Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

БІЛОРУС

БІЛОРУС

БІЛОРУС

14 жовтня 2015 року було проведено пошукову експедицію на місце останнього бою канонерського човна «Білорус» Пінської військової флотилії на річці Десна в районі села Карпилівка, Козелецького району, Чернігівської області.

БІЛОРУС

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА:

«Білорус» - колишній польський річковий броньований канонерський човен «Zaradna». Закладений восени 1932 р. в майстернях Пінського військового порту для Річкової флотилії ВМФ Польщі. Став до ладу 01.07.1935 р. Підірваний і затоплений польським екіпажем 18.09.1939 р. на річці Струмень біля села Кнубово, при наближенні військ Червоної Армії, які вторглись на територію Польщі.

БІЛОРУС

06.11.1939 р. піднятий водолазами Дніпровської військової флотилії (як трофей) і відведений для ремонту в місто Пінськ. Отримав найменування «Білорус» і 21.02.1941 р. зарахований до складу Радянської Пінської військової флотилії в якості канонерського човна.
Водотоннажність - 35,5 тонн; розміри: 18,1 х 4,6 х 0,53 м, 2-бензинових 6-циліндрових двигуна "AILSA GRAIG" - 120 к/с, швидкість ходу - 10,3 км/год.; бронювання: борт і верхня палуба 4-6, гарматної вежі - 10 мм; озброєння: 2 х 76,2/40 мм польових гармат у вежі, 1 х 76,2/30,5 мм відкрита зенітна гармата 8-К (Лендера) в кормі, 3 х 7,62 мм кулемета М-1; екіпаж 17 чоловік.
З початком Великої Вітчизняної війни корабель діяв на річці Прип'ять в районі Мозиря. 11.07.1941 р. включений до складу Березинського загону річкових кораблів Пінської військової флотілії, вів бойові дії на річці Березіна. На початку серпня взаємодіє з групою генерала Неретина в районі Горваль. 18.08.1941 р. «Білорус» стояв на позиції в районі села Берегова Слобода, був атакований 6-ма німецькими бомбардувальниками і отримав ряд пошкоджень, що вимагали ремонту.
28.08.1941 р. відновлений у місті Києві. На початку вересня включений до складу утвореного Чернігівського загону для дії на річці Десна. З 07. по 14.09.1941 р. корабель прикривав переправи військ Південно-Західного фронту через Десну на ділянці Остер - Жукин. З 16 вересня знаходиться на бойових позиціях в районі Свиноїди - Верхня Дубечня - Остер.

БІЛОРУС

Героїчно загинув 17.09.1941 р. на річці Десна (старе русло) в районі села Карпилівка Козелецького району Чернігівської області в бою від вогню німецької польової артилерії.

БІЛОРУС

Корпус човна піднятий аварійно рятувальною службою Дніпровської військової флотилії в 1944 р. і, зважаючи на неможливість відновлення, відправлений на злам до Дніпропетровська. За іншими даними (це офіціальна версія, але на наш погляд підлягає сумніву) «Білорус» затоплений екіпажем 18.09.1941 р. в районі гирла річки Десни, при відході частин Червоної Армії.
Піднятий німецькими саперами в листопаді 1941 р. і, після виконання необхідних ремонтних робіт фірмою USMA, в окупованому Києві, став до ладу в кінці 1941 р. як «канонерський човен № 91 (КВ-91)». Переозброєний на 2 х 75 мм гармати, 3 х 4-20 мм автоматичних гармати, 2 х 7,92 мм кулемета і включений до складу німецької флотилії збройних суден на річці Дніпро. Його завдання полягало в проведенні антипартизанської боротьби. 05.04.1942 р. в ході патрулювання, «КВ-91» сів на мілину в Дніпровсько-Бузькому (Крулевскому) каналі, а 11.04.1941 р. захоплений бійцями польської "Армії Крайової" і підірваний. Піднятий німцями і поставлений на відстій в Пінську, де згодом зданий на злам.
Канонерський човен «Білорус» виключений зі списків ВМФ СРСР 05.10.1941 р.
В день Захисника України 14 жовтня - свята, що відзначається в Україні вперше, у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва, а з 2015 року є державним святом, громадська організація «Київське військово-історичне товариство» при підтримці спеціального пошукового загону «Перемога» та краєзнавців Карпилівської середньої школи з пошукового загону “Дніпровці” провели пошукову експедицію на місце останнього бою канонерського човна «Білорус» Пінської військової флотилії.

БІЛОРУС

БІЛОРУС

БІЛОРУС

Робота була проведена і цілі експедиції досягнуто. В районі пошуку було визначено місце останнього бою канонерського човна «Білорус», це місце також підтвердив житель села Карпилівка, учасник Другої Світової війни Тіток І.І.

БІЛОРУС

Було знайдено частки корпусу корабля і залишки військового спорядження. Все це необхідно ретельно дослідити.

БІЛОРУС

БІЛОРУС

БІЛОРУС

БІЛОРУС

Сьогодні, коли Україна виборює свою незалежність та боронить свій народ і землю від російсько – терористичної навали, знаходяться люди, що піднімають з під землі та води залишки багаторічної давнини, що проливають світло на ті героїчно – трагічні часи, коли наші діди та прадіди боронили рідну землю від фашистської чуми.

БІЛОРУС

Пройдуть роки і вже нові пошуковці будуть вивчати історію України наших днів, історію великої зради, коли маса люду з півночі під керівництвом безумного карлика пролила кров народу, який є нащадком Величних Київських князів і Славетних Запорожців, Січових стрільців та Володарів січеславських степів, захисників Холодного Яру та відважних Карпатських повстанців, червоних партизан Великої Вітчизняної та сучасних захисників України. Історію народу, котрий попри всі знущання та зради гордо тримає прапор свободи і боротьби за свою незалежність.

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!
СЛАВА ВЕЛИКОМУ НАРОДУ, ЧИЯ РАТНА СЛАВА І ГРОМАДЯНСЬКА ГІДНІСТЬ
ВІДКРИЛА ВСЬОМУ СВІТУ НЕВІДОМУ УКРАЇНУ!!!


Матеріал надав Голова громадської організації «Київське військово-історичне товариство» Чудновець О.М.Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 16-10-2015, 17:08 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...