Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

СУМИ: ВШАНУВАННЯ СЛАВЕТНИХ СИНІВ УКРАЇНИ

СУМИ: ВШАНУВАННЯ СЛАВЕТНИХ СИНІВ УКРАЇНИ

СУМИ: ВШАНУВАННЯ СЛАВЕТНИХ СИНІВ УКРАЇНИ

31 грудня 2020 року представники Сумського Спасо-Преображенського окремого козацького полку та Сумського міського куреня Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» зібралися у церкві Петра і Павла м. Суми з тим, щоб вшанувати пам’ять преподобних Амфілохія Почаївського та Петра Калнишевського, до яких козаки молитовно зверталися впродовж 2020 року, а також великого мецената, уславленого громадського діяча, першого Почесного громадянина м. Суми Дмитра Івановича Суханова.

СУМИ: ВШАНУВАННЯ СЛАВЕТНИХ СИНІВ УКРАЇНИ

Настоятель Петро-Павлівської церкви, протоієрей Микола Голик відслужив Акафіст на честь преподобного Амфілохія Почаївського з молитвою до святого праведного Петра (Калнишевського).

СУМИ: ВШАНУВАННЯ СЛАВЕТНИХ СИНІВ УКРАЇНИ
СУМИ: ВШАНУВАННЯ СЛАВЕТНИХ СИНІВ УКРАЇНИ

Преподобний Амфілохій Почаївський (27.11.1894 – 01.01.1971) прославився серед православних українців, як чернець, провидець, майстерний костоправ, досвідчений лікар, цілитель та чудотворець. Часто тільки словом Божим зцілював нужденних віруючих від тяжких невиліковних хвороб. Мужньо протистояв владі у питаннях закриття та руйнуванні храмів у ХХ-му столітті.

СУМИ: ВШАНУВАННЯ СЛАВЕТНИХ СИНІВ УКРАЇНИ

Після його кончини, віруючі приходили до могили почаївського старця і лише щирим зверненням: «Преподобний отче, Амфілохіє, моли Бога про нас» – зцілювалися.

СУМИ: ВШАНУВАННЯ СЛАВЕТНИХ СИНІВ УКРАЇНИ

За життя преподобний Петро Калнишевський (12.07.1691 – 31.10.1803) прославився, як відважний, хоробрий і самовідданий кошовий отаман Запорозької січі та гарний господарник. Багато зусиль докладав для будівництва, розвитку і процвітання церков у Запорозькому краї. Утримував Межигірський і Самарський монастирі. На кошти Петра Івановича були побудовані церква Різдва Пресвятої Богородиці та Миколаївський храм в містечку Лохвиця, церкву в ім’я Покрови Пресвятої Богородиці в місті Ромни, Петро-Павлівську церкву в Києво-Межигірському Спасо-Преображенському монастирі, Свято-Трійцьку церкву у рідному селі Пустовійтівка. Кошовий отаман причетний до будівництва Троїцького собору Самарського монастиря, Свято-Георгіївської церкви села Петриківка та ін. Загалом він побудував або надав допомогу в будівництві понад тридцяти церков.

СУМИ: ВШАНУВАННЯ СЛАВЕТНИХ СИНІВ УКРАЇНИ

Дмитро Іванович Суханов прославився як меценат, мер м. Суми та староста Спасо-Преображенського собору. Він завжди щедро виділяв кошти на поліпшення міського господарства, заснування міського громадського банку, реконструкцію Спасо-Преображенського собору, у якому ним же було засновано соборний хор і церковно-приходську школу. Відкрив Олександро-Невську церкву у Сумській в'язниці. Організував хресну ходу з іконою Шпилівської Богоматері із села Шпилівка в м. Суми та побудував каплицю для зустрічі цієї чудотворної ікони, тощо.
Похований Дмитро Суханов на центральному міському кладовищі за алтарною частиною церкви Петра і Павла. Над його могилою на високому гранітному постаменті стоїть бронзова скульптура Христа Спасителя. Під Спасителем викарбувані слова: «Приидите ко мне вси труждающиися и обремененнии й аз упокою вы». Нижче «Дмитрий Иванович Суханов родился 10 октября 1825 г., скончался 20 декабря 1890 г. Вечная ему память».

СУМИ: ВШАНУВАННЯ СЛАВЕТНИХ СИНІВ УКРАЇНИ

Біля місця поховання була здійснена літія за упокій Дмитра Суханова. Після літії протоієрей Микола Голик, у своїй промові, зосередив увагу віруючих на основних віхах життя відомого купця, мецената, уславленого громадського діяча, старости Спасо-Преображенського собору.

СУМИ: ВШАНУВАННЯ СЛАВЕТНИХ СИНІВ УКРАЇНИ
СУМИ: ВШАНУВАННЯ СЛАВЕТНИХ СИНІВ УКРАЇНИ

Під час трапези козаки на чолі з отаманами Віктором Ляхом і Андрієм Губіним вшановувати пам’ять преподобних Амфілохія Почаївського і Петра Калнишевського, талановитого купця, мецената та громадського діяча Дмитра Суханова, згадували та прославляли їх прижиттєві звершення. Обговорювали сумісні суспільно корисні справи 2020 року та майбутні – 2021року.

Прес-центр Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке».Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 4-01-2021, 15:07 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...