ХРОНІКА ВІЙНИ,1941=2022?
21 червня 2024 року, напередодні Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, що встановлений Указом Президента України від 17 листопада 2000 року №1245\2000 «Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні», в приміщенні Національного музею - заповідника української військової звитяги, представниками Київського військово – історичного товариства (КВІТ) було організовано та проведено чергову презентацію другої тематичної книги авторів Олександра Чудновця, Петра Сенька та Анатолія Бондарука «ХРОНІКА ВІЙНИ В АЗОВСЬКІЙ І ЧОРНОМОРСЬКІЙ ОПЕРАЦІЙНИХ ЗОНАХ 2023». - К.: «Видавничий дім «АДЕФ-УКРАЇНА», 2024 - 452 с. з іл.
Кожен рік, 22 червня, країна вшановує пам'ять тих, хто відстояв свободу та переміг нацизм у ІІ світовій війні. Наш громадянський обов’язок – зберегти пам’ять про воїнів-визволителів, що вигнали ворога з нашої землі та здобули Перемогу.
У цей день ми згадуємо тих, хто загинув на полі брані, кого нацисти замучили в концентраційних таборах. Ми вшановуємо фронтовиків, працівників тилу, вдів і дітей війни, усіх тих, хто день за днем наближав Велику Перемогу.
Цього скорботного дня схиляємо голови у хвилині мовчання перед пам’яттю десятків мільйонів полеглих воїнів, невинних жертв, чиє життя забрала війна… бо ж через понад 80 років, нам знову нагадали і повторили акт злочину проти українців.
24 лютого 2022 року, коли так само о 4-й ранку на Київ і всю Україну полетіли вже не нацистські ракети з заходу, а російські, ми знову стали на захист своєї країни.
Але зараз ми боремося вже під своїми прапорами, гаслами та за свою державу. І як завжди, за майбутнє наших дітей, захист рідних і зі злом, що погрожує не тільки нам, а й усьому світу.
І, як у далекому 1941 році, головним театром бойових дій стала територія України, яку сьогодні вже інший ворог знищує, застовуючи тактику випаленої землі.
Звісно не можна повністю порівняти обидві орди загарбників та особистості їх вождів, адже нацисти діяли відкрито хоча і віроломно, але з дотриманням міжнародних правових норм ведення війни; іхтамнєти - в усій своїй спадковій традиції – підло і ганебно.
Гітлєр – вів свої дивізії заради розширення території, Хуйло – просто нищить мирний люд з їх домами, вулицями, містами… і бреше, бреше і бреше… світу та своєму глибинному охлосу.
Але єдине, що їх поєднає – Божий суд і Міжнародний трибунал!
Тому і під час презентації періодично звучали нотки історичних паралелей…
ІІ видання продовжило хроніку сучасної російсько-української війни, висвітлюючи події за 2023 рік. Автори детально описали події, що відбувалися в Азовській та Чорноморській операційних зонах, а також на прилеглих сухопутних ділянках, де точилися бої.
Матеріал подано у вигляді короткої хронології, що дозволяє читачам простежити перебіг воєнних дій і зрозуміти їхній вплив на загальну ситуацію.
Книга також включає інформацію про міжнародну реакцію на агресію, яку чинить Росія проти України, а також про підтримку та допомогу з боку світової спільноти.
Особливу увагу приділено коаліції держав, які підтримують Україну, та протистоянню державам «вісі зла».
Основні акценти видання:
- хронологія воєнних дій у морських та приморських театрах бойових дій;
- вплив воєнних дій на сухопутні ділянки, де тривали бої;
- реакція міжнародної громадськості та підтримка України;
- опис коаліції держав, що підтримують Україну, та опір державам «вісі зла».
Захід розпочався з вшанування пам'яті усіх полеглих воїнів, які боронили рідну землю в роки визвольних змагань, ІІ світової війни і в теперішній час хвилиною мовчання.
З привітальним словом до присутніх виступила заступниця директора з наукової роботи Олена Вітряна. Побажала авторам не зупинятися і надалі працювати на видавничій ниві.
Музей в дарунок від авторів отримав не тільки примірник книги, а ще Олександр Чудновець подарував експонат, який займе чинне місце в експозиції музею - пресований в брикет китайський чай, що був знайдений на південних позиціях, де базувалися російські війська.
Звісно, під час презентації, не обійшлося і без дискусії, і без обговорення зв’язку книги з нашим сьогоденням. А на завершення дійства, бажаючим придбати нову книгу, автографи авторів на пам'ять.
Сьогодні, потерпаючи від рашистської кривавої воєнної агресії, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову зі зброєю в руках захищають свої землі, свободу, власний демократичний вибір…
Слава Героям, що завжди ставали на захист Батьківщини! Пам'ятаємо кожного і оплакуємо усіх, хто став жертвою війни в Україні.