Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

МИСТЕЦТВО КРІЗЬ СТОЛІТТЯ

МИСТЕЦТВО КРІЗЬ СТОЛІТТЯ

МИСТЕЦТВО КРІЗЬ СТОЛІТТЯ

21 серпня 2018 року козаки, берегині та козачата двох дитячих козацьких чот Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» взяли участь у відкритті художньої виставки «Козаччина. Мистецтво крізь віки».

МИСТЕЦТВО КРІЗЬ СТОЛІТТЯ

Нова виставка мистецьких творів була приурочена 27-й річниці незалежності України і відкривалася у Сумському обласному художньому музеї імені Н. Онацького.
Увагу дорослих і дітей привертали такі старожитності епохи козацтва, як ікони та оздоблені шатами Євангелія. Вони уважно розглядали козацькі люльки, портрети уславлених гетьманів, а також твори відомих митців ХІХ століття. Такі музейні експонати допомагали на якусь мить зануритися в далеку епоху минувшини, проникнути в етнографію й побут наших козацьких пращурів.

МИСТЕЦТВО КРІЗЬ СТОЛІТТЯ

Серед музейних експонатів були і твори сучасності: історичні полотна та портрети, які зберігають образи нащадків славного козацького роду.
Отже виставка для дорослих членів козацької громади стала цінною й тим, що в більшості художніх персонажів далекої й сучасної епохи відчувався незламний дух і патріотизм козацького народу, що позитивно впливало на свідомість козачат.

МИСТЕЦТВО КРІЗЬ СТОЛІТТЯ

Про історію козацтва на Сумщині цікаво розповів голова Правління Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Корнієнко.

МИСТЕЦТВО КРІЗЬ СТОЛІТТЯ

Дуже сподобалась козачатам картина «Подарунок», написана С. Васильківським у 1912 році.

МИСТЕЦТВО КРІЗЬ СТОЛІТТЯ

У центрі виставкового комплексу – портрет уславленого Богдана Хмельницького, котрий за час свого гетьманування спромігся відбудувати вільну Україну, що була цілих триста років під пануванням Литви та Польщі. В експозиції виставки багато інших портретів гетьманів України.

МИСТЕЦТВО КРІЗЬ СТОЛІТТЯ
МИСТЕЦТВО КРІЗЬ СТОЛІТТЯ

Перлиною виставки стала книга – стародрук 1681 року – Євангеліє наказного гетьмана війська Запорозького Павла Полуботка. Дорогоцінні барокові шати до книги, що вражають майстерністю виконання та релігійністю майстрів і замовника, були створені в 1716 році.

МИСТЕЦТВО КРІЗЬ СТОЛІТТЯ

Ікони XVIII століття Правобережної та Лівобережної України дають можливість проаналізувати особливості іконописного письма періоду козацького бароко, якому притаманна яскравість та соковитість кольорів, декоративність зображень тощо. Прикладом цього є іконописний образ Богоматері Нев’янучий цвіт. У правій руці Богоматір тримає нев’янучий цвіт з трьох різних квіток, що символізує її цнотливість, чистоту й непорочність у впродовж всього земного й неземного життя. На лівій руці Вона тримає маленького Ісуса зі згортком сувою святого письма, який свідчить про його святість. Весь одяг Матері Божої оздоблений квітами… Ця ікона настільки красива, що мимоволі полонить, притягує погляди дорослих і дітей.

МИСТЕЦТВО КРІЗЬ СТОЛІТТЯ

Козаки, берегині, воїни Нацгвардії України, козачата та інші відвідувачі з цікавістю розглядали експонати виставки, вдивлялися в них, вслухалися у слова екскурсоводів і здавалось, що перед ними виникають живі образи гетьмана, козака, або сліпого кобзаря, котрий змальований на полотні В. Кондратюка «Кобзар призиває у військо Б. Хмельницького». Так чи інакше – картина відображає не тільки реалістично відтворені події часів Хмельниччини, а й поетичний образ кобзаря, який також відіграв немалу роль в мобілізації населення на визвольну війну. Своєрідним образом-емблемою визвольної боротьби українського народу став козак Мамай. Картинний образ Мамая став шедевром народного мистецтва і набув найбільшої популярності в народі. Був чи не в кожній селянській хаті.

МИСТЕЦТВО КРІЗЬ СТОЛІТТЯ

Приємно відзначити, що до теми козаччини зверталися десятки видатних художників, котрі мали козацьке коріння. Навіть такі видатні музейники, як Н. Онацький і С. Таранущенко, походили з древніх козацьких родин.
Дорослі й малі козаки із радістю сприймали інформацію про те, що саме з козацького середовища вийшла національна аристократія, яка брала на себе функції утворення державності, розвитку економіки, освіти, культури й опікування мистецтвом.
Генерал-командор Віктор Лях, берегиня Ляна Крівшенко, козачата Яна Тимошенко та Валерія Сіробаба у своїх інтерв’ю телерадіокомпаніям дали високу оцінку художнім творам і заявили, що в цей день завдяки працівникам Сумського обласного художнього музею імені Н. Онацького усі вони здійснили чудову й незабутню мандрівку шляхами козацтва через кращі твори мистецтва.

МИСТЕЦТВО КРІЗЬ СТОЛІТТЯ
МИСТЕЦТВО КРІЗЬ СТОЛІТТЯ

Під час дії виставки відвідувачі матимуть змогу ознайомитись з козацьким побутом, відвідати майстер-клас з виготовлення козацької крайки, доторкнутися до рідкісної книги В. Недяка «Україна – козацька держава». Виставка триватиме понад один місяць.

Матеріал надав генерал-командор Віктор Лях, отаман Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке».Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 30-08-2018, 15:32 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...