СПАС – НГУ – ТРАДИЦІЇ ВОЇНІВ
До військовослужбовців військової частини 3029 Національної гвардії України (9 полк оперативного призначення, місто Запоріжжя) завітали вихованці дитячо-юнацької спортивної школи козацького бойового мистецтва «Спас» разом з її очільником головою координаційної ради з питань козацтва при Запорізькій обласній державній адміністрації Костянтином Рижовим.
9 полк оперативного призначення Національної гвардії України
Військова частина створена на базі спецпідрозділу «Гепард», до складу якого входили висококваліфіковані військові, переважно працюючих за контрактом. Основне призначення частини – охорона громадського порядку.
На разі бійці військової частини 3029 приймають активну участь в антитерористичній операції. Вони не раз доводили свої вміння та високий рівень професіоналізму у військових операціях. Частина військових постійно знаходиться в зоні АТО для виконання бойових завдань.
Директор спортивної школи розповів гвардійцям про легендарний козацький звичай – Спас, та про те, як він зберігся до сьогодення, зазначивши, що козаки опановували різні способи та види боротьби з ворогом.
Вони вправно билися у рукопашних боях, володіли різними видами зброї, як вогнепальною так і метальною, зброєю для ближнього бою, а також могли гідно протистояти загарбникам як на суші так і на воді. Козацьке військо завжди вдосконалювало свої навички, допомагаючи один одному у їх опануванні.
Після невеличкого лекторію перед військовослужбовцями виступили вихованці дитячої спортивної школи «Спас» віком від 10 до 15 років, які продемонстрували чудові акробатичні здібності, гарну фізичну підготовку та володіння деякими видами зброї – нагайкою та ножем.
Гвардійці щиро аплодували юним спасівцям.
По закінченню заходу Костянтин Рижов презентував та подарував книгарні військової частини 3029 НГУ нову книжку, яка передає спогади українських бійців під час Української революції 1917-1921 років – «Весна 1918 року: у боротьбі за Запоріжжя».
Матеріал надав Віце - президент Всеукраїнської федерації «СПАС» Кошовий отаман Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ» Костянтин Рижов.