Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА В СУМАХ

СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА В СУМАХ

СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА В СУМАХ

19 січня у Сумах відзначали Водохреща – третє велике свято, що завершувало Різдвяно-Новорічний цикл. У цей день люди встали на світанку, щоб облитися вранішньою водою. Були й такі, хто напередодні свята не вкладався спати, доки не викупався після опівночі. Адже вважається, що цього дня, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх упродовж року, лікуючи тілесні і духовні хвороби.
Багато людей ще затемна вирушили до криниць, щоб першими наповнити посуд чистою водою. Не упустили такої нагоди і козаки Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке». Набравши джерельної води, вирушили до церков за місцем проживання.

СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА В СУМАХ

На день хрещення Господа нашого Іісуса Христа в усіх храмах Української Православної Церкви зібралося дуже багато православного люду. Навіть Спасо-Преображенський Кафедральний Собор м. Суми не зміг умістити всіх віруючих. Багато людей щільним кільцем стояли навколо нього. У цей час козаки забезпечували сприятливі умови для здійснення молитви, освячення води та окроплення нею всіх присутніх мирян.

СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА В СУМАХ

СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА В СУМАХ

А на вулиці Соборній зібралися чи не всі травники і цілителі міста. Вони розтягнулися рядами більше, ніж на сто метрів і пропонували Сумчанам у гостям міста материнку, звіробій, чебрець, шавлію, золототисячник і десятки інших пучків духмяних лікарських трав. Це свідчить, що жителі козацького міста шанують і почитають традиції православного свята Богоявлення.

СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА В СУМАХ

Саме під час хрещення Іоанном Предтечею на річці Іордан Іісуса Христа, Бог явив Себе у Пресвятій Троїці. Коли охрещений Іісус Христос виходив з води, над ним розкрилися небеса і віруючі побачили Духа Божого, який у вигляді голуба спускався на Іісуса, а з неба почувся голос Бога Отця: «Цей є Син Мій улюблений, в Якому Моє благовоління».

СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА В СУМАХ

Ушановуючи цю подію, віруючі м. Суми прийшли щиро помолитися до Спасо-Преображенського Кафедрального Собору (інших храмів і церков) на святковій літургії та освятити принесену з дому воду.

СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА В СУМАХ

СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА В СУМАХ

Із центрального собору віряни Хресною ходою направилися на берег річки Псел. Хрещенську Хресну ходу очолили козаки Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку та Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке». Вони несли Зірку, Хрест, Хоругви і були запорукою дотримання порядку і спокою прихожан.

СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА В СУМАХ

СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА В СУМАХ

У Хресній ході на чолі з архієпископом Євлогієм ішли священнослужителі кількох храмів Української Православної Церкви та дуже багато мирян.

СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА В СУМАХ

На місці здійснення освячення води річки Псла біля Харківського мосту зібралося близько тисячі вірян. До них приєдналися учасники Хресної ходи і щільною громадою стали вздовж берега і мосту. На річці Псел заздалегідь було прорубано та прикрашено живими ялинками одну з найбільших ополонок. У кінці неї встановлено великий Хрест з пофарбованого льоду.

СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА В СУМАХ

СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА В СУМАХ

СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА В СУМАХ

Архієпископ Євлогій наголосив, що зібралися вони тут, на Сумському Йордані, для здійснення водо-освячення. Щойно владика Євлогій і благочинний Микола Смакоуз освятили воду Псла, як близько ста глибоковіруючих чоловіків і жінок попрямували до водойми, аби в день Хрещення Господнього зануритися в крижану воду.

СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА В СУМАХ

СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА В СУМАХ

СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА В СУМАХ

Звичайно, кожен, хто пірнав в ополонку, мали свої наміри: одні бажали зцілитися, очистити свою душу, розум, думки й тіло; другі – щоб рік жити в радості; треті – для підтримки традицій і випробування власної сили духу тощо. Ці люди по-особливому раділи, прогулювалися перш ніж одягнутися, гучно ділилися враженнями, жартували… сподівалися, що набралися сил і стали здоровішими.

СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА В СУМАХ

Усіх мирян окропив свяченою водою протоієрей Георгій Бавикін, духовник Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку.
Не забули священнослужителі й про тих людей, котрі не змогли стати учасниками цих святкових урочистостей. Тому освятили воду прямо у Сумському водоканалі. Тож для всіх мешканців Сум свята вода текла прямо із кранів у кожній квартирі. Народ мав можливість не тільки купатися і умиватися Чудодійною водою, а також готувати на ній смачні цілющі страви і всілякі солодощі для гостей.

СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА В СУМАХ

Варто зазначити, що враховуючи обставини, для забезпечення порядку, окрім козаків, достойно несли свою службу військові Національної Гвардії України та працівники Національної поліції.
Для козаків свято Богоявлення завершилося трапезою, на якій представники Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку та Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» разом зі своїми отаманами підбили підсумки релігійних урочистостей.

СВЯТЕ ВОДОХРЕЩА В СУМАХ

Завдяки їх сумісних і злагоджених дій не було допущено неприпустимих для свята штовханин і сутичок. Сумчани позитивно оцінили дії козаків у багатьох храмах обласного міста. Урочисті заходи при масовому скупченні людей пройшов на високому організаційному рівні, за що козаки отримали подяку від благочинного Миколи Смакоуза.
Були також обговорені деякі з проблем взаємодії козаків із священиками на території Сумської й Охтирської єпархії. Сплановані майбутні спільні дії козацьких організацій та правоохоронних органів.

Прес-центр Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке».Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 21-01-2017, 21:03 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...