ІМЕНИНИ МУЗЕЮ
27 грудня 2016 року делегації Координаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації, Великої ради отаманів Запорозького козацтва, Запорозького звичаєвого козацького лицарського ордену ім. князя Д.І. (Байди) Вишнивецького прибули до зали урочистих прийомів Запорізького краєзнавчого музею, де керівником є видатний козак Мордовськой М.М. і вчітель багатьох мешканців міста і області, член КРК ЗОДА, професор Шаповалов Г.І.
Урочистості відбулися в оновленій великій виставковій залі, яка приймає не лише виставки. Вона стала місцем проведення акустичних концертів та урочистих заходів. Музичною родзинкою ювілею став виступ ансамблю бандуристів Запорізького музичного училища ім. П. Майбороди.
На честь 95-ти річчя культурної установі та напередодні 500-річча зо дня народження першого гетьмана Запорозької Січі на острові Мала Хортиця Вишневецького, було урочисто передано в дар до музею портрет Дмитра Івановича, який написав козацький старійшина та оголошено рішення (підтримане керівництвом музею) про передачу на вічне зберігання прапору козацької патріотичної організації МГО "Міжнародний союз козаків "Запорозька Січ", яка з перших днів Майдану, Революції Гідності та бойових дій на Сході України з терористами та російськими окупантами стала на захист свободи та правди, очоливши рух в області.
З глибокою повагою слухали виступи Мордовського Михайла Михайловича, голову Запорізької обласної ради Самардака Григорія Вікторовича, заступника голови ОДА Гугніні Едуарда Анатолійовича, Шаповалова Георгія Івановича (ветерана музейної справи, великого майстра своєї почесної роботи ).
Як експонат було передано Книгу Першого історичного міжнародного конгрессу, що був організований вперше в новітній історії Українського козацтва в Запоріжжі.
Теплі слова хотілося б сказати за підтримку колективом нових креативних підходів до роботи, це і виставки речей з Майдану Незалежності в період Революції Гідності, експозиції та документи, спорядження та особисті речі учасників бойових дій, оновлені зали, формування сучасних поглядів на Першу і Другу світові війни та громадянської війни, Голодомору і дій по державотворенню УНР та Гетьманської держави. Проведення фотовиставки "Бойовий шлях сучасного Запорозького козацтва", спільного проекту України та Ізраїлю, фотовиставки і телемоста про війни сьогодення в країнах, новий зал з документами та речами отаманів Запорожжя, Гуляй поля (Нестора Махна та інших).
Все це було зроблене в дуже стислий час і що історично важливо для козацтва, за допомогою багатьох учасників руху опору ХХI століття, нашими отаманами, членами координаційної ради, учасниками АТО, побратимами з 37-го козацького батальону, 55-ї артбригади, старейшин.
Ми збирали та збираємо речі, які невдовзі стануть експонатами та роскажуть правду про минулі та сьогоднішні часи.
Як історик, науковець, державний керівник з багаторічним стажем хочу висловити велику подяку за допомогу краєзнавчому музею, де ми щомісячно проводимо семініри, конференції, екскурсії всім побратимам з організацій де отаманами Лапін Ілля Євгенович, Рижов Костянтин Анатолійович, Волков Сергій Вікторович, Галич Сергій Григорович, Литвин Олександр Іванович, Гонтарь Віктор Миколайович, Губа Олександр Павлович, Некіпілий Микола Миколайович, Кущ Микола Миколайович, Кучинський Віктор Ігнатович, Камаєв Олександр Олександрович, Грицаєнко Ігор Миколайович, Шеремет Анатолій Миколайович та інші.
Така спільна плідна співпраця з колективом музею надає змогу виховувати справжніх громадян України, розуміти нашу роль в історії, пишатися перемогами і досягненнями предків та бути гідними високої честі козаків-запорожців - фундаторів Гетьманської держави.
Матеріал надав Голова Великої ради отаманів Запорозького козацтва Д.В. Сухінін.
Корекція – Вовк А.В. – член Національної спілки журналістів України, гвардії п/полковник запасу.