Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

КОЗАЦЬКА ТОЛОКА

КОЗАЦЬКА ТОЛОКА

КОЗАЦЬКА ТОЛОКА

Запорізькі козаки започаткували нову традицію

Делегація Запорізької обласної координаційної ради козацтва, у складі якої прийняли участь кошовий отаман ЗВН «Запорозька Січ» Рижов Костянтин з козацьким товариством і представники федерації «Спас», побувала у Великолепетиському районі Херсонської області, де зустрілася з керівництвом території, школярами, провела толоку на старовинному козацькому кладовищі у с. Мала Лепетиха.

КОЗАЦЬКА ТОЛОКА

Голова коордради Дмитро Сухінін розповів, що започатковується нова всеукраїнська акція «Пам’ятаємо могили своїх предків».
Щороку, напередодні Великодніх свят, активісти по всій Україні прибиратимуть у місцях, які пов’язані з трагічними та героїчними миттєвостями бойового шляху козацтва. Особливу увагу буде приділено впорядкуванню історичних пам’яток та кладовищ. На території Запорізької області місць, де знайшли останній притулок нащадки козацьких родів, майже не збереглося. Проте, як свідчать історики, Північна Херсонщина у XIV-XVIII ст. мала тісні господарські зв’язки з нашим краєм, тут у плавнях розташовувалися великі зимівники – найпередовіші аграрні виробництва того часу.

КОЗАЦЬКА ТОЛОКА

Гостей привітала голова райдержадміністрації Світлана Кумановська та юні козачата з яскравою концертною програмою. Помічник голови облдержадміністрації Олександр Зубченко передав теплі слова від очільника області Костянтина Бриля: «Толока для нашого народу споконвічно була символом оновлення та відродження, спільної праці в ім’я України. Сьогодні ми всі разом підтримуємо нашу армію, проводимо реформи та водночас повертаємося до нашого коріння, без якого не може бути України», — наголосив посадовець та подарував шкільній бібліотеці книжки з історії та географії Запорізького регіону. На

КОЗАЦЬКА ТОЛОКА

Малолепетиському сільському цвинтарі збереглося чимало поховань, датованих останньою чвертю XVIII – XIX ст. Більшість з них, на жаль, закинуті. Козаки встановлювали повалені хрести, розчищали могили, висаджували молоді дубки, вклонилися пам’яті отаманів Григорія Лантух-Філіповського і Миколи Кадовби.

КОЗАЦЬКА ТОЛОКА

КОЗАЦЬКА ТОЛОКА

КОЗАЦЬКА ТОЛОКА

КОЗАЦЬКА ТОЛОКА

КОЗАЦЬКА ТОЛОКА

Роботи ще залишилося багато, наступного разу до запоріжців обіцяють приєднатися місцеві юнаки та дівчата, жителі села.
Дмитро Сухінін упевнений, що є заради чого працювати. Відреставроване козацьке кладовище на мальовничих дніпровських кручах може стати однією з туристичних перлин Херсонщини.
Відтепер виїзди для благоустрою козацьких могил стануть традиційними, що сприятиме відкриттю маловідомих сторінок історії козацького руху на Півдні України.

Матеріал надав Віце - президент Всеукраїнської федерації «СПАС» Кошовий отаман Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ» Костянтин Рижов.

Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 20-04-2016, 16:37 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...