Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

ПРИМХИ ПРИРОДИ

ПРИМХИ ПРИРОДИ

ПРИМХИ ПРИРОДИ

Осика та верба – родичі, бо належать до родини вербових. Вони привертають до себе увагу своїми пухнастими суцвіттями – котиками, які, як правило, розпускаються наприкінці зими чи початку весни. Котики верби вважаються передвісниками весни. А от про котики осики мало хто знає.
Верба та осика починають квітнути до того, як розпускаються їхні листочки. Пора цвітіння верби – лютий, осики – березень-квітень. Отже і верба, і осика, як і будь-які інші дерева цвітуть навесні.
Буває й так, що у теплу зиму, або у часті тривалі відлиги верба може зацвісти і в січні чи грудні.
Та ще ніколи козаки не спостерігали, щоб осика та верба цвіли одночасно і восени. Цього року на початку листопада їхні бруньки почали помітно бубнявіти.
Вже 10 листопада котики почали «оголюватися». Тільки котики вербові починали оголюватися знизу, неспішно скидаючи з себе лускатий капелюшок, а осикові котики – зверху.

ПРИМХИ ПРИРОДИ
ПРИМХИ ПРИРОДИ

17 листопада 2021 року багато квіткових бруньок осики та верби позбулися лусочок і засяяли сріблястими та білосніжними суцвіттями. Дерева зацвіли, але наступили заморозки. Водна поверхня водойми, біля якої вони ростуть, почала вкриватися льодом.
Сподіваємося, що подальший процес цвітіння буде призупинено аж до весни 2022 року. Адже котикові суцвіття не замерзнуть, вони надійно захищені від морозів своїм пухнастим опушенням.
Так це буде чи інакше – побачимо, але на сьогодні ці верба та осика стали цікавими об’єктами спостережень для дорослих і малих козаків. Вони можуть стати рекордсменами за тривалістю цвітіння рослин України.

ПРИМХИ ПРИРОДИ
ПРИМХИ ПРИРОДИ

Про те, як таке раннє явище природи позначиться на житті досліджуваних дерев, козаки Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» дізнаватимуться у 2022 і наступних роках.

Матеріал надав отаман Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке», генерал-командор Віктор Лях.
Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 26-11-2021, 11:36 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...