СПОМИН ЗА АДМІРАЛОМ
Присвячено уродженцю Сумщини - контр-адміралу Миколі Кострову - одному з фундаторів Військово-морських сил Збройних сил України, вмілому організатору, мудрому та людяному керівнику, який щиро любив Україну, море і флот.
15 лютого 2025 року Миколі Михайловичу мало б виповниться 75 років…
Народився Микола Костров 15 лютого 1950 року, зростав у Сібелиці, невеличкому хуторі, в трьох кілометрах від села Нова Слобода, Конотопського району, Сумської області.
Закінчив Новослобідську школу. З дитинства мріяв про безмежні морські простори.
Закінчив Ленінградське вище військово-морське училище, Військово-морську академію, Академію Генерального штабу.
Розпочинав службу на Тихоокеанському флоті СРСР з посади командира групи атомного підводного човна до начальника штабу 21 дивізії підводних човнів Тихоокеанського флоту.
На початку 1990-х, після розвалу Радянського Союзу, Микола Михайлович повернувся на Батьківщину.
Маючи за плечима блискучу флотську кар'єру командира і прекрасну освіту, Костров доєднався до лав Військово-морських сил Збройних сил України у складний час їх відродження, коли в умовах шаленої антиукраїнської кампанії в Криму патріоти створювали вітчизняний військовий флот.
З 1993 до 1996 рік обіймав провідні командні посади, був заступником командувача ВМС України віце-адмірала В.Г. Безкоровайного, начальником штабу ВМС України, начальником Севастопольського гарнізону Збройних сил України. Зробив вагомий внесок у становлення системи управління та підготовки сил, організацію бойового та спеціального чергування. Брав активну участь у підготовці перших далеких походів кораблів ВМС ЗС України, проведенні перших оперативно-тактичних навчань «Море-96».
У 1999 році у званні контр-адмірала звільнився з лав Збройних сил України і почав працювати у Міністерстві надзвичайних ситуацій на посаді начальника Центру реагування на надзвичайні ситуації на водних об'єктах.
2005-2008рр. - робота у Державній екологічній інспекції України на посадах головного державного інспектора з охорони навколишнього середовища та начальника Державної екологічної інспекції України.
Вийшовши на заслужений відпочинок, Микола Михайлович розпочав активну громадську діяльність на благо розвитку України як морської держави, очолював Всеукраїнську громадську організацію «Братство моряків України» та тісно співпрацював з Київським військово-історичним товариством.
З початком російської агресії у 2014 році активно підтримував відродження ВМСУ у нових пунктах базування, ділився багатим життєвим і службовим досвідом з новим поколінням флотоводців України.
Як результат співпраці з Київським військово-історичним товариством - пам'ять про Адмірала відображена у книзі авторів Олександра Чудновця, Петра Сенька та Анатолія Бондарука «ХРОНІКА ВІЙНИ В АЗОВСЬКІЙ І ЧОРНОМОРСЬКІЙ ОПЕРАЦІЙНИХ ЗОНАХ 2023». - К.: «Видавничий дім «АДЕФ-УКРАЇНА», 2024 - 452 с. з іл.
17 вересня 2021 року, після тривалої хвороби, контр-адмірал Костров відійшов у вічність.
Прощання відбулося 20.09.2021 року у приміщенні Центрального будинку офіцерів.
Поховано Миколу Михайловича в селі Перевіз (Дзвінкове), Фастівського району, Київської області.
Нехай добрий, світлий спомин про контр-адмірала Кострова Миколу Михайловича назавжди залишиться у наших серцях…