Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

ШЛЯХ ДО ХАРАКТЕРНИКА

ШЛЯХ ДО ХАРАКТЕРНИКА

ШЛЯХ ДО ХАРАКТЕРНИКА

Щороку, в першу суботу серпня, збираються козаки на Бабиній могилі поблизу Капулівки на козацьку раду і вшановують пам’ять Славетного кошового отамана Івана Дмитровича Сірка.
Цьогоріч у заході взяли участь козаки і козачата з Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Вінницької областей. У програмі були оздоровчі вправи, купання, вишколи, приведення молодих козаків до присяги, виставки народних майстрів.
Але спочатку був похід по славетному Дніпру. 26 сучасних запорізьких лицарів 31 липня на козацькій чайці відчалили від рідних берегів і через Каховське водосховище подалися на Січеславщину — до села Капулівка, де під високою козацькою могилою спочиває уславлений отаман.

ШЛЯХ ДО ХАРАКТЕРНИКА
ШЛЯХ ДО ХАРАКТЕРНИКА

На чолі козацької чайки — випробуваний і надійний кошовий отаман Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ» Костянтин Рижов.

ШЛЯХ ДО ХАРАКТЕРНИКА

Чайка оснащена добре: і вітрила, і весла, і двигун — все випробувало запорізьке лицарство всупереч буряній, дощовій погоді. Хтось уперше сів за весла, хтось уперше піднімав вітрила, лагодив двигун, ставив намети, варив куліш: серед загартованих у походах козаків були й новачки.
Першої ночі таборувалися біля села Вищетарасівка, де повправлялися у володінні козацькою зброєю та бойовим мистецтвом. Та головна мета — Капулівка - могила Івана Сірка.

ШЛЯХ ДО ХАРАКТЕРНИКА
ШЛЯХ ДО ХАРАКТЕРНИКА
ШЛЯХ ДО ХАРАКТЕРНИКА

Під Капулівкою наших посланців хлібом-сіллю зустріли місцеві жителі. Допомогли облаштуватися на ніч, яка видалася надзвичайно короткою: о 4-ій ранку козацтво було вже біля заповітної могили Івана Сірка, де й зустріли схід сонця, пом'янули славного кошового, згадали безсмертні, героїчні сторінки історії нашого краю та України.
З восходом Сонця учасники заходу пройшли ходою від Січового поля, що біля річки Чортомлик, до кургану, де був проведений молебень. Також вшанували хвилиною мовчання загиблих в російсько-українській війні воїнів.

ШЛЯХ ДО ХАРАКТЕРНИКА
ШЛЯХ ДО ХАРАКТЕРНИКА
ШЛЯХ ДО ХАРАКТЕРНИКА

До речі, на захід прибули і представники 92 окремої механізованої бригади імені кошового отамана Івана Сірка, що приймали почесні подарунки – прапор Чортомлицької Січі, ікону Покрови Божої Матері – захисниці козаків і воїнів, пірнач, картини «Іван Сірко», «Козаки пишуть листа турецькому султану» та ляльки-мотанки.

ШЛЯХ ДО ХАРАКТЕРНИКА
ШЛЯХ ДО ХАРАКТЕРНИКА
ШЛЯХ ДО ХАРАКТЕРНИКА
ШЛЯХ ДО ХАРАКТЕРНИКА

Постріли з козацьких гармат, читання віршів, гра на бандурі, хоронителі козацьких традицій в автентичному вбранні – здавалося, духом козацтва тут проникнуте все і, навіть, повітря. Після офіційної частини козаки організували табір, де проходили вишкіл юні козачата, відбувалися реконструкції козацьких боїв та пройшов фестиваль козацької пісні.

ШЛЯХ ДО ХАРАКТЕРНИКА
ШЛЯХ ДО ХАРАКТЕРНИКА

Вшанування кошового отамана Івана Сірка та фестиваль – неймовірні дійства. Відвідавши їх одного разу, сюди захочеться приїхати знову.

ШЛЯХ ДО ХАРАКТЕРНИКА

Додому, до Запоріжжя, повернулися 2 серпня під вечір. На першій зупинці (а це була зупинка на о. Хортиці) чайку зустріли юні запорізькі козачата разом з Олександром Притулою — головою ГО «Всеукраїнська федерація «Спас».
Відбулося спільне козацьке коло, на якому про проведення тризни-поминання звітували прибулі на чайці козаки. Кожен з тих, хто вперше побував у поході, отримав не лише козацьку грамоту, а й нове, гідне козака ім'я.

ШЛЯХ ДО ХАРАКТЕРНИКА

Сердечно вітаємо козацьких достойників з новими іменами, з набутим досвідом, з прожитими днями доторку до козацької слави наших пращурів.

Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 6-08-2020, 15:46 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...