Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ

З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ

З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ

4 квітня 2018 року військові 15 окремого мотопіхотного батальйону «Суми» повернулися додому на чергову ротацію.

З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ
З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ
З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ

У обласній філармонії у їх честь влаштували урочистості.

З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ
З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ

Голова Сумської обласної адміністрації Микола Клочко відзначив їх стійкість, мужність і відвагу у захисті незалежності та територіальної цілісності держави.

З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ
З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ

З вітальними словами до військовослужбовців звернувся голова обласної ради Володимир Токар.

З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ

Високий рівень професіоналізму 15 окремого мотопіхотного батальйону відмітив заступник командувача Сухопутних військ Збройних Сил України Олександр Голоднюк. Від імені командувача Сухопутних військ ЗСУ він подякував військовим за успішне виконання бойових завдань і сумлінну службу.

З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ

60-ти бійцям 15-го окремого мотопіхотного батальйону були вручені нагороди: Міністра оборони України – нагрудні знаки «За зразкову службу» та «Знак пошани»; Головнокомандуючого Збройними Силами України – почесні нагрудні знаки «За досягнення у військовій службі» І і ІІ ступенів і «За взірцевість у військовій службі» ІІІ ступеня; Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України – почесний нагрудний знак «За службу»; Командувача військ оперативного командування «Північ» Сухопутних військ Збройних Сил України – медаллю «За сумлінну службу».

З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ
З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ
З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ

Багато військовослужбовців отримали відзнаки Сумської обласної ради, облдержадміністрації, міської ради, а також цінні подарунки від Сумської районної ради.

З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ
З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ
З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ

Однак, лише нагородами не залічити тілесні й душевні рані. Багато з військовослужбовців потребують різнобічної реабілітації й тривалої адаптації до мирного життя.
Саме для цього у м. Суми створено Комунальну установу "Центр обслуговування учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей" Сумської міської ради. Цей центр створений і організований силами учасників АТО. Він діє на повну силу і надає, такі вкрай необхідні послуги з реабілітації здоров’я, як консультація лікаря, психологічна допомога, масажі, гідромасажі, заняття в тренажерному залі.

З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ
З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ
З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ

Так, як директором центру є Мордванюк Олександр Васильович, учасник антитерористичної операції, то для нього адаптація своїх бойових побратимів не пустий звук. Поряд з реабілітацією бійців, Олександр Васильовивич займається вирішенням великого спектру проблем більшості учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ

Не маловажною проблемою учасників бойових дій, котрі звільняються, є адаптація на ринку праці, де на превеликий жаль, важко влаштуватися чи немає там можливостей для належної самореалізації, або ж низький рівень заробітної плати. Виникають також проблеми з іншим баченням світу, що часто чи зовсім не співпадає зі звичними поглядами громадян мирного життя… Незаперечно прискоренню необхідної реабілітації особового складу 15 окремого мотопіхотного батальйону можуть сприяти широкомасштабні заходи, спрямовані на відчуття правильності військових дій, затребуваності, шани й відповідного відзначення. Немаловажну роль у цьому процесі відіграють зустрічі з учнівською молоддю.
Особливо приємно воїнам антитерористичної операції зустрічатися з патріотично налаштованими класами на кшталт козацьких, де національному й військовому вихованню молодої генерації країни приділяється набагато більше уваги, аніж у звичайних.
Це гарно усвідомлюють і козачата Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 25. Вони відповідально готувалися до зустрічі з воїнами 15 окремого мотопіхотного батальйону «Суми».
У цій військовій частині служив на посаді гранатометника Артур Абрамітов – чотар Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке». Він із шкільних років самовіддано гартував себе у козацькій громаді. Серед козаків і бійців мотопіхотного батальйону вирізнявся життєрадісністю, дисциплінованістю і відповідальністю. Був абсолютно позитивним воїном. У ратній звитязі виявляв мужність, упевненість і відвагу. Загинув як герой, прицільно відстрілявшись по ворогу. У Сумах Артуром Юрієвичем здійснено багато добрих справ, які впродовж багатьох десятиліть нагадуватимуть про нього.

З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ

Тож, усі козачата бажали зустрітися з бійцями 15 окремого мотопіхотного батальйону «Суми» – славними представниками Збройних Сил України, привітати з поверненням додому та виступити перед ними. Вважали це для себе за велику честь. Долучалися до складання віршів, поздоровлень, – відповідально готувалися до участі у вітанні воїнів зі сцени Сумської обласної філармонії. Ліна Крівшенко, як учитель 1-В козацького класу та берегиня-наставник 5-В козацького класу, постійно підтримувала, допомагала й мудро спрямовувала козачат у зростанні їхньої громадської позиції. Долучилася до такої роботи й Світлана Немченко, класний керівник 5-В козацького класу.
Козацька вітальна програма складалася з двох частин. Перша була націлена на презентацію дитячої козацької громади імені святого праведного Петра Калнишевського – останнього кошового отамана Запорозької Січі, а друга – на славлення ратної звитяги бійців 15 окремого мотопіхотного батальйону «Суми».

З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ

У виконанні козачат прозвучали пісні «За славу і волю», «Нам є що захищати» та вірші патріотичного змісту. На їх адресу лунали схвальні оплески та вигуки військовослужбовців.

З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ

Козачата чітко, впевнено, бадьоро й гучно виголошували перед досвідченими воїнами хорові бойові гасла й декламації, що збуджували емоційні стани військових, викликали в них радість за підростаюче покоління.
Зворушливими і незабутніми стали слова козачат, звернені до опалених порохом солдат Збройних Сил України: «… А там, де горіла земля, закипала броня, де пекельний вогонь твоїх друзів ковтав… Ти в цім пеклі вставав, ворогів убивав..! Героїзм твій – всім прикладом став!».
Після таких дитячих патріотичних звернень, зовсім по іншому стали сприйнялися вітання й побажання козачат, спрямовані на звеличення та утвердження необхідних і правильних дій бійців15 окремого мотопіхотного батальйону: «Батько, брат – ти Вітчизни солдат! Шлях пройшов недарма у суворих запеклих боях. Ти надійно на чатах стояв і країни кроїти не дав:її єдність і міць захищав». Слова маленьких козачат схвилювали військових й викликали тривалі оплески.

З ПОВЕРНЕННЯМ ВОЇНИ

Добрими словами згадали козачата й свого побратима: «Поруч з вами козак – Абрамітов Артур – воював, Україну любив і рішуче, хоробро її захищав! Влучно ворога бив і гранати в ворожі окопи метав! В числі інших бійців за Вітчизну життя він віддав».
Коли ж на завершення виступу пролунали на адресу військових15 окремого мотопіхотного батальйону «Суми» дитячі величальні вигуки «Слава!», «Слава!», «Слава-а-а-а!», всі воїни встали й аплодували дітлахам аж доки ті не покинули будинок обласної філармонії.
Виступи козачат на сцені обласної філармонії в однаковій мірі порадували і воїнів антитерористичної операції, і батьків маленьких акторів, і, звичайно ж, – наставників майбутніх захисників Вітчизни.
Самі ж вихованці подолали ще однин щабель до вершини козацького зростання. З ними – Бог! І є – і буде!

Матеріал надав Генерал-командор Віктор Лях, отаман Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке»Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 5-04-2018, 20:50 | Комментировать (1) | Печать
  • Віктор Лях
  • 10 апреля 2018 21:57.
  • Публикаций: 0, Комментариев: 0.
Дуже вдячний Андрію Вовку за доповнення наданого матеріалу новими фотографіями, завдяки чому він у повній мірі відображає весь процес зустрічі й чествування військових15 окремого мотопіхотного батальйону «Суми».

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...