Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ

ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ

ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ

20 травня 2018 року ГО Всеукраїнська федерація «Спас» провела фестиваль бойових мистецтв «Запорозька Січ», присвячений ХХ річниці з Дня заснування Запорізької дитячо-юнацької спортивної школи «Спас» - першої в світі бюджетної школи зі слов’янського бойового мистецтва.

ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ

Організаторі фестивалю: Департамент спорту, сім’ї та молоді Запорізької міської ради, Запорізька обласна філармонія, Запорізька обласна федерація козацького бойового мистецтва «Спас», Запорозьке Війська Низове «Запорозька Січ», Запорізька ДЮСШ «Спас».

ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ
ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ

Головною метою проведення заходу є: відзначення ХХ річниці з дня заснування Запорізької ДЮСШ «Спас», як першої в світі бюджетної школи зі слов’янського бойового мистецтва; розвиток національних видів спорту України, відродження та впровадження в суспільне життя (особливо дітей та молоді) історичних та духовних традицій українського народу; патріотичне виховання дітей на славних лицарських традиціях запорозьких козаків.
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

В 1989 році в журналі “Техніка молоді” вийшла стаття за авторством (псевдонім) Леоніда Беза, яка мала назву “Интерес моей мысли”. В статті автор розповідав про забуте старе козацьке бойове мистецтво “Спас”. Але сучасне відродження козацького бойового мистецтва «Спас» в Україні розпочалось на початку 90-х років ХХ ст.
В м. Запоріжжя виникла ініціативна група під керівництвом Олександра Притули, яка розпочала процес пошуку, вивчення і апробації козацьких методів ведення бою, зокрема розпочався пошук носіїв, які зберегли козацьке бойове мистецтво “Спас”.

ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ

Треба зазначити, що Притула О.Л. на той час вже мав досвід в козацьких бойових мистецтвах, бо деякі прийоми йому були передані рідним дідусем Худолієм Федором Івановичем, нащадком запорозьких козаків. А опановував Олесандр бойове мистецтво вже під керівництвом майстрів бойових мистецтв м. Запоріжжя Олександра та Миколи Нікіфорових.
З метою відродження і впровадження бойового мистецтва в козацький рух в 1992 році при горомадській організації “Запорозьке військо низове “Запорізька Січ” було засновано окрему козацьку сотню бойових мистецтв. Того ж року при товаристві з обмеженою відповідальністю “Бурштин” (м. Запоріжжя) було створено клуб бойових мистецтв і засновано відділ українських національних бойових мистецтв.
В 1992 році було відкрито експериментальну групу українського національного бойового мистецтва “Спас”. Учні цієї групи стали першими тренерами - інструкторами бойового мистецтва “Спас” в Україні.
В 1994 році відбулось знайомство Олександра Притули з носієм родової традиції козацького бойового мистецтва “Спас” Безклубим Леонідом Петровичем, автором статті в журналі “Техника молодежи”, написаної під псевдонімом Леонід Без. На семінарах надавалися знання не лише прийомів бою козацтва, але і історія козацьго бойового звичаю, основи характерницької науки, виживання, організаційні основи козацтва, методи козацької медицини, передавалися козацькі перекази та карби, які збереглися в роду Леоніда Петровича Безклубого.

ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ

В 1995 році за рекомендацією Леоніда Безклубого відбулося знайомство Олександра Притули з носієм родової традиції “Спасу” Бондаренком Анатолієм Петровичем, родовим козаком, старійшиною українського козацтва, одним з перших засновників сучасного козацького руху в Україні. Після козацької перевірки Анатолій Петрович згодився навчати Олександра своїй родовій традиції бойового звичаю “Спас”. Під час навчання окрім бойових прийомів велось навчання козацьким пісням, розтлумачувався зміст козацьких ігор, танців, козацьких карбів – споконвічних козацьких мудростей, які передавалися в козацьких родах, передавалися козацькі характерні молитви та змовляння тощо.

ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ

Перша експериментальна група козацького бойового мистецтва “Спас” була відкрита в 1993 році в палаці культури “Металург” комбінату “Запоріжсталь” в м. Запоріжжя. Група налічувала лише вісім спортсменів.
В 1994 році за сприяння директора Запорізького електротехнічного технікуму-коледжу, заслуженого вчителя України Кормишова Ю.С. та заступника директора з виховної роботи, заслуженого працівника освіти України Іваненка Є.П. було засновано історико-патріотичний клуб “Січ”, основним завданням якого стало навчання студентів технікуму-коледжу козацькому бойовому мистецтву “Спас”.
В листопаді 1994 року на базі Запорізького електротехнічного технікуму-коледжу було проведено перші в історії сучасного розвитку українського рукопашу “Спас” – відкриту першість м. Запоріжжя з українського рукопашу “Спас” на честь дня народження Нестора Махна. З того часу цей турнір проводиться щорічно і на сьогодні має статус кубку України з українського рукопашу “Спас” імені Нестора Махна.
У вересні 1994 року при Міжнародному інституті державного і муніципального управління м. Запоріжжя на кафедрі фізичного виховання і військово-прикладних мистецтв було відкрито секцію козацького бойового мистецтва “Спас” для студентів цього вишу. Це була перша секція “Спасу” у вищій школі.
В жовтні 1995 року в м. Запоріжжя було проведено перший 7-денний семінар з козацького бойового мистецтва “Спас” з метою підготовки інструкторів-тренерів, які б викладали козацьке бойове мистецтво в Україні і створювали осередки і школи “Спасу”.
В 1996 році в м. Запоріжжя було засновано громадську організацію “Школу традиційного козацького бойового мистецтва “Спас”, яка поставила за мету відродження і розвиток козацького бойового мистецтва “Спас” в Україні.
2-3 серпня 1997 року в м. Запоріжжя було проведено Перший Всеукраїнський фестиваль козацьких бойових та традиційних мистецтв, на якому відбулися перші в історії відродження національних бойових мистетцв змагання з традиційного козацького кулачного бою. З того моменту фестиваль стає щорічним.
В березні 1998 року, в приміщинні Запорізького спортивного комітету Запорізької міської ради було проведено організаційне засідання, на якому були затверджені перші правила національного бойового мистецтва – українського рукопашу. Правила змагань стали базовими для створення правил змагань “Спас” і “Гопак”.
В травні 1998 року було відкрито першу школу українського національного бойового мистецтва – Запорізьку міську козацьку дитячо-юнацьку спортивну школу бойового мистецтва “Спас”.
В червні 1998 року Олександром Притулою було розроблено авторську програму викладання козацького бойового мистецтва “Спас” для дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Особливістю програми було гармонійне поєднання спортивного розділу з духовною підготовкою спортсмена в бойовому мистецтві “Спас”.
1 серпня 1998 року, в рамках фестивалю, пройшов Перший чемпіонат України з українського рукопашу. Оргкомітет очолив народний депутат України Єрмак Анатолій Васильович, якого вже на третьому фестивалі 1999 року було обрано Степовим Батьком українського козацтва. Степовий Батько – це високе духовне звання в бойовій традиції українського козацтва, яке покладає на носія піклування духовним рівнем і розвитком козацтва в Україні. Але 11 лютого 2003 року Анатолій Васильович трагічно загинув в автокатастрофі. 1-3 серпня 2003 року в рамках фестивалю було започатковано турнір для спортсменів вищого кваліфікаційного рівня – Міжнародний Кубок пам’яті Анатолія Єрмака.

ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ

У вересні 1999 року в м. Дніпропетровськ, на базі дитячо-юнацького клубу “Штурм” було відкрито експериментальну групу з національного бойового мистецтва “Спас” під керівництвом Генадія Полякова.

ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ

В 2000 р. фестиваль почав новий відлік розвитку українських бойових мистецтв, бо виріс до рівня Міжнародного.
В 2001 році відкривається осередок козацького бойового мистецтва “Спас” в Національному університеті “Києво-Могилянська академія” на загальноуніверситетській кафедрі фізичного виховання (старший викладач Корнієнко О.В.).
У вересні 2003 року в м. Києві при Міжрегіональній Академії управління персоналом відкривається Український Військово-Козацький інститут ім. Великого князя Святослава, а при ньому відкривається кафедра національних одноборств. Завідувачем кафедри було запрошено Олександра Леонтійовича Притулу. Відкриття кафедри національних одноборств стало першим впровадженням українських національних бойових мистецтв, зокрема українського рукопашу “Спас”, в систему вищої школи в Україні.
Для офіційного розвитку українського рукопашу “Спас” в 2005 році було створено Всеукраїнську громадську організацію “Всеукраїнська федерація “Спас”. Президентом федерації було обрано Олександра Леонтійовича.
В 2005 році при ВГО “Всеукраїнська федерація “Спас” заснована Академія “Спас”, завданням якої став науково-методичний розвиток українського рукопашу “Спас”. З метою популяризації показового напряму українського рукопашу “Спас” при федерації створюється театр козацького бою “Запорозький Спас”.
З метою більшої популяризації українських національних бойових мистецтв, більшого залучення до участі української молоді, з 2007 року Одинадцятий Міжнародний фестиваль козацьких бойових та традиційних мистецтв “Спас на Хортиці” імені Анатолія Єрмака переноситься з серпня на жовтень і присвячується ще Дню українського козацтва, Святу Покрови Пресвятої Богородиці.
З вересня 2007 року на факультеті фізичного виховання Запорізького національного університету відкрито факультатив з українського рукопашу Спас”, де студенти отримали змогу опановувати національне бойове мистецтво. Викладати факультатив з українського рукопашу “Спас” почали президент ВГО “Всеукраїнська федерація “Спас” Олександр Притула і віце-президент ВГО “Всеукраїнська федерація “Спас” Костянтин Рижов.

ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ

В 2008 році Міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту України «Український рукопаш «Спас» тимчасово внесений в перелік видів спорту, що визнані в Україні (наказ № 2913 від14.07.2008р).
В 2009 році в Запорізькому національному університеті на факультеті фізичного виховання, на кафедрі теорії та методики фізичної культури і туризму відкрито спеціалізацію «Український рукопаш «Спас».
В 2010 році Міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту «Український рукопаш «Спас» внесений в перелік видів спорту, що визнані в Україні (наказ №306 від 09.02.2010р.).
З 2011 року Запорізькою обласною федерацією козацького бойового мистецтва «Спас» відкрито Запорізьку обласну спеціалізовану дитячо-юнацьку спортивну школу з українського рукопашу «Спас» (директор Коломієць В.А.).
В тому ж році, за ініціативою президента «Всеукраїнська федерація «Спас» Олександра Притули та генерального директора Запорізької обласної державної телерадіокомпанії «Запоріжжя» Володимира Кузенка вперше в світі проводяться змагання з боїв «Лава на лаву».
Започатковано проведення трьох змагань на рік, на кубки імені князів засновників Київської Русі – Святослава Хороброго, Володимира Великого, Ярослава Мудрого. Змагання “Лава на лаву” почали проводитися традиційно кожного року.
В 2012 році Державною службою молоді та спорту «Український рукопаш «Спас» було внесено до Єдиної спортивної класифікації України з видів спорту (наказ № 2105 від 22.05.2012р.), стало можливим присвоювати розряди і звання «Українського рукопашу «Спас». Державною службою молоді та спорту була затверджена навчальна програмам для дитячо-юнацьких спортивних шкіл з «Українського рукопашу «Спас».
В 2012 році на 16 Міжнародному фестивалі козацьких бойових та традиційних мистецтв “Спас на Хортиці” імені Анатолія Єрмака було засновано Міжнародну федерацію «Спас». Президентом федерації було обрано Олександра Притулу. На фестивалі було проведено перший в історії розвитку українського рукопашу “Спас” чемпіонат Європи з бойового мистецтва “Спас”.
В 2013 році ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас» була прийнята в Міжнародну конфедерацію бойових мистецтв (IMAC). Збірна команда України представила український рукопаш “Спас” на VII Олімпіаді бойових мистецтв “Схід-Захід” в м. Санкт-Петербург (Росія).

ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ
ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ

В жовтні 2013 року в м. Дніпропетровськ в рамках 17 Міжнародного фестивалю козацьких пройшов перший чемпіонат світу з бойового мистецтва “Спас”.
В січні 2014 року президент ВГО “Всеукраїнська федерація “Спас” Олександр Притула був запрошений в Зал Слави бойових мистецтв в Атлантік Сіті (США) де був удостоєний однієї з найвищих нагород в світі бойових мистецтв “Оскар” за видатні досягнення в бойових мистецтвах, яку заснував журнал “Martial arts” (“Бойові мистецтва”), США.

ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ
ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ

В серпні 2014 року делегація ВГО “Всеукраїнська федерація “Спас” на запрошення ЮНЕСКО прийняла участь в 16 Міжнародному фестивалі національних бойових мистецтв в у м. Чхунджу (Південна Корея), де було продемонстровано український рукопаш “Спас”, як українське національне бойове мистецтво.

ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ

Моє особисте знайомство з рукопашем «СПАС» та його засновниками відбулося 13 грудня 2014 року у День апостола Андрія Первозванного під час першого семінару козацького бойового мистецтва «Спас» на Сумщині.

ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ

З тієї дати на сайті http://fordevind.com.ua надруковано значну кількість матеріалу щодо діяльності Всеукраїнської громадської організації “Всеукраїнська федерація “Спас”.
На честь ХХ річниці дитячо-юнацької спортивної школи «Спас» у Запорізькій філармонії пройшли яскраві виступи осередків.

ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ
ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ
ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ

Підкорили серця глядачів і співи академічного ансамблю «Запорожці» та етно-фольк дуету «Жайворонки».

ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ
ЮВІЛЕЙ РУКОПАШУ

Сьогодні «Спас», як українське національне бойове мистецтво знаний як в Україні, так і поза її межами. Український рукопаш має всі підстави і перспективи для подальшого розвитку, як бойового мистецтва і виду спорту в Україні і в інших країнах.
«Спас» це українська школа успіху! Дякуємо викладачам, батькам, керівництву за талановитих діточок які мають можливість займатися улюбленою справою, бути здоровими та успішними!

Матеріал підготував член Національної спілки журналістів України А.В. Вовк.



Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 21-05-2018, 16:55 | Комментировать (1) | Печать
  • Віктор Лях
  • 28 мая 2018 10:39.
  • Публикаций: 0, Комментариев: 0.
Вітаю усіх спасівців із ХХ-річним ювілеєм з Дня заснування Запорізької дитячо-юнацької спортивної школи «Спас» - першої в світі бюджетної школи зі слов’янського бойового мистецтва. Бажаю Олександру Притулі і Костянтину Рижову гарних здобутків у справі патріотичного виховання дітей на славних лицарських традиціях запорозьких козаків, підготовки молоді до захисту Вітчизни, а також подальшого процвітання слов’янських бойових мистецтв. Спасибі Андрію Вовку за гарний інформаційний матеріал.

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...