ГОРДІСТЬ МОРПІХА – 55 РОКІВ ІСТОРІЇ
2018 – рік знищення на державному рівні символу і гордості морського піхотинця України – чорного берету. Протягом року, що минає, про це не писав лише лінивий…
23 травня президент України Петро Порошенко провів принизливу та скандальну церемонію (Морські піхотинці 1 Феодосійського ОБМП відмовилися зраджувати клятву і вийшли до парадного строю під час церемонії в своїх українських чорних беретах) зміни кольору берету морських піхотинців (не маючи навіть юридичної підстави) - із чорного на той, з назвою якого так і не визначилися…
«Чорні берети маєте зберігати на почесних місцях як символ військової доблесті морпіхів», цинічно видавивши з себе висловився «головнокомандувач». Кажучи простою мовою – прочитав папірець, що підсунули, ну а обличчя, як же його втратити…
В черговий раз плюнули в душу захисникам своєї країни (до речі - головний спадок СОВКА, з яким так боряться ПСЕВДОреформатори від влади, котрі, до речі, не мають жодного відношення а ні до морської піхоти, а ні до Збройних Сил України. Про участь в так званому АТО взагалі мова не йдеться. Персонажі «цікаві» і в Іннеті вдосталь інформації про минуле і сьогодення цих «діячів»).
«…звільняти Україну в ході операції Об'єднаних сил морська піхота відтепер буде в новій формі, що буде відрізняти елітних воїнів, готових знищувати окупантів в морі, на суші, в повітрі…», - про зброю, озброєння, спорядження, техніку та забезпечення а ні літери… не кажучи про побут, яким так пишається розпіарене НАТО.
На думку відразу спала груба українська народна приказка: «Перед тим як красити губи на побачення, сраку підмий».
Але годі емоцій. Сьогодні мова про історію символу, що поєднує тисячі і тисячі воїнів та має свою, невигадану Історію.
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
Першим родом військ у Радянських Збройних Силах, хто отримав право носіння беретів стала морська піхота.
Чорні берети були введені спеціальним Наказом Міністерства Оборони СРСР № 248 від 5 листопада 1963 року. Цим наказом було запроваджено нову польову форму одягу для військовослужбовців морської піхоти. Берет чорного кольору (вовняний для офіцерів; ворсований х/б - для сержантів і матросів строкової служби). У берета був бортик зі шкірозамінника, з лівого боку - червоний прапорець із золотистим якорем, спереду - офіцерська емблема ВМФ або ж червона зірочка.
Вперше морські піхотинці у своїй новій формі пройшли на військовому параді 1968 року на Червоній площі.
Після цього параду прапорець на береті став розташовуватися на правому боці берета, оскільки трибуни для почесних гостей і Мавзолей при проходженні знаходилися праворуч від колон (до речі, під час військового параду 1995 року в Києві також заради трибун перекріпляли «краб» над правим оком).
Наказом Міністерства Оборони СРСР № 191 від 26 липня 1969 року у якості емблеми на берет сержантів і матросів була встановлена овальна емблема чорного кольору із золотистою окантовкою і червоною зірочкою по середині.
Наказ Міністерства Оборони СРСР № 250 від 4 березня 1988 ввів нові правила носіння форми одягу - овальна емблема була замінена на зірку у вінку.
Зберегли вірність символіці і морські піхотинці України. Наказом Міністра оборони України № 150 від 12 червня 1995 року для морської піхоти встановлювався чорний берет. Знак («краб») розміщується над лівим оком.
Морська піхота України почала своє відновлення з 1992 року. З 1 липня 1993 року (офіційне формування першого батальйону морської піхоти України – 27 ОБМП) найкращі морські піхотинці і десантники колишнього СРСР принесли з собою дух і традиції, властиві лише елітним родам військ. Особовий склад строкової служби відбирали серед солдатів і сержантів Аеромобільних військ України. 1 вересня 1993 року формується 41 ОБМП та Управління 4 ОБрМП.
Та вже, починаючи з весни 1994 року морські піхотинці перевірялися на міцність духу і вірність України.
А ні за мирних часів, а ні під час агресії рф в Криму, тим більш під час захисту України на Сході нашої держави, морські піхотинці з честю виконували всі поставлені завдання та доказали всьому Світу свою причетність до Еліти Збройних Сил. І чорний берет – був головним символом мужності, вірності та патріотизму.
Тож на свій полстап’ятий ювілей, на жаль, чорний берет – символ честі і доблесті морського піхотинця України залишається символом лише ветеранів…
І наостанок – побажання ПСЕВДОреформаторам ЗСУ - Зніміть з себе хрестики (якщо є)! В країні агресора православні теж хрести на грудях носять…