Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

МІТИНГ-РЕКВІЄМ З НАГОДИ ДНЯ КОЗАЦТВА

МІТИНГ-РЕКВІЄМ З НАГОДИ ДНЯ КОЗАЦТВА

МІТИНГ-РЕКВІЄМ З НАГОДИ ДНЯ КОЗАЦТВА

10 жовтня 2019 року у Сумському міському Козацькому сквері імені святого праведного Петра (Калнишевського) зазивно звучали козацькі марші. Біля пам’ятного знаку останньому кошовому отаману Запорозької Січі збиралися козаки, щоб відзначити День українського козацтва.
На цьому місці на межі двох тисячоліть козаками Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» на власні кошти було закладено міський Козацький сквер, а в жовтні 2010 року тут було встановлено пам’ятний знак на честь Петра Калнишевського – останнього кошового отамана Запорозької січі.

МІТИНГ-РЕКВІЄМ З НАГОДИ ДНЯ КОЗАЦТВА
МІТИНГ-РЕКВІЄМ З НАГОДИ ДНЯ КОЗАЦТВА

10 жовтня цього року козаки разом з владою, ректоратом, викладачами та студентами СумДПУ ім. А.С. Макаренка вже в десяте відзначали День українського козацтва – провели мітинг-реквієм, приурочений святам.

МІТИНГ-РЕКВІЄМ З НАГОДИ ДНЯ КОЗАЦТВА
МІТИНГ-РЕКВІЄМ З НАГОДИ ДНЯ КОЗАЦТВА
МІТИНГ-РЕКВІЄМ З НАГОДИ ДНЯ КОЗАЦТВА
МІТИНГ-РЕКВІЄМ З НАГОДИ ДНЯ КОЗАЦТВА

На Сумщині вже багато років козаки здійснюють свою діяльність під гаслом «Ідеї Калниша – в життя!». Вони займаються відродженням колективних сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств. Завдяки зусиллям козацької громади Сумської паланки на карті м. Суми з’явився козацький сквер імені Петра Калнишевського, який був висаджений у 2000 році. У 2008 році був висаджений сквер на вул. Онупрієнко, м. Шостка, а у 2011 році – дитячий козацький міні-сквер та дитячий козацький ліс на території КУ ССШ І-ІІІ ст. № 25 м. Суми.
У 2015 році у місті Запоріжжя, в Хортицькому районі, на честь святого праведного Петра Калнишевського названо одну з вулиць та облаштовано козацький сквер, у висадженні якого приймали участь і козаки Сумської паланки.
Козаками здійснюється охорона заповідних ділянок лісових масивів Сумщини, очищення й облаштування лісових джерел, створення зон відпочинку на навчальних туристсько-екологічних стежках. Впроваджено довготривалу акцію «Відродимо славу монастирських садів», у процесі якої висаджено сім фруктових садів на територіях монастирів і церков.
Створено мережу козацьких класів і дитячих козацьких громад, одній з яких надано ім’я Святого праведного Петра Калнишевського, де активно займаються духовним і військово-патріотичним вихованням молоді.
Про все вищезазначене говорив на мітингу-реквіємі генерал-командор Віктор Лях – отаман Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке»

МІТИНГ-РЕКВІЄМ З НАГОДИ ДНЯ КОЗАЦТВА

Представники влади Олександр Фролов і Степан Пак, проректор з науково-педагогічної роботи СумДПУ ім. А.С. Макаренка Віталій Шейко, козаки, берегині та студенти поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку Петру Калнишевському – останньому кошовому отаману Запорозької Січі.

МІТИНГ-РЕКВІЄМ З НАГОДИ ДНЯ КОЗАЦТВА

Далі проходила трапеза, на якій козаки щиро вітали один другого з досягненнями та Днем українського козацтва й неустанно славили земний ратний життєвий шлях Петра Калнишевського, у своїх тостах бажали гідно наслідувати славного земляка – останнього кошового отамана Запорозької Січі, а нині – єдиного в цілому світі – святого праведного козака.

Прес-центр Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке».Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 19-10-2019, 14:39 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...