ІСТОРИЧНЕ ПОЛЮВАННЯ
День за днем, місяць за місяцем великої визвольної війни Український народ на відміну від влади демонструє приклади мужності, стійкості, сміливості та єдності перед жорстоким ворогом, що чисельно переважає.
Не є винятком і морський театр воєнних дій. У ході повномасштабної російської агресії Україна активно використовує свої бойові спроможності, охоплюючи акваторію Чорного та Азовського морів. Битва за Чорне море ознаменувалась успішним веденням Україною асиметричної війни проти чф рф.
І одним з результатів стало потоплення російського рк «москва», знищення якого стало знаковою і символічною подією у війні, адже це старе судно було флагманом чф рф.
За останні 40 років це перший у світі випадок потоплення флагманського корабля.
Ще більшого символізму цій події надало, по-перше, співзвучність назви крейсера зі столицею країни-агресора, а по-друге, той факт, що Україна, практично не маючи великого військового флоту, на відміну від рф, показала, що українці спроможні на рівних боротися проти потужної військової машини російських агресорів.
В цій війні, що триває вже 12 рік, Український народ не тільки довів свою спроможність давати по скиглящим мордам агресорів; тил, культура, спорт, мистецтво, література… всі верстви та галузі стали на захист рідної Неньки.
І саме, продовжуючи про роль літератури, 26 березня 2025 року, не зважаючи на повітряні тривоги, в Києві, в приміщенні Українського кризового медіа-центру, відбулася презентація нового видання авторів Андрія Булавіна, дослідника військової історії, члена ради КВІТ та керівника Київського військово-історичного товариства (КВІТ) Олександра Чудновця: «ПОЛЮВАННЯ НА КРЕЙСЕР «МОСКВА». - К.: «Видавничий дім «АДЕФ-УКРАЇНА», 2024, 240 с. з кол. іл.
Книга розрахована на військових, істориків, дослідників, краєзнавців, та усіх, хто цікавиться новітньою історією України.
Спікерами заходу також виступили: Михайло Гончар, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», головний редактор журналу «Чорноморська безпека»; Алла Істоміна, директор ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «АДЕФ-Україна»; Ігор Романенко, генерал-лейтенант, заступник начальника Генерального штабу ЗС України (2006-2010), військовий експерт та Володимир Савченко, капітан 1 рангу, в.о керівника ГО «Асоціації ветеранів ВМС України».
Флагман чф рф – рк «москва» - судно проєкту 1164 «Атлант», побудоване та спущене на воду в Україні, у Миколаєві, у 1979 році. Судно брало участь у війні проти Грузії та Сирії.
Але ввечері, 13 квітня 2022 року, воно все ж таки закінчило свій безславний похід в ході агресії проти своєї ж Неньки, будучи ураженим двома ракетами «Нептун» українського виробництва і тепер слугує безкоштовним підводним музеєм та провізіонкою для чорноморської фауни.
Але і український глядач може побачити залишки безславного рк в експозиції Центрального військово-морського музею України - під склом біля входу до музею – поки що єдині експонати – рятувальне коло та буйок, що випадково в акваторії острова Зміїний виявили українські рибалки.
Береговий ракетний комплекс РК-360 МЦ «Нептун» був прийнятий на озброєння Збройних сил України 23 серпня 2020 року. Комплекс оснащено крилатими ракетами Р-360, які здійснюють політ на надмалих висотах на дальність близько 300 км. Ракета має стартовий та маршовий (основний) двигуни. До складу комплексу входять уніфіковані пускові установки, транспортно-заряджаючі машини, транспортні машини та рухомий командний пункт.
«москва» – це саме те судно, що 24.02.2022 року брало участь в атаці на гарнізон українського острова Зміїний, де під час радіопереговорів наших воїнів з п’янючим дурнуватим капітаном і народився Український народний черговий шедевр - тепер вже відомий на весь світ вигук «руССкій воєнний корабль іді на ХУЙ», у зв’язку з чим 13.04.2022 року в Україні було введено в оборот історичну поштову марку.
На початку презентації – традиційна хвилина пам’яті за загиблими українцями у цій війні.
Що ж представляв з себе рк «москва», його конструкція, будівництво, бойові спроможності, служба, його потоплення, а також різноманітні версії, розслідування, як з нашої сторони, так з боку наших ворогів – про це автори та спікери у загальних рисах розповіли під час самої презентації.
Ну і звісно дискусії, відповіді на запитання, а іноді і обговорення гострих проблем… Без цього ніяк.
Наприкінці презентації книга з автографами від авторів…
Далі буде знищення інших кораблів і підводних човнів, структури і штабу чф, знищення сюрл керівного складу ерефійського флоту і не тільки, серед яких було безліч зрадників та яничар різного пошибу; вигнання залишків чф з Криму.
«москва» - то була не тільки жирна здобич на початку великої війни, «москва» - то чергова споконвічна ГАНЬБА «величі» руснявої воєнної махіни. «москва» - то є символ і доля сучасного ерефійського «Лефіафану».
То ж нехай буде так і час нам на поміч. Україні та її Героям слава, ну а КВІТ робити своє.
До нових зустрічей.