ПОХІД ПАМ’ЯТІ Й ШАНИ
25 серпня 2018 року на траверзі села Нові Петрівці, в акваторії Київського водосховища відбулося вшанування пам’яті мешканців затоплених сіл Вишгородського району, Київської області та вшанування хвилиною мовчання полеглих воїнів, котрі боронили рідну землю в роки Другої Світової війни.
Акваторія Київського водосховища – місце багатьох подій і героїчних битв – від княжих часів, аж до того періоду, як навколишня територія була затоплена під час будівництва Київської ГЕС.
Зникли не лише села, житла людей, а й історико-культурні пам’ятки, могили предків… Загалом на території нинішнього Вишгородського району було затоплено 12 сіл. Серед них – Старосілля, одне з найстаріших у Вишгородському краї, з яким пов’язано немало легенд.
Урочистості були приурочені 27 річниці незалежності України та 45 річниці утворення Вишгородського району. На захід було запрошено представників місцевого самоврядування, ветеранів війни та праці, учасників АТО, військовослужбовців, духовенство, істориків – краєзнавців та громадських активістів.
Організатори заходу: Вишгородський державний історико – культурний заповідник, ГО «Асоціація ветеранів ВМС України» та «Київське військово – історичне товариство» за підтримки депутата Київської обласної ради Андрія Пещеріна.
Напочатку був проведений молебень пам’яті на березі Київського водосховища. Цю місію здійснив настоятель Вишгородської церкви святого князя Володимира протоієрей Богдан Николин.
Вихід в Київське море було здійснено на на яхті «Оля».
В акваторії водосховища, там, де було село Старосілля, на воду було спущено вінок пам’яті курсантами військово-морського ліцею (навчальний заклад, передислокований у 2014 році із Севастополя до Одеси через анексію Криму рф).
Поминальний молебень провів настоятель собору Вишгородської Богородиці УГКЦ отець Тарас Валах. Присутні щиро молилися за загиблих радянськиї воїнів – визволителів.
Під час заходу - походу було вручено відзнаки. Медалі "1030 років Хрещення Київської Русі" та «100 років прапору ВМС Збройних Сил України» за активну життєву позицію, патріотизм і духовність" отримали громадські активісти, наукові співробітники Вишгородського історико-культурного заповідника і майбутні флотоводці.
Похід пам’яті завершено. Маленька акція шани нашим предкам, але саме з таких заходів утворюється і зростає велика течія патріотичного виховання, що народжує нову націю.