Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

ВІДРОДЖЕННЯ ХРАМОВИХ САДІВ СУМЩИНИ

ВІДРОДЖЕННЯ ХРАМОВИХ САДІВ СУМЩИНИ

ВІДРОДЖЕННЯ ХРАМОВИХ САДІВ СУМЩИНИ

Ще на початку квітня 2010 року козаки Сумської паланки Міжнародної громадської організації “Козацтво Запорозьке” започаткували довготривалу акцію: «Відродимо славу монастирських і церковних садів». Свій задум вони почали втілювати в життя на території православного чоловічого монастиря Софронієво-Мовчанської печерської пустині Різдва Пресвятої Богородиці біля села Нова Слобода, Путивльського району, Сумської області. Бо ж свого часу саме тут настільки гарно утримувалося садове та городнє господарство, що сам цар Олексій Михайлович 13 лютого 1671 року видав особливий указ, в якому йшлося про доставку з Путивльської пустині овочів і садових дерев для царського використання. Дари цього саду подавались до царського столу. Таким чином, пустинь стала відомою на всій Русі. Перекази людей про Софронієвський монастирський сад дивної краси не вщухають і донині.
Вникаючи в сутність літературних джерел і розповіді прихожан та служителів святої обителі, козаки відчули в собі поклик і спроможність відродити тут фруктовий монастирський сад і повернути йому колишню красу. Намісник Софронієво-Мовчанської печерської пустині Різдва Пресвятої Богородиці архімандрит Миколай радісно сприйняв ініціативу козаків Сумської паланки Міжнародної громадської організації “Козацтво Запорозьке” і благословив їх на добрі справи.
20-22 квітня 2010 року козаками і священнослужителями було висаджено тут сто фруктових дерев. До речі, тоді всі дерева прийнялися, деякі відцвіли й подарували перші плоди.

ВІДРОДЖЕННЯ ХРАМОВИХ САДІВ СУМЩИНИ

Та це був лише початок. У цьому ж місяці ми висадили фруктові сади у Різдва Богородиці Мовчанському жіночому монастирі міста Путивль та на території храму Різдва Пресвятої Богородиці села Кам’янка, Тростянецького району, Сумської області.

ВІДРОДЖЕННЯ ХРАМОВИХ САДІВ СУМЩИНИ

ВІДРОДЖЕННЯ ХРАМОВИХ САДІВ СУМЩИНИ

Восени 2011 року козаки знову придбали, привезли та висадили у Софронієво-Мовчанській печерській пустині Різдва Пресвятої Богородиці ще 100 яблунь.
Звичайно ж кожного року підсаджували фруктові дерева, навесні та восени обкопували їх, обрізали зайві гілки, формували крони, удобрювали.
01 листопада 2016 року козаки Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» зібралися у селі Кам’янецьке, щоб вирізати, вирубати утворені хащі навколо храму Вознесіння Христового, прибрати храмову територію й висадити на ній новий фруктовий сад з високосортних видів яблунь та груш, обсадити його абрикосами, черешнями, вишнями, сливами.
Козаки цілий день вправно й невтомно орудували сокирами й бензопилою. Зносили та укладали в штабель стовбури дерев та товсте гілля для опалення церковного храму. Тонке гілля палили. Водночас розмічали майбутній сад, копали ями для саджанців фруктових дерев, інші козаки носили воду для поливу висаджених дерев… З тридцяти дерев, тільки два не прийнялися.

ВІДРОДЖЕННЯ ХРАМОВИХ САДІВ СУМЩИНИ

ВІДРОДЖЕННЯ ХРАМОВИХ САДІВ СУМЩИНИ

ВІДРОДЖЕННЯ ХРАМОВИХ САДІВ СУМЩИНИ

22 листопада 2017 року козаки Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» продовжили довготривалу акцію: «Відродимо славу монастирських і церковних садів». У цей день вони висаджували й досаджували фруктові дерева на території храмів Української Православної Церкви у трьох населених пунктах Тростянецького району, Сумської області.
У селі Боромля їх гостинно зустрічав на церковному подвір’ї протоієрей Ярослав Воробей, настоятель Хрестовоздвиженського храму. Він заздалегідь спланував висадження прихрамового фруктового саду та взяв активну участь у такій почесній суспільно корисній і Богоугодній справі. Отець Ярослав не приховував свого задоволення. Йому було дуже приємно від того, що саме козаки взялися за відродження монастирських і церковних садів. Адже раніше – за словами отця Ярослава – не тільки при монастирях, а й при кожному приходському храмі закладався сад. Доброчинна діяльність козаків для нього, це передусім велика увага до їхнього Хрестовоздвиженського храму і прихожан села Боромля, а ще приклад для наслідування, особливо діточками храмової недільної школи, котрі тепер в обов’язковому порядку будуть долучатися до догляду за молодим садом і кампсисом, який своїм пишним квітом прикрашатиме церковну огорожу.

ВІДРОДЖЕННЯ ХРАМОВИХ САДІВ СУМЩИНИ

ВІДРОДЖЕННЯ ХРАМОВИХ САДІВ СУМЩИНИ

ВІДРОДЖЕННЯ ХРАМОВИХ САДІВ СУМЩИНИ

У селі Кам’янка козаків радо приймав протоієрей Олексій Селегень, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці, козацький священик Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке». Тут козаки не тільки заклали фруктовий сад, а й впродовж семи років доглядають за ним. Щороку привозять сюди нові високосортні саджанці яблунь та груш, адже саме при Кам’янецькому храмі Різдва Пресвятої Богородиці їхнім духовним наставником отцем Олексієм засновано «Обитель милосердя» на честь преподобного Сампсона странноприїмця. Утримуються та моляться в ній 20 бабусь та 6 дідусів, які потребують природних вітамінів. Тут козаки по-справжньому відчувають значущість своєї діяльності, радіють щедрому врожаю яблук і груш, якими із серпня до пізньої осені ласують віруючі літні люди. Тепер Сумська козацька громада привезла сюди не тільки яблуні, а й абрикоси. Висаджували їх поза церковною огорожею для мешканців села – прихожан храму.
Підхорунжий Олександр Селегень, як турботливий господар прихрамової та позахрамової території, огородив щойно висаджені дерева міцною горожею.

ВІДРОДЖЕННЯ ХРАМОВИХ САДІВ СУМЩИНИ

Понад огорожею храму посадили кампсис – ліановидні декоративні куші із гарними розкішними квітами.
До козацької праці долучилися Таня Селегень та Дарина Біловол – учениці 2-го класу Каменського навчально-виховного комплексу.

ВІДРОДЖЕННЯ ХРАМОВИХ САДІВ СУМЩИНИ

«Дуже хочеться, щоб до такої доброї, суспільно корисної та значущої козацької акції, як «Відродимо славу монастирських і церковних садів» долучалися в інших приходах і храмах Сумської та Охтирської, Конотопської і Глухівської, Роменської та Недригайлівської, багатьох інших єпархій всієї України», – замріяно і щасливо говорить отець Олексій.
У селі Білки нас зустрічав настоятель храму Святителя Миколая протоієрей Володимир Федоришин. Храм вразив козаків своєю величчю.

ВІДРОДЖЕННЯ ХРАМОВИХ САДІВ СУМЩИНИ

З трьох боків вхід до храму прикрашають чотири високі масивні колони з покривлею. У 2017 році храму Святителя Миколая виповнилося 150 років. Тут ми також висадили фруктовий сад. Понад огорожею посадили абрикоси та кампсис.

ВІДРОДЖЕННЯ ХРАМОВИХ САДІВ СУМЩИНИ

ВІДРОДЖЕННЯ ХРАМОВИХ САДІВ СУМЩИНИ

ВІДРОДЖЕННЯ ХРАМОВИХ САДІВ СУМЩИНИ

ВІДРОДЖЕННЯ ХРАМОВИХ САДІВ СУМЩИНИ

Козаками та священнослужителями була розчищена територія навколо Успенського храму села Люджа. Сюди вже завезені саджанці фруктових дерев і наступного тижня буде висаджено сад.
Таким чином впродовж семи років козаки Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» висадили фруктові сади на територіях двох монастирів та п’яти церков.
Своєю постійною участю в довготривалій акції: «Відродимо славу монастирських і церковних садів», козаки Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» виявляють справжній патріотизм, любов і відданість Українській Православній Церкві, в якій хрестилися і молилися їхні батьки, діди та прадіди, все Січове товариство славного й нездоланного Запорозького козацтва.
Нам, як і протоієрею Олексію Селегеню (нашому духовному наставнику) дуже хочеться, щоб наша доброчинна акція була підтримана на теренах всієї православної України, щоб і сьогодні, і завтра, і впродовж 20 – 50 років буяли монастирські й церковні сади – сліди життя й трудової звитяги воїнства Христового.

Матеріал надав Отаман Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» Віктор Лях.Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 30-11-2017, 20:12 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...