ОСТАННІЙ ПОХІД
17 березня 2018 року, напередодні відзначення Дня моряка-підводника, в столиці незалежної України, за ініціативою Київської міської асоціації ветеранів-підводників та сприяння небайдужих ветеранів Військово-морського флоту відбулося урочисте
вшанування пам’яті заступника міністра оборони-командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України в 1993-1996 роках віце-адмірала Безкоровайного Володимира Герасимовича.
На будинку, де мешкав Адмірал, по вул. Зоологічна, 6В було встановлено дошку пам’яті.
Удостоїти видатного українського флотоводця, покласти квіти до його могили та згадати неоціненний внесок у розбудову національного флоту прибули офіцери та ветерани Військово-Морських Сил ЗС України, ліцеїсти Військово-морського ліцею та громадськість.
Вічна слава Вам, товаришу командувач. Дякуємо за віру в українські ВМС, історія яких починається з Ваших здобутків.
Все життя Володимира Герасимовича було пов’язане з морем. Він пройшов сувору школу служби на атомних підводних човнах Північного флоту від командира електронавігаційної групи до командувача флотилії атомних підводних човнів стратегічного призначення, від курсанта до бойового віце-адмірала.
Із здобуттям Україною незалежності, Адмірал зробив свій вибір - служіння Українському народові. Володимир Безкоровайний очолив вітчизняні Військово-Морські Сили у 1993 році. Під його командуванням приймалися бойові кораблі у ході розподілу Чорноморського флоту колишнього СРСР, формувалися морська піхота і морська авіація України, навчальні заклади і частини всебічного забезпечення.
В умовах шаленої протидії з боку РФ, віце-адмірал Безкоровайний, не вагаючися, робив стратегічні кроки задля відстоювання територіальної цілісності України, відродження і нарощування бойових спроможностей Військово-Морських Сил, розвитку України як морської європейської держави.
Володимир Безкоровайний забезпечив гідну демонстрацію Військово-Морського прапору на просторах Світового океану, організував походи кораблів ВМС до портів Франції, Абу-Дабі, Італії, Болгарії, Румунії, Туреччини.
Вінцем його діяльності на посаді командувача Військово-Морських Сил України стали оперативно-тактичні навчання “Море-96” і трансатлантичний похід загону українських бойових кораблів з підрозділом морської піхоти до берегів Сполучених Штатів Америки.
Притаманний Володимиру Герасимовичу глибокий науковий підхід виявлявся в активній міжнародній воєнно-науковій діяльності, створенні системи підготовки кадрів флоту, що ґрунтувалася на аналізі і творчому застосуванні кращого світового досвіду будівництва, розвитку і застосування військово-морських сил.
За його науковими та історичними працями і сьогодні навчаються наші курсанти і ліцеїсти. А створена віце-адміралом Володимиром Безкоровайним система взаємодії і шефства між кораблями, військовими частинами Військово-Морських України та громадами міст, районів і областей України стала прикладом єднання Українського народу і його захисників.
Звільнення в запас не зупинило роботу Володимира Герасимовича на благо Військово-Морських Сил, його патріотична позиція, активна громадська та наукова діяльність допомагали визначати пріоритети та вирішувати важливі питання розвитку ВМС.
Володимир Герасимович Безкоровайний був і назавжди залишиться в наших серцях беззаперечним авторитетом, взірцем честі офіцера, відданості Україні і Військово-Морським Силам, любові до моря і флотської служби.