Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

КОЗАЦЬКЕ РОДИННЕ ДОЗВІЛЛЯ

КОЗАЦЬКЕ РОДИННЕ ДОЗВІЛЛЯ

КОЗАЦЬКЕ РОДИННЕ ДОЗВІЛЛЯ

Традиційно у теплу вересневу суботу десять козацьких родин на чолі з отаманом паланки генерал-командором Віктором Ляхом і класним керівником 2-В козацького класу берегинею Ліною Крівшенко вирушили на свій черговий відпочинок до урочища «Берізки» – улюбленого місця дозвілля мешканців Роменського мікрорайону м. Суми.
Цього разу козацькі родини розбилися на три групи: чоловіків, жінок і дітей. Чоловіки вели жваву розмову про формування у синів справжніх чоловічих якостей, про мисливство та диких тварин, яких їм вдалося вполювати, повадки копитних звірів і вовків… Жінки ділилися досвідом виховання дітей, секретами домашньої кухні, консервації, догляду за тілом, іншими жіночими таємницями. Діти розповідали один одному про літній відпочинок у горах, на морі, нових друзів і знайомих, займалися своїми дитячими забавами.

КОЗАЦЬКЕ РОДИННЕ ДОЗВІЛЛЯ

Після того, як усі досхочу наспілкувалися й гарно перекусили, чоловіки вирішили догодити жінкам – підсмажити для них і своїх діточок запашні шашлички й інші смачні наїдки. Під час приготування обіду жартували, демонструючи свої вміння з розпалювання багаття, ароматизації м’ясних блюд, і звичайно ж силу, як наприклад, – ламання через коліно занадто товстих дубових гілок.

КОЗАЦЬКЕ РОДИННЕ ДОЗВІЛЛЯ

Чоловічого обіду з непідробною цікавістю та нетерпінням чекали і жінки, і діти. Були для цього й інші причини – аромат гарно засмаженого м’яса приємно подразнював ніздрі й викликав відповідні реакції ледь зголоднілого шлунку. На природі це дуже помітно. Козаки це знали і навмисно не поспішали з пригощанням. Коли ж чоловіки піднесли ароматні наїдки до накритої стравами скатертини, жінки ахнули від задоволення, а діточки у шаленому бігу ледь не звалили своїх татусів. Жінкам на якусь мить довелося стримувати малечу.

КОЗАЦЬКЕ РОДИННЕ ДОЗВІЛЛЯ

Слід відзначити, що під час таких сімейних відпочинків ми завжди використовуємо батьків до закріплення здобутих навичок з туристсько-екологічної діяльності, що сприяють проведенню спостережень, досліджень, забезпеченню повноцінного фізичного розвитку й фізичної підготовленості козачат. Серед таких навичок – лазіння по деревах з метою дослідження їх стану здоров’я, виявлення захворювань, а також спостереження за птахами, дослідження будови й матеріалу пташиних гнізд після вильоту пташиної молоді тощо. Виконання таких вправ з використанням мотузок не потребують значних фізичних зусиль дитини та занадто дорогого туристського спорядження. Вони під силу 6 – 7 річним козачатам. Для цього слід лише придбати монтажний (або інший страхувальний) пояс та 10 звичайних дешевих мотузок діаметром 15 – 20 мм (щоб не завдавали болю стопам) і довжиною близько 2,5 м. Мотузку складають удвічі, кінці зав'язують в один міцний вузол. Такою здвоєною мотузкою слід обхопити стовбур дерева та пропусти ходовий кінець у петлю. У нас виходить закріплена на дереві петля, в яку можна поставити ногу немов у стремено. Наступне стремено робиться з протилежного боку. Таких стремен може бути до 10 і більше. На початковому етапі їх робить досвідчений козак, якому допомагає дитина. Під час оволодіння прийомами лазіння, козачат підстраховує дорослий.

КОЗАЦЬКЕ РОДИННЕ ДОЗВІЛЛЯ

Якщо висота підйому перевищує 1,5 м, в обов’язковому порядку використовується страхувальний пояс та інше страхувальне обладнання. При належній підготовці дитина спроможна сама підбирати дерево, робити на ньому петлі-стремена, користуватися тільки двома петлями чи зовсім обходитися без них.
Слід відзначити, що при виконанні вправ з лазіння по деревах козачата засвоюють правила циклічності рухів рук і ніг, отримують навички використання мотузки та в’язання вузлів. При цьому ми намагаємося пояснювати батькам, що вправи з лазіння мають велику користь для дітей. У їх виконанні беруть участь великі м'язові групи (плечей, спини, живота, ніг і рук). Ці вправи супроводжуються значно більшим фізичним напруженням, ніж інші основні рухи, і сприяють підвищенню фізіологічних функцій органів і систем дитини. Вправи з лазіння позитивно впливають на виховання наполегливості, сміливості, рішучості, координації рухів, допомагають перебороти відчуття страху перед висотою. Вони, навіть за наявності необхідного спорядження, вимагають від виконавця неабиякої спритності та вправності й водночас сприяють їх розвитку.
Вправи з лазіння по деревах мають велике прикладне значення при спостереженні та з’ясуванні численної кількості природних взаємозв’язків у рослинному і тваринному світі, виживанні серед дикої природи, облаштуванні тимчасового безпечного житла, засідки і веденні розвідки. До речі подібна вправа для семирічних козачат дуже складна: необхідно за відповідною командою дорослого перестрибнути через мотузку всім разом, а отже весь час бути максимально зосередженим, щоб знову і знову перестрибувати… Необхідно ні на мить не відволікатися, кожного разу необхідно дослухатися до команди дорослого й діяти миттєво, без ніяких зволікань, інакше підведеш своїх маленьких побратимів – унеможливиш їх виграш.

КОЗАЦЬКЕ РОДИННЕ ДОЗВІЛЛЯ

Вправи з перестрибування через скакалку цілим роєм – 8 – 10 козачат – сприяє відпрацюванню навичок чіткого й стрімкого виконанню команд, гуртуванню рою й відчуття ліктя свого козацького побратима. До того ж стрибки на скакалці сприяють розвитку всіх м’язів ніг, витривалості, стрибучості, виробленню правильної постави, почуттю легкості тіла й бадьорості, а ще стрибки на скакалці добре тренують серце і дихальну систему, допомагають схуднути.
Незамінним і захоплюючим видом змагань на лоні природи є перетягування канату. Такі змагання були частиною стародавніх Олімпійських ігор, які датуються 776 р. до н.е. Вони не втратили своєї популярності і в наш час. Практика підготовки козаків і козачат до перетягування канату показує. що перемагає та команда, яка має високий рівень готовності до злагодженості командних дій. Отже в таких змаганнях виявляються згуртованість, командний дух, сила та міць козацького рою.
Є в перетягуванні канату й певні правила, яких в обов’язковому порядку потрібно дотримуватися. Згідно правил, з різних кінців канату стоять команди по вісім людей. Важливо, аби сумарна вага одного колективу не перевищувала встановлену норму для даної вагової категорії. Окрім цього, канат має відповідати певним критеріям у довжині та товщині. Перед кожним стоїть задача – перетягнути канату на 4 м, до позначки, віддаленої від центру. Для виграшу є дві можливості: або ви перетягуєте канат на необхідну відстань, або в команді суперника хтось впаде чи сяде.
Отже перетягування канату є і захоплюючою розвагою для козаків і козачат з дотриманням певних правил, і водночас визнаним видом спорту.

КОЗАЦЬКЕ РОДИННЕ ДОЗВІЛЛЯ

Були тут також ігри з використанням м’яча та накидних кілець, в які охоче гралися козачата.

КОЗАЦЬКЕ РОДИННЕ ДОЗВІЛЛЯ

При такому підході до організації сімейного відпочинку, усі стають зацікавленими співучасниками свого і дитячого розвитку, прихильниками здорового, активного, насиченого й радісного способу життя.

Матеріал надав генерал-командор Віктор Лях, отаман Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке».Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 24-09-2018, 10:44 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...