Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

СВЯТО ПЕРШИХ ПЛОДІВ

СВЯТО ПЕРШИХ ПЛОДІВ

СВЯТО ПЕРШИХ ПЛОДІВ

Для козаків, як і для всіх православних християн, Преображення Господнє є одним із 12 найбільших релігійних свят, Відзначається воно 19 серпня, в час дозрівання більшості сортів яблук. Тож, у народі це свято називають яблучним Спасом. Припадає воно на Успенський піст. Тільки в день Спаса віруючим дозволяється споживати рибу, олію та вино.
Переважна кількість членів козацьких громад намагалася дотримуватися строгого Успенського посту, смиренності та толерантності у відношенні до інших. Відповідально готувалися до святкування Спасу.

СВЯТО ПЕРШИХ ПЛОДІВ

Понад двадцять козаків Сумського окремого Спасо - Преображенського козацького полку, Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» та І-го Сумського Гусарського полку у парадних одностроях зібралися біля Спасо - Преображенського Кафедрального Собору м. Суми. Вони з козацькими урочистостями зустріли й провели до собору владику Євлогія, архієпископа Сумського і Охтирського.

СВЯТО ПЕРШИХ ПЛОДІВ

19 серпня 2017 року у кафедральному соборі Преосвященніший Євлогій очолив Божественну літургію з нагоди престольного свята. У своїй проповіді Владика пояснив, як слід організувати християнське життя, щоб удостоїтися благодатного перетворення.

СВЯТО ПЕРШИХ ПЛОДІВ

СВЯТО ПЕРШИХ ПЛОДІВ

Під час такої проповіді козаки дійшли висновку, що Ісус Христос преобразився для того, щоб у майбутньому разом з Ним преобразилися і всі ми, – віруючі в Нього. Але для цього всім козакам необхідно здійснити дуже багато безкорисних добрих справ і наповнити своє серце дієвою любов’ю до Бога та ближніх, котрі також потребують такої любові. Козаки мають зрозуміти, що тільки невтомно вдосконалюючи найкращі благородні якості, вони зможуть виявляти подібну любов…

СВЯТО ПЕРШИХ ПЛОДІВ

Приємною родзинкою свята стало вручення шкільних рюкзаків і різноманітного канцелярського приладдя майбутнім першокласникам. Благодійна акція «Рюкзачок Милосердя» відбулася з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Метою такої акції стала допомога малозабезпеченим, багатодітним сім’ям та сім’ям, які потрапили в скрутну життєву ситуацію під час спорядженні дітей до школи. Високопреосвященніший архієпископ Сумський і Охтирський Євлогій привітав школярів з наступаючим новим навчальним роком та побажав їм гарного навчання.

СВЯТО ПЕРШИХ ПЛОДІВ

СВЯТО ПЕРШИХ ПЛОДІВ

Після завершення богослужіння козаки очолили хресний хід навколо Спасо -Преображенського Кафедрального Собору м. Суми: несли ліхтар, хрест і 12 хоругв, забезпечували підтримку належного порядку. У процесі хресної ходи здійснювалися читання Євангелія та окроплення віруючих освяченою водою, а також проголошувалися статутні многоліття.

СВЯТО ПЕРШИХ ПЛОДІВ

СВЯТО ПЕРШИХ ПЛОДІВ

На завершення свята Владика освятив плоди нового врожаю, які за традицією прихожани принесли до храму на Преображення Господнє. Адже здавна день Преображення Господнє обрано для благословення плодів, бо в Єрусалимі саме в ту пору дозрівав виноград, який і прийнято освячувати в цей день. Церква, благословляючи для споживання принесені плоди, утверджує, що все — від людини до рослини — повинно бути присвячене Богу як Його творіння.

СВЯТО ПЕРШИХ ПЛОДІВ

За цим древнім церковним звичаєм і козаки також освятили яблука, груші, сливи, аличу та мед. Приготували з них смачні страви. Пішли до міського козацького скверу імені святого праведного Петра Калнишевського. Сіли під яблунею, що також немов преобразилася (незважаючи на те, що була рясно вкрита дозріваючими яблуками, знову вдруге зацвіла): вкрилася пишними білосніжними суцвіттями.

СВЯТО ПЕРШИХ ПЛОДІВ

Під розлогою кроною чарівної яблуні козаки поминули чотаря (старшого прапорщика) Артура Абрамітова, котрий поплатився життям під час відстоювання цілісності нашої держави на сході України. Поминули рідних і близьких.

СВЯТО ПЕРШИХ ПЛОДІВ

Досить скромно, але ж по-козацькі зі смачними пиріжками з яблучною начинкою, рибними блюдами, запеченими й сирими стравами з городини відзначили Яблучний Спас. Звичайно ж ласували і мед, запиваючи його наваристими узварами та духмяними чаями. Споживали також і солодке та терпке виноградне вино. При всьому цьому бажали один одному здоров’я, молилися за добробут України, за щастя та процвітання козацьких родин, за зміцнення сили духу й любові до Ісуса Христа, Сина Божого та Пречистої Божої Матері.

Прес-центр Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке».


Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 25-08-2017, 19:19 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...