, генерал-осавул Василь Северин, козацький полковник Олексій Панченко, військовий старшина Петро Шпиленко, сотник Едуард Козацький та інші козаки.

СВЯТО НАРОДЖЕННЯ БОЖОГО СИНУ

Багато цінних думок щодо здійснення корисних і значущих справ для нашого старинного козацького міста сучасними козаками і священиками було висловлено під час Різдвяної трапези.

Прес-центр Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке»
Вернуться назад