Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ

БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ

БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ

14 жовтня, в день величних свят України: Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України, Дня Українського козацтва, Дня Української повстанської армії та з нагоди 90-ї річниці Повітрянодесантних військ, в старій частині мальовничого міста Краматорськ, на алеї славетного земляка - Леоніда Бикова, за ініціативою активу громадської організації «Спілка десантників Донецької області», сприяння та підтримки міського голови Андрія Панкова було встановлено пам’ятник (БМД-1) на честь захисників України – ветеранів та воїнів Повітряного десанту, Морської піхоти та Сил спеціальних операції.
Пам’ятник присвячено відвазі сучасних воїнів, невичерпної мужності, героїзму та незламного духу захисників України.
Захід пройшов за участі представників місцевої влади, військовослужбовців Десантно-штурмових військ, Морської піхоти, Сил спеціальних операцій ЗСУ, громадських організацій та мешканців міста.

БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ
БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ
БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ

Бойова машина десанту (БМД-1) - основна бойова машина Повітрянодесантних та Аеромобільних військ радянського виробництва. Гусенична, броньована, плаваюча, аеротранспортабельна, десантується парашутним, парашутно-реактивним та посадочним способами з літаків військово-транспортної авіації.

БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ

БМД-1 призначена для транспортування особового складу Повітрянодесантних та Аеромобільних військ, підвищення його мобільності, озброєності та захищеності на полі бою.
БМД-1 може десантуватися з літаків військово-транспортної авіації типу Ан-12, Ан-22, Ан-70, Ан-124, Іл-76. Головні властивості БМД-1, що зробили її унікальною машиною для свого часу - її компактність, висока рухливість і можливість десантування з використанням парашутних та парашутно-реактивних систем у складі парашутного десанту.
Роботи зі створення бойової машини десанту почалися з ініціативи командувача ПДВ Героя Радянського Союзу генерал-полковника Маргелова В.П.

БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ

У квітні 1964 кільком організаціям, серед яких були конструкторські бюро Митищинського машинобудівного заводу, Волгоградського тракторного заводу і Всесоюзного науково-дослідного інституту ВНДІ-100 у Ленінграді одночасно була доручена розробка ескізних проектів бойової машини Повітрянодесантних військ.
У квітні 1965 ГБТУ МО СРСР видало ВгТЗ нові деталізовані ТТВ на бойову машину десанту. Одночасно було укладено договір на випуск дослідних зразків машини з терміном проведення заводських випробувань у I-му кварталі 1966 року.
Перші три дослідні машини випробувалися пробігом від заводу до робочого селища Єрзовка (Волгоградська область); на заводському полігоні - по ґрунтовій дорозі, піску і бруду, а також на плаву - в глибокому яру з водою.
Незабаром Маргелов організував показ БМД на полігоні 38 НДВІ БТ в Кубинці міністру оборони маршалу Радянського Союзу Малиновському Р.Я. з демонстрацією швидкості і зручності посадки і висадки екіпажу та десанту, показом машини на ходу і на плаву.
Всебічні полігонні і військові випробування почалися у 1967 році.
Машина пройшла полігонні випробування у Тесніцьких таборах під Тулою. Шестигодинний безупинний пробіг з екіпажем і десантом «по-бойовому» на полігоні в м. Чирчик (Узбецька РСР) влітку 1968 показав повну працездатність машини в надзвичайно спекотних умовах. БМД перевірили і при екстремальнихї низьких температурах - у морозильній камері.
За результатами випробувань машина була визнана повністю готовою і такою, що задовольняла усі тактико-технічні вимоги за якими розроблялася.
Десантування машини за допомогою багатокупольної парашутної системи на платформі П-7 також пройшло успішно.
14 квітня 1969 року, за результатами випробувань, Постановою Ради Міністрів СРСР «Про прийняття на озброєння Радянської Армії гусеничної бойової машини Повітряно-десантних військ» БМД була прийнята на озброєння під позначенням БМД-1. Відповідний наказ міністра оборони СРСР був підписаний 22 травня 1969 року.
Серійне виробництво БМД-1 було налагоджено на Волгоградському тракторному заводі.
Всього через місяць після прийняття на озброєння БМД-1 військово-промислова комісія Ради Міністрів СРСР прийняла рішення «Про створення дослідних зразків бронетранспортера і комплексу командно-штабних машин для Повітрянодесантних військ». Наступного року надійшло завдання на розробку на базі БМД-1 122-мм САУ «Фіалка». Згодом це призвело до появи унікального сімейства авіадесантних броньованих машин різнорідного призначення.
Перша партія БМД-1 була направлена на озброєння батальйону 108 ПДП 7 ГПДД (м. Каунас, Литовська РСР), на якому проводилося її освоєння, відпрацьовувалися питання парашутного десантування і тактика дій.
Вперше бойову машину десанту представники західних країн побачили на навчаннях «Двіна» у 1970 році. Як стверджують, саме на цих навчаннях командувач ПДВ генерал армії Маргелов вперше висловив думку про скидання екіпажу разом з БМД.
5 січня 1973 року на Тесницькому навчальному центрі, на базі 106 Тульської повітрянодесантної дивізії, вперше у світовій практиці, було проведено парашутне десантування БМД-1 з двома членами екіпажу на борту - механік-водій - підполковник Зуєв Л.Г., навідник-оператор - старший лейтенант Маргелов О.В.

БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ

7 листопада 1973 року БМД-1 була продемонстрована широкій публіці під час військового параду у Москві.
1979 - став роком першого бойового застосування машини.
Після Афганістану БМД і машинам на її базі довелося воювати вже на землі Радянського Союзу. З 1988 десантники брали найактивнішу участь більш ніж у 30 операціях в ході вирішення національних та військових конфліктів. В результаті БМД-1 довелося патрулювати вулиці та охороняти об'єкти в Тбілісі у 1989 році, Баку і Душанбе у 1990, у Вільнюсі у 1991 і навіть у Москві - в 1991 і 1993 роках.
З розвалом СРСР та народженням Української держави БМД-1 продовжила службу вже в Аеромобільних військах України.
А весною 2014 БМД-1 стала на захист своїх кордонів від російської навали.
І саме бойова машина 25 ОПДБр, що «загинула» під час звільнення Слов’янська, вже через шість років, стараннями небайдужих ветеранів Повітряного десанту, отримала свій другий День народження і зайняла своє почесне місце в історичній частині вільного Краматорська, пройшовши складний шлях подолання нерозуміння, ворожості, політичної спекуляції і кон’юнктури, бюрократичного маразму та загостреного самопіару.
Але історія буде пам’ятати лише справжніх!!!

БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ
БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ
БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ
БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ
БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ
БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ
БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ

Почесне право відкриття пам’ятника було надано Андрію Панкову, голові Краматорська та Євгену Мойсюку, командувачу ДШВ ЗСУ.

БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ
БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ

Пам’ять усіх, хто віддав своє життя, захищаючи нашу державу, вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до підніжжя постаменту.

БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ
БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ

Під час урочистого заходу відбулося нагородження військовослужбовців та ветеранів.

БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ
БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ
БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ
БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ

Так, за сприяння голови Сумської філії Всеукраїнської громадської організації «Спілка морських піхотинців України «Сумське морське зібрання», відзнакою Командувача об’єднаних сил - нагрудним знаком «Козацький хрест» ІІІ ступеня був нагороджений головний «винуватець» історичної події - заступник голови громадської організації «Всеукраїнський союз громадських організацій ветеранів десантних військ «Союз десантників України», голова громадської організації «Спілка десантників Донецької області», лідер вокальної групи «Білі куполи» ветеран ВДВ підполковник Власенко Сергій Андрійович.

БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ

Відзнакою Командувача об’єднаних сил - медаллю «Операція об’єднаних сил «За звитягу та вірність» було нагороджено Панкова Андрія Вікторовича, Краматорського міського голову.

БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ
БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ

Знаком народної пошани Хрестом Архістратига Михаїла «За відвагу» нагороджено генерал-майора Мельника Юрія Миколайовича, начальника Центрального бронетанкового управління Збройних сил України, в минулому морського піхотинця.

БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ

Відзнакою «За збереження історії» було нагороджено: полковника Швеця Олександра Миколайовича, командуючого ВДВ ЗСУ 2012 – 2014рр.; полковника Павлюка Віктора Миколайовича, військового комісара Донецького обласного військового комісаріату; полковника Придкова Володимира Олексійовича, військового комісара Донецького міського військового комісаріату та генерал-лейтенанта Мойсюка Євгена Георгійовича, командувача ДШВ ЗСУ.

БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ
БМД-1: ДРУГЕ ЖИТТЯ

Пройдено тривалий, важкий і нервовий шлях... Але ми перемогли! Дякувати Богові за підтримку і всім хто долучився до проекту. Байдужим і чинушам – курс в нікуди.

«НІХТО КРІМ НАС» І «ВІРНІ ЗАВЖДИ» - РАЗОМ!!!
СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 14-10-2020, 20:03 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...