Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

ДВІ РЕЛІКВІЇ – ЄДИНА РАТНА ДОЛЯ

ДВІ РЕЛІКВІЇ – ЄДИНА РАТНА ДОЛЯ

ДВІ РЕЛІКВІЇ – ЄДИНА РАТНА ДОЛЯ


В липні 2019 року ветерани Повітряного десанту вшановують свої реліквії – офіційні полувікові ювілеї блакитного берета та десантної тільняшки.
Неофіційно в гардеробі десантників тільники з'явилися у 1959 році. Їх стали вручати за стрибок з парашутом на воду. «Батьком» тільняшки у Повітряно-десантних військах став легендарний командувач ПДВ. В середині 60-х років Василь Пилипович Маргелов переконав вище керівництво включити тільняшку до переліку предметів речового забезпечення військовослужбовців ПДВ.

ДВІ РЕЛІКВІЇ – ЄДИНА РАТНА ДОЛЯ

Прем'єра тільників з блакитними смужками припала на празькі події серпня 1968 року. А 26 липня 1969 року Наказом Міністра Оборони СРСР № 191 було затверджено нову форму одягу для військовослужбовців ПДВ, що включала носіння тільняшки з біло-блакитними смугами. Спочатку тільняшки отримували лише підрозділи, що брали участь у парадах, але з налагодженням постачання кожен десантник отримав свій тільник.
Ініціатором введення блакитних беретів вважається заступник командувача ПДВ з повітряно-десантної підготовки генерал-лейтенант Іван Іванович Лисов.

ДВІ РЕЛІКВІЇ – ЄДИНА РАТНА ДОЛЯ

Генерал-лейтенант Лисов - це ціла епоха в Повітряно-десантних військах. Він прийшов у війська ще в 30-х роках ХХ століття, коли авіадесантної загони були на стадії формування. З листопада 1957 року і до свого звільнення в запас у 1974 році Лисов беззмінно очолював повітряно-десантну службу ПДВ. Кандидат історичних наук, автор численних статей, книг і сценаріїв фільмів про крилату піхоту, член Спілки письменників та Спілки журналістів СРСР, він був приголомшливим оповідачем.
У 22 роки Лисов здійснив свій перший стрибок, а останній, 574-й, ветеран ПДВ зробив у 62 роки.
У 1941 році, з перших днів війни, майбутній генерал рвався на фронт. Іван Іванович був учасником знаменного військового параду 7 листопада 1941 року на Червоній площі. І нарешті, на початку 1944 року, збувається його мрія - Лисов потрапляє на фронт.
У 1947 році підполковник Лисов здійснює свій перший спортивний стрибок, а через 2 роки стає майстром спорту СРСР. У 1958 році генерал Лисов стає заступником командувача ПДВ і прослужить на посаді до 16 грудня 1974 року - дня звільнення в запас.
Під керівництвом генерала Лисова почали виконуватися масові стрибки на воду, велася підготовка до першого в світі десантування броньованої бойової машини десанту з екіпажем всередині.

ДВІ РЕЛІКВІЇ – ЄДИНА РАТНА ДОЛЯ
ДВІ РЕЛІКВІЇ – ЄДИНА РАТНА ДОЛЯ
ДВІ РЕЛІКВІЇ – ЄДИНА РАТНА ДОЛЯ

Величезну увагу приділяв генерал Лисов і парашутного спорту, який при ньому зайняв провідне місце не тільки в Збройних Силах і країні, але і у всьому світі. Він створив Центральний спортивний парашутний клуб ПДВ. Почала працювати Федерація парашутного спорту СРСР, яку Лисов і очолив.
За його сценарієм зняли фільм «В небі тільки дівчата», який демонструвався більш ніж в 100 країнах світу. Талановиті нариси генерала Лисова про воїнів-десантників друкували вітчизняні та зарубіжні газети і журнали, з-під його пера вийшли навчальні посібники та художні книги про парашутистів. Захоплюючий, яскравий оповідач, він був частим і бажаним гостем на телебаченні, в трудових і військових колективах, навчальних аудиторіях.
Особливу пам'ятну крапку у своїй службі Іван Іванович Лисов, якого по праву звали живою історією Повітряно-десантних військ, поставив створенням в Рязані Музею історії ПДВ.

ДВІ РЕЛІКВІЇ – ЄДИНА РАТНА ДОЛЯ

І на пенсії генерал продовжував служити Повітряно-десантним військам, очолюючи до 1979 року військову кафедру Вищої комсомольської школи при ЦК ВЛКСМ, випускники якої майже всі стрибали з парашутом, поповнюючи кадри замполітів підрозділів ПДВ.

ДВІ РЕЛІКВІЇ – ЄДИНА РАТНА ДОЛЯ

Блакитний берет був співвіднесений за кольором з формою одягу Повітряно-десантних військ зразка 1963 року. В кінці 1968 року у війська була відправлена пробна партія блакитних беретів. Після позитивних відгуків берет було вирішено прийняти в якості елемента повсякденної форми одягу.

ДВІ РЕЛІКВІЇ – ЄДИНА РАТНА ДОЛЯ

26 липня 1969 року наказом МО СРСР № 191 було затверджено нові Правила носіння військової форми одягу, введені 1 січня 1970 року. Блакитний берет був затверджений офіційно. Новий берет за наказом командира частини десантникам дозволялося носити при повсякденній і польовий формах одягу.

ДВІ РЕЛІКВІЇ – ЄДИНА РАТНА ДОЛЯ

1 листопада 1973 року Наказом МО СРСР № 250 було затверджено нові Правила носіння військової форми, введені в дію з 1 січня 1974 року. Тепер військовослужбовці ПДВ могли носити блакитний берет разом з парадною формою.

ДВІ РЕЛІКВІЇ – ЄДИНА РАТНА ДОЛЯ

Блакитний берет дозволялося носити і разом з польовою формою, в яку входили різні засоби маскування і камуфляжні костюми, які не регламентовані Правилами носіння.

ДВІ РЕЛІКВІЇ – ЄДИНА РАТНА ДОЛЯ

Зберегли вірність символіці і десантники України. Наказом Міністра оборони України № 150 від 12 червня 1995 року для Аеромобільних військ України встановлюється блакитний берет.

ДВІ РЕЛІКВІЇ – ЄДИНА РАТНА ДОЛЯ

Щоб стати повноправними десантниками молоді воїни проходили складні випробування, вінцем яких був стрибок з парашутом. Саме після першого стрибка, за десантною традицією відбувалося вручення молодим десантникам блакитних беретів.

ДВІ РЕЛІКВІЇ – ЄДИНА РАТНА ДОЛЯ
ДВІ РЕЛІКВІЇ – ЄДИНА РАТНА ДОЛЯ

До недавнього часу «десантне братерство» вважалося найміцнішим на пострадянському просторі. Але прийшов 2014 рік. Одні «онуки» Маргелова героїчно боронять Україну від зброду, що заблукав та найманої швалі з просторів левіафану, віддаючи свої юні життя. «Другі» - сили спецназу і підрозділи ПДВ зі Пскова, Тули, Ульяновська…, відтоптав і відтіснив частини України з гиком: «Крим наш», заливають кров'ю Схід України.
Понад 500 воїнів та ветеранів крилатої піхоти вже віддали життя за рідну – неньку Україну, тисячі поранені та контужені. Десятеро удостоєно звання Героя України, 52 – Кавалери ордену «За мужність», 61 – Лицарі ордену Богдана Хмельницького, тисячі нагороджені державними, відомчими та громадськими відзнаками.
Але прийшло 21 листопада 2017 року. Президент України Петро Порошенко, дослухаючись до порад осіб, абсолютно далеких від традицій ПДВ, не маючих жодного відношення як до військової служби, а тим більш до ратної звитяги, маючих на меті лише корисливі мотиви, офіційно змінив колір берету українського десанту (під час війни!!!) на темно-бордовий, абсолютно ігноруючи думку самих воїнів! Було вилучено і славетний тільник. Також було змінено і дату вшанування воїнів крилатої піхоти - з 2 серпня на 21 листопада.
І наслідки не забарилися… До речі, це один з тисяч цвяхів, «забитих» українським народом в президенство Порошенка та володарювання його команди у 2019 року.
Але блакитний берет живе! Як символ мужності і пам'яті про загиблих десантників різних часів він буде зберігатися в музеях військових частин, приватних колекціях ветеранських клубів та військово – патріотичних організацій.

ДВІ РЕЛІКВІЇ – ЄДИНА РАТНА ДОЛЯ

І не тільки 2 серпня, а і під час всіх військово – патріотичних заходів блакитний берет буде прикрашати голови сивочолих ветеранів крилатої піхоти всіх часів.

ДВІ РЕЛІКВІЇ – ЄДИНА РАТНА ДОЛЯ

І наостанок, пропозиція – керівникам громадських організацій ветеранів Повітряного десанту - взяти приклад з МВС України щодо відношення до своїх ветеранів та традицій служби, що цементує покоління правоохоронців – з метою збереження історії Десанту, вшанування ветеранів та виховання молоді України в найкращих традиціях захисників України – для початку зберегти та затвердити на законодавчому рівні 2 серпня як День вшанування ветеранів та воїнів Повітряно – десантних військ.Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 23-07-2019, 08:43 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...