Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

ВТРАТА СУМЩИНИ

ВТРАТА СУМЩИНИ

ВТРАТА СУМЩИНИ

Відійшов у вічність Герой Радянського Союзу,
Почесний громадянин міста Суми Василь БАТЄХА

13 лютого на 96-ому році помер Василь Опанасович Батєха - Герой Другої світової, захисник, визволитель, переможець у страшній загарбницькій війні, оцінку якій й досі ставлять історики.
Василь Опанасович трішки не дожив до 23 березня - свого 97-го дня народження. А з ним припинився відлік живим Героям Радянського Союзу на Сумщині.
Василь Батєха назавжди залишиться в пам’яті вдячних сумчан як Людина з великої літери, уособлення епохи, яка живими рубцями закарбувалася в серцях тих родин, які втратили на війні близьких. Свою «Золоту Зірку» уродженець Глухівського району Василь Батєха здобув у 1944 році. Тоді він очолив один із спеціальних загонів, що після Курської битви гнали ворога і не давали йому опам’ятатися. Один з боїв на правому березі Дніпра став справжнім пеклом, що часом переходив у рукопашні сутички. У цьому бою гвардії лейтенант Батєха особисто знищив 27 фашистів. За зразкове виконання завдань командування під час форсування Дніпра командиру роти протитанкових рушниць 282-го гвардійського стрілецького полку 92-ї стрілецької дивізії лейтенанту Василю Батесі присвоїли звання Героя Радянського Союзу. Під час війни Василь Опанасович був п’ять разів поранений. Однак і після її закінчення солдат-визволитель залишився у лавах збройних сил. Згодом, вийшовши на пенсію, дослужився до генеральського звання.
Герой Радянського Союзу Василь Батєха також був нагороджений: орденом Червоної Зірки; орденом Вітчизняної війни 1-го ступеню; орденом «Знак Пошани»; орденом Богдана Хмельницького 1-го ступеня; численними медалями, серед яких: «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.»; «20 років перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.»; «30 років перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.»;«40 років перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр.».

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ТА ЦАРСТВІЄ НЕБЕСНЕ ГЕРОЮ
Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 13-02-2016, 16:18 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...