Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

РІЗДВО ХРИСТОВЕ В КОЗАЦЬКОМУ КРАЮ

РІЗДВО ХРИСТОВЕ В КОЗАЦЬКОМУ КРАЮ

РІЗДВО ХРИСТОВЕ В КОЗАЦЬКОМУ КРАЮ

На Різдво Христове чотири козацькі родини та п’ятнадцять козаків і берегинь Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та Спасо-Преображенського полку завітали до храму Святого благовірного великого князя Георгія Володимирcького.

РІЗДВО ХРИСТОВЕ В КОЗАЦЬКОМУ КРАЮ

Тут доречно буде відзначити одну з корисних порад Високопреосвященнішого Луки, митрополита Запорізького і Мілітопольського, голови синодального відділу у справах пастирського окормлення козаків України та фізичного розвитку молоді. Митрополит переконливо доводить, що участь козацьких родин у Божественних літургіях, як ніщо інше сприяє їх згуртованості, розвитку сімейних інтересів, визнання керівної ролі козака-батька, любові й шани до нього з боку дружини та дітей. В кінцевому рахунку такий крок у відродженні традицій українського народу веде до зміцнення, розвитку і монолітної єдності всіх козаків та берегинь козацького осередку.
Виникає запитання: «Чому ж такий козацький гурт для відзначення свята Різдва Христового обрав саме цей храм?»
Перш за все тому, що Святий благовірний великий князь Георгій (1189 – 1238) уособлює один з ідеалів православного християнина, якого можуть наслідувати сучасні козаки, розумно гуртуючись. Адже він свого часу самовіддано об’єднував розрізнені князівства для боротьби з монголо-татарськими ордами Батия. Залучав для боротьби з ними всіх своїх синів. Вирізнявся серед інших князів мудрістю, хоробрістю, благочестям і військовою доблестю. 4 березня 1238 року у кривавій битви з татарами загинув мученицькою смертю - відсіченням голови.

РІЗДВО ХРИСТОВЕ В КОЗАЦЬКОМУ КРАЮ

Похований в соборному храмі Ростова. Через два роки труну з тілом благовірного князя Георгія перенесли до Володимирського Успенського собору, а в 1645 році її було відкрито. Тіло святого князя впродовж 407 років залишалося нетлінним. Мощі князя Георгія переклали в срібну раку, поряд з якою відбувалося чудодійне зцілення багатьох хворих православних вірян.
Він частинкою своїх мощів, вмонтованих в ікону Святого благовірного великого князя Георгія, перебуває також і в храмі свого імені, що знаходиться у лікарняному благочинні м. Суми. Допомагає зцілитися хворим Сумської районної та міської лікарні № 5, прихожанам хіммістечка та усім страждущим обласного центру.
До ікони Святого благовірного великого князя Георгія з надією прикладаються козаки, військові, працівники силових структур і правоохоронних органів. Молять його бути їхнім молитовником перед Господом Богом.
Козаки, берегині та берегинечки Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» також прикладалися до ікони Святого благовірного великого князя Георгія та його мощів перед тим як сповідатися перед причастям.
Маленькі берегині козацького класу Єлизавета Осадча та Валерія Сіробаба не вперше сповідувалися й причащалися. Мають достатній дитячий досвід дотримання посту та підготовки до причастя Святих Таїн і незримого радісного спілкування з Іісусом Христом. Відчувають особливе благоговіння до Святині, любов і шану до віруючих, з котрими відзначають Різдво Христове.

РІЗДВО ХРИСТОВЕ В КОЗАЦЬКОМУ КРАЮ

РІЗДВО ХРИСТОВЕ В КОЗАЦЬКОМУ КРАЮ

Саме такі почуття покликали віруючих козачат і вівтарників Андрія й Олексія до знайомства і зацікавленого спілкування, що ймовірно матиме продовження.

РІЗДВО ХРИСТОВЕ В КОЗАЦЬКОМУ КРАЮ

Козаки разом з постійними прихожанами храму Святого благовірного великого князя Георгія Володимирcького (близько 200 віруючих) молилися і славили Богонемовля під час Божественної літургії, яку очолив протоієрей Василь Коровець, настоятель храму.

РІЗДВО ХРИСТОВЕ В КОЗАЦЬКОМУ КРАЮ

РІЗДВО ХРИСТОВЕ В КОЗАЦЬКОМУ КРАЮ

Під час проповіді перед віруючими виступив генерал-полковник Віктор Лях. Він подякував всіх священиків і прихожан за спільні молитви, привітав їх з Різдвом Христовим. Розкрив ціннісну значимість взаємодії Козацтва з Українською Православною Церквою, відзначив заслуги настоятеля новозбудованого храму та нагородив протоієрея Василя Коровця медаллю «За благодійність».

РІЗДВО ХРИСТОВЕ В КОЗАЦЬКОМУ КРАЮ

РІЗДВО ХРИСТОВЕ В КОЗАЦЬКОМУ КРАЮ

В благословення за стараннi труди на славу святої Церкви, за вагомий особистий внесок у захистi Православної вiри, встановлення порозумiння та примирення серед прихожан, за дiйову пiдтримку Слобiдського Козацтва в iм’я процвiтання рiдного краю протоiерея Василя Коровця було нагороджено грамотою Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку.

РІЗДВО ХРИСТОВЕ В КОЗАЦЬКОМУ КРАЮ

Наприкінці церковної служби козачата та всі учні церковно-приходської школи отримали солодкі подарунки. Більшість козаків і берегинь Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» отримали причастя Святих Таїн.

РІЗДВО ХРИСТОВЕ В КОЗАЦЬКОМУ КРАЮ

РІЗДВО ХРИСТОВЕ В КОЗАЦЬКОМУ КРАЮ

Опісля служби священики, імениті гості та козаки прийняли участь у поздоровленні іменників Храму. Виголошувалися здравиці з нагоди 50-річня з Дня народження протоієрея Василя Коровця та Дня народження старости храму Олексія Євтуховича.

РІЗДВО ХРИСТОВЕ В КОЗАЦЬКОМУ КРАЮ

Під час святкової трапези мова пішла і про вдосконалення взаємодії козацтва з Українською Православною Церквою. Генерал-полковник Віктор Лях вніс пропозицію щодо створення дитячого козацького церковно-приходського центру на базі храму Святого благовірного великого князя Георгія Володимирcького, а козацький полковник Андрій зазначив, що інтелектуальний ресурс козацьких організацій Сумщини вже сьогодні спроможний для створення Козацької академії в обласному центрі.
В обговоренні цих пропозицій взяли участь генерал-осавул Василь Северин, козацькі полковники: Олег Ляшко, Олексій Панченко, військові старшини: Петро Шпиленко, Михайло Лях, осавул Сергій Лаврик, сотник Едуард Козацький, берегиня Світлана Низова.
Цінні думки висловив Володимир Почелуєв, головний лікар Сумської районної лікарні. Схвально до всього цього віднісся і сам господар Храму – протоієрей Василь Коровець.

РІЗДВО ХРИСТОВЕ В КОЗАЦЬКОМУ КРАЮ

Свято вдалося. Козаки отримали справжню насолоду від святкування Різдва Христового та гарний енергетичний заряд для творення справ, корисних для громадян своєї Вітчизни.

Прес-центр Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке».Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 16-01-2017, 17:51 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...