Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

УКРАЇНА В ПІСНЯХ І РОМАНСАХ

УКРАЇНА В ПІСНЯХ І РОМАНСАХ

УКРАЇНА В ПІСНЯХ І РОМАНСАХ

15 березня 2016 року до зали Сумської обласної філармонії прийшло багато шанувальників таланту лауреатів міжнародних конкурсів Тетяни Ластовецької (сопрано) та Олександра Желудкова (фортепіано), серед яких були і представники обласної громадської організації «Сумське морське зібрання».

УКРАЇНА В ПІСНЯХ І РОМАНСАХ

УКРАЇНА В ПІСНЯХ І РОМАНСАХ

«Україна в піснях і романсах» — концерт, наповнений шедеврами пісенної класики. Це музика українських композиторів, котрі народилися в різних куточках України і творчість яких наповнена щирістю, любов’ю до Батьківщини, почуттям патріотизму та національної гордості. У концерті прозвучали твори українських класиків М. Лисенка, К. Стеценка, Я. Степового, А. Кос-Анатольского та інших.


Українські народні пісні та хореографічні композиції, пронизані щирим українським колоритом, занурять публіку в багату, самобутню українську культуру, захоплять глибиною думки, багатством почуттів і настроїв, подарують незабутні враження та душевну насолоду.


Програма концерту сприймалася дуже органічно, яскраве виконання зачаровувало. Слухач неначе "напився джерельної води", насолоджуючись живим, чистим звуком, професійною майстерністю та яскравою особистістю кожного з виконавців. Вдячні слухачі довго не відпускали зі сцени яскравий дует у складі Т.Ластовецької та О.Желудкова.


ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

У 1890-х збудовано Дворянське зібрання, на земельній ділянці, яку подарував місту відповідаючий за будівництво Будинку громадських зборів поміщик та меценат Герасим Кондратьєв.
На першому поверсі Будинку зібрання розташовувалися музичний салон, театральний зал, ресторан. На другому — кімнати для куріння та зали для гри в азартні ігри. Також до будівлі примикав великий за своїми розмірами парк, де любили прогулюватися люди «з вищого світу».

УКРАЇНА В ПІСНЯХ І РОМАНСАХ

Великий зал Громадського зібрання використовувався не тільки по своєму прямому призначенню - для з’їздів дворян і промисловців, тут також проходили професійні та аматорські оперні спектаклі, концерти музикантів і вокалістів. По своїм акустичним даним цей зал був одним з кращих в дореволюційній Росії.
На сцені Дворянського громадського зібрання виступали такі відомі співаки як Федір Шаляпін, Сергій Лемешев, Леонід Собінов.
Пам’ятним для шанувальників оперного мистецтва в Сумах був 1913 рік, на початку якого на сцені кращого в місті концертного залу гастролювала італійська міланська опера. У виконанні солістів - віртуозів сумчани слухали тоді «Травіату» Д. Верді, «Кармен» Ж. Бізе, «Джоконду» А. Понк’йоллі.
З 1938 р. в цьому будинку розмістилася Філармонія. Завдяки енергії та ініціативі Абрама Михайловича Гака в 1950 році тут створюється симфонічний оркестр, але в 1955 р. він був розформований.
На сцені залу філармонії свого часу співав хор Валерія Полянського і Віктора Іконніка, грав знаменитий Святослав Ріхтер, співав і танцював ансамбль Дмитра Покровського.
Сьогодні Сумська обласна філармонія має одне приміщення, яке складається з адмінкорпусу з концертним залом на 530 глядацьких місць та дзеркалом сцени. Філармонія має два концертних роялі – «Петроф» та «Август ферстер». Із Троїцького собору до залу філармонії перенесено орган.

УКРАЇНА В ПІСНЯХ І РОМАНСАХ

УКРАЇНА В ПІСНЯХ І РОМАНСАХ

УКРАЇНА В ПІСНЯХ І РОМАНСАХ

УКРАЇНА В ПІСНЯХ І РОМАНСАХ

Сьогодні творче обличчя обласної філармонії – це творчі колективи, такі як оркестр старовинної та сучасної музики «Ренесанс», ансамбль пісні і танцю «Славія», група під керівництвом Володимира Серебрякова, тріо бандуристок, молодіжний вокальний ансамбль «Елегія», концертна бригада під керівництвом Людмили Демченко, молодіжний вокально-інструментальний ансамбль, ансамбль народних інструментів, інструментальне тріо, чоловіче вокальне тріо «Ностальгія» та окремі творчі особистості – соліст органіст Заслужений артист України Михайло Чичерін, солістка-вокалістка Людмила Рекуненко, соліст-вокаліст Валерій Козупиця.
За останні роки філармонія значно активізувала своє творче життя. З 1993 року у місті Суми на базі філармонії було проведено 20 міжнародних фестивалів органної, камерної та джазової музики – Органум, Бахфест, Джаз-фест – в яких приймали участь артисти із 19-ти країн світу: України, Австрії, Білорусі, Голландії, Італії, Канади, Росії та ін.
Сумчан радували своїм талантом органісти: Євгенія Лісицина (Латвія), Юліан Гембальські (Польща), Олег Янченко (Росія), Ерік Лебрен (Франція); ансамблі: Київський квартет саксофоністів Concerto Polacco; камерні хори «Київ» та «Глорія»; співачка Ольга Пасічник (Польща), піаніст Олексій Природний (США) та багато інших.
Під час фестивалів проходили виставки художників, скульпторів, фотографів, архітекторів України, Франції, Голландії.
Організації та проведенню фестивалів сприяють посольства Нідерландів, США, Польщі, Австрії, Фінляндії, Французький культурний центр в Україні, Гете-Інститут, швейцарська фундація Pro Heltia.
З вересня 2003 року на базі обласної філармонії розпочала роботу дитяча філармонія.Півтори години концерту пролетіли на одному диханні. Так сталося, що культурний похід сумських моряків пройшов напередодні 110 річниці створення підводного флоту. І користуючись нагодою, прямо на сцені було нагородження ветерана радянського підплаву пам’ятною медаллю «Ветеран холодної війни на морі».

УКРАЇНА В ПІСНЯХ І РОМАНСАХ

УКРАЇНА В ПІСНЯХ І РОМАНСАХ

І по традиції, під занавес концерту, квіти та фото на згадку про зустріч ветеранів флоту та представників культурної Сумщини.

УКРАЇНА В ПІСНЯХ І РОМАНСАХ

УКРАЇНА В ПІСНЯХ І РОМАНСАХ

УКРАЇНА В ПІСНЯХ І РОМАНСАХ


УКРАЇНА В ПІСНЯХ І РОМАНСАХ

І насам кінець – всім ветеранам міцного корпусу щирі привітання від колег – сумчан та найкращі побажання на згадку про молоді роки бойової служби в глибині всіх морів та океанів.

УКРАЇНА В ПІСНЯХ І РОМАНСАХ

Ну а ми з нетерпінням чекаємо на нову зустріч з талановитими особистостями нашого прекрасного та гостинного міста.

Матеріал підготував А. В. Вовк – член Національної спілки журналістів України гвардії п/полковник запасу.Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 19-03-2016, 08:47 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...