Главная > Периодика > БОЙОВІ ПОДРУГИ

БОЙОВІ ПОДРУГИ


18-03-2018, 16:55. Разместил: psi01morpex
БОЙОВІ ПОДРУГИ

БОЙОВІ ПОДРУГИ

14 березня в актовій залі КУ ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, м. Суми відбулися урочистості та конференція з нагоди 40-річного ювілею клубу «Бойові подруги», в яких прийняли участь ветерани та діти війни, офіцери Збройних Сил України, учителі, козаки, джури, кадети, учні 1-ї школи.

БОЙОВІ ПОДРУГИ
БОЙОВІ ПОДРУГИ

Тут було виставлено стенд, на якому відображено час створення та основний зміст діяльності членів клубу «Бойові подруги», а також розміщені фотографії керівників цього уславленого жіночого товариства та його Ради. Викликала зацікавлення і виставка кількох фотоальбомів, окремих фотографій, книг, річних зошитів-звітів про діяльність клубу, копій архівних матеріалів, вирізок із газет про ратну звитягу та різнопланову роботу фронтових подруг.
У виконанні хору ветеранів прозвучали, відомі й любі для захисників Вітчизни, патріотичні пісні.

БОЙОВІ ПОДРУГИ

З вітальними словами до членів клубу «Бойові подруги» та учасників конференції звернувся полковник Микола Бондарєв, голова ради Сумської міської організації ветеранів України. Відкриваючи урочистості, він зазначив, що цей славний жіночий клуб було створено 7 березня 1978 року.

БОЙОВІ ПОДРУГИ

До його складу увійшли 352 жінки, які у грізні роки війни були радистками, телефоністками, розвідницями, кулеметницями, зенітницями, лікарями, медсестрами, партизанками, підпільницями. Вони виявляли неабияку хоробрість, часто ризикували своїм життям, розділяли біль утрат і щастя перемог над фашистською нечистю. Організатором і першим головою клубу стала Марія Гарькава (1978-1987 рр.), капітан прикордонних військ. Її наступницями були Марія Коженко (1987-1995 рр.), Варвара Ожередова (1995-2004 рр.), Надія Левитська (2004-20015 рр.).

БОЙОВІ ПОДРУГИ

Жінками-фронтовиками клубу «Бойові подруги» проведені сотні незабутніх уроків Мужності та інших героїко-патріотичних заходів для підростаючого покоління.

БОЙОВІ ПОДРУГИ

Полковник Євген Царіцин, голова комітету ветеранів війни, виступив із доповіддю: «Внесок жінок у перемогу над ворогом у період Другої світової війни». Він зосередив увагу на тому, що наші жінки воювали нарівні з чоловіками. Вони брали безпосередню участь у бойових дій у якості розвідниць, льотчиць, танкісток, снайперок. Багато з них знаходилися на військовій медичній службі. Були лікарями, медсестрами, санітарками. Жіночий досвід Другої світової війни, це не лише героїзм і перемоги, але також страждання і, на жаль, – забуття...

БОЙОВІ ПОДРУГИ

Анатолій Близнюк, завідувач музею «Дзвони пам’яті», розповів про експозицію та додаткові матеріали про клуб «Бойові подруги», що містяться у музеї, розташованому у Будинку Сумської міської організації ветеранів України. Доповнив інформацію попередніх доповідачів цікавими фактами із життя фронтових подруг.

БОЙОВІ ПОДРУГИ

Куратор клубу Світлана Сахно у своєму виступі та інтерв’ю телекомпанії ATVі дала вичерпну характеристику патріотичної та громадської діяльності клубу «Бойові подруги», розповіла про те, як і дотепер вони підтримують фронтову дружбу: телефонують один одному, цікавляться станом здоров’я, розповідають про державні свята й роботу міської ветеранської організації. Не забувають привітати зі святами, підтримували морально й матеріально. Розповіла Світлана Георгіївна й про свою роботу з патріотичного виховання молоді. Адже вона багато разів на рік відвідувала навчальні заклади, зустрічалася зі студентами, учнями, козачатами, розповідали їм про пережите у воєнні та повоєнні роки.

БОЙОВІ ПОДРУГИ

Заступник голови клубу «Бойові подруги» Валентина Абрамець доповіла учасникам конференції, що члени жіночого гурту постійно збираються, діляться враженнями сьогодення, розповідають про своє літнє життя, влаштовують чаювання, а інколи ще й тренуються. Це дуже добре. Однак стан фронтових подруг не дуже гарний. Вони майже не покидають своїх домівок, спілкуються між собою по телефону. Тож, подякувала Світлані Сахно за те, що відвідує фронтових подруг вдома, не забуває про тих, хто пішов з життя, спілкуючись з їх дітьми.
При цьому висловила занепокоєння тим, що з кожним роком стали все менше запрошувати членів клубу до навчальних закладів, долучати їх до інших патріотичних заходів.

БОЙОВІ ПОДРУГИ

Цікавим, насиченим і емоційним був виступ Тетяни Калашник – учителя історії Сумської КУ ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 – про координаційну, пошукову та волонтерську роботу з клубом «Бойові подруги», його експозицію у шкільному музеї. Тут можна отримати вичерпну інформацію про 47 жінок – членів славного клубу, познайомитися з їхніми спогадами про фронтове життя й героїчні вчинки жінок у роки Великої вітчизняної війни.

БОЙОВІ ПОДРУГИ

Генерал-командор Віктор Лях – отаман Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» – дав високу оцінку роботі клубу «Бойові подруги». Він зазначив, що у свій час цей клуб був в авангарді військово-патріотичного виховання студентської та учнівської молоді м. Суми. Виступ жінок з орденами і медалями на грудях викликав однакове захоплення у хлопчаків і дівчат, пробуджував інтерес до славного героїчного минулого нашої батьківщини. Жінки, як ніхто інші, володіли здібностями стверджувати історичну правду про звірства нацизму й істинний героїзм наших співвітчизників у роки Великої вітчизняної війни.
Саме тому необхідно докладати максимум зусиль задля того, щоб і надалі підтримувати та збагачувати роботу клубу «Бойові подруги», пропагувати його діяльність. Необхідно також залучати до його роботи таких молодих людей, які по-справжньому цінують своїх бабусь, дідів і прадідів, котрі не тільки зупинили непереможний наступ нацизму, але й знищили його – очистили від коричневої погані свій рідний край і всю Європу. Залучати до роботи клубу переважно тих, котрі здатні пишатися невмирущою славою наших предків.
А ще Віктор Васильович побажав усім учасникам конференції сміливості розу й духу у цей нелегкий для країни час, а також великої любові, якої неможливо відчути без сприйняття неповторної краси довкілля.

БОЙОВІ ПОДРУГИ

Тож порадив мати здатність інколи зупинятися, оглядатися, вслухатися і, насамкінець, – бачити, якою красою, створеною Богом, ти оточений… як наставляв колись святий Георгій Пейчев. Адже почуття краси довкілля і своєї причетності до її підтримання – на переконання багатьох вчених – сприяє нашому оздоровленню та довголіттю.

Прес-центр Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке».


Вернуться назад