Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ

ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ

ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ

Щороку, 7 травня, у м. Путивль, урочисто відзначається День пам’яті Молченської ікони Божої Матері.

ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ

Цього року, незважаючи на негоду, козаки й берегині Сумського міського та Путивльського районного куренів Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» зібралися біля Спасо-Преображенського собору, щоби разом розпочати святкування суботи Світлої Седмиці та Дня пам’яті Молченської ікони Божої Матері.

ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ

Звідусіль сходилися прихожани, аби поклонитися Владичиці нашій – Пречистій Богородиці.

ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ
ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ

Історія Молченської чудотворної ікони Божої Матері тісно пов’язана з Києво-Печерською лаврою, звідки, втікаючи від монголо-татарської навали, прийшли ченці в Молченську пустинь, що біля Путивлю та оселилися там. Коли ченці відійшли до Господа, їх поховали в влаштованої ними печері в Чудній горі, що поблизу Молченського болота.
Місцевість там була відлюдна. І люди поступово забули про ченців. Але Господь і Пресвята Богородиця не забули це місце. За молитвами святих старців, 18 вересня 1408 року засяяв невимовним світлом образ Божої Матері на дереві у Молченського болота.
Бортник, який знайшов ікону, був вражений побаченим і в благоговінні впав на коліна. Раптово гучний невідомий голос сповістив: «Та повстане на місці цьому церква Пресвятої Богородиці».
Він поспішив в Путивль з звісткою про диво і про велінні Божої Матері присвятити Їй храм. Під дзвін духовенство і безліч народу негайно вирушило до вказаного місця і тоді всі побачили охоплену небесним світлом ікону. Тут же відбулося молебний спів і люди отримали безліч зцілень. Ікона отримала назву «Молченська», бо була явлена на болоті «Мовчи» а багато чудес, що були явлені Господом через цю Святу Ікону, послужило підставою назвати її «Цілителькою».
На цьому місці була споруджена каплиця, а потім – храм в ім’я Різдва Пресвятої Богородиці та заснований монастир – Молченська пустинь.
Війни та напади, що спустошували Сумщину, змусили ченців заміської пустелі в 1605 році перейти в новозбудований монастир на території Путивльської фортеці, що отримав назву Великий Молченський Печерський монастир. Разом з собою ченці перенесли і Святу Молченську ікону. Але місто і монастир неодноразово терпіли напади ворогів, що супроводжувалися пожежами. Під час однієї з таких пожеж чудотворна ікона Божої Матері Молченська зникла.
В 1653 запущений монастир на честь Різдва Пресвятої Богородиці, був відновлений стараннями будівельника Софронія, отчого обитель отримала ще одну назву – Софронієва. В обителі був встановлений точний список чудотворної Молченської ікони Богородиці.

ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ
ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ

У роки радянської влади монастир був зруйнований, а ікона втрачена.

ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ

У дев’яності роки ХХ століття Молченський Печерський і Молченський Різдва Пресвятої Богородиці монастирі були відновлені. У 1997 році обитель міста Путивля отримала статус жіночого монастиря.

ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ
ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ
ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ

Після відновлення монастирських служб був знайдений і чудотворний образ. Виявилося, що ікону Божої Матері ховали, рятуючи від наруги, місцеві жителі. І знову потекли стражденні до цілющого джерела Божої Матері, яка стала зігрівати скрижанілі серця, наповнюючи їх благодаттю. Цариця Небесна являє безліч чудес і зцілень паломників, що з вірою моляться перед Її чудотворною іконою.

ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ

Козаки просили у цей день у Господа Бога та Берегині всього козацького роду – Пресвятої Пречистої Богородиці заступництва та благословення на добрі справи. А ще вони прибули сюди, щоб виконати свій обов’язок – забезпечити безпеку прихожан, належний порядок під час проведення Хресної ходи та Богослужінь у Різдва Богородиці Молченському печерському жіночому монастирі. Дорогою до них приєднувалися численні віруючі. Упродовж хресної ходи священослужителі й прихожани читали молитви, співали Великодні пісні, славили Пресвяту Богородицю – покровительку всього чесного православного народу.

ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ

Впродовж Хресної ходи численна колона віруючих кілька разів зупинялася для здійснення відповідного молебню. Зупинку для прославлення Пресвятої Богородиці зробили й біля монументального зображення ікони Богородиці Молченської.

ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ

Люди відчували, як у такому єднанні очищаються їх души, тіла, просвітлюється розум, міцніє воля та впевненість у силі й незламності духу. Відчувався спокій за свою долю й майбутнє канонічного православ’я під Покровом Богородиці. Понад тисяча віруючих пройшли Хресною ходою та помолилися під час Божественної літургії, яку звершив Владика Роман у Молченській обителі, а ще більше прибуло сюди людей, щоб поклонитися та прикластися до чудотворної ікони.

ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ
ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ
ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ
ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ

Під час богослужінь козаки та берегині щиро сповідувалися та причащалися Святих Таїнств. Владика Роман привітав прихожан зі святом Молченської ікони Божої Матері та побажав усім заступництва і покрову Пресвятої Пречистої Богородиці, настановив їх на зважені й добрі вчинки.

ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ
ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ

Зустрічала іменитих гостей і постійних прихожан своєї обителі ігуменя Феодосія. Завдяки її старань відбудовуються монастирські храми, квітне й процвітає господарство Різдва Богородиці Молченського печерського жіночого монастиря.

ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ

Козаки та берегині із неабияким задоволенням спостерігали як зростає й доглядається ігуменею Феодосією монастирський фруктовий сад, висаджений представниками Сумської паланки: генерал-осавулом Василем Севериним, козацьким полковником Олександром Сорокою та козаком Олександром Кузьмичовим.

ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ
ПІД ПОКРОВОМ МАТИ БОЖОЇ

У цій святій жіночій обителі кожен з доброчинників може побачити свої дари, які так надійно зберігаються та примножуються вдячними працьовитими монахинями під надійним Покровом Пресвятої Пречистої Богородиці.

Прес – служба Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке».
Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 21-05-2019, 17:24 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...