Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

ОБІЙМИСЬ, УКРАЇНО!

ОБІЙМИСЬ, УКРАЇНО!

ОБІЙМИСЬ, УКРАЇНО!

Для козачат дитячої козацької чоти імені святого праведного Петра Калнишевського КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 25 м. Суми 25-та річниця Незалежності України стала незабутнім і визначним державним святом. Їм разом із Валерієм Козупицею, відомим композитором і виконавцем, Заслуженим діячем мистецтв України, випала честь брати участь та представляти Сумщину на Високому всесвітньому зібранні українців під гаслом «Обіймись, Україно, зі світом! Україна – світ», що проходив у рамках VI Всесвітнього Форуму Українців. 21 серпня 2016 року в Українському Домі на великому урочистому святковому концерті вони співали пісню «Юності пора», слова якої співзвучні з чаяннями українського народу, а особливо учнівської молоді, котра прагне жити, зростати, творити під мирним небом серед краси рідної природи й зовсім не бажає бачити війни та чути про неї.

ОБІЙМИСЬ, УКРАЇНО!

ОБІЙМИСЬ, УКРАЇНО!

На урочистому святковому концерті були присутні представники Міністерства оборони України, Міністерства культури України, багатьох козацьких громад України, діаспор десятків країн світу, людей доброї волі.
Слід зазначити, що до цього концерту залучалися тільки народні артисти України, заслужені діячі мистецтв України, заслужені артисти України, лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів, кращі актори українських діаспор світу та відомі художні колективи України, які постійно здійснювали волонтерську діяльність, виступаючи перед воїнами АТО на Сході України.

ОБІЙМИСЬ, УКРАЇНО!

Дитячий козацький гурт (окрім одного козачати) не бачив війни й не був на Сході України, однак – за сприяння батьків – постійно підтримував козаків Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», котрі мужньо та гідно відстоювали кордони нашої незалежної держави й боролися за її територіальну цілісність. Козачата КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 25 (директор Лідія Голуб) завжди надавали воїнам посильну допомогу: теплий одяг та інші вкрай необхідні речі, підсилювали віру й дух бійців своїми листами і дитячими дарунками. Зі змістовними концертними програмами й гарними словами зустрічали у рідній школі та проводжали у гарячі зони АТО воїнів 27-мої окремої реактивної артилерійської бригади Збройних Сил України.
Отже, звістку про участь у Високому зібранні українців з усього світу сприйняли з нестримними радісними вигуками й обіймами, як нагороду за свій дитячий внесок у загальнодержавну справу. Ще більше зраділи, коли дізналися, що їдуть до Києва за підтримки Миколи Клочка, голови Сумської обласної державної адміністрації. Готувалися відповідально, часто двічі на день. Знали, що більше у них такої нагоди не буде у всі наступні шкільні роки. Адже діаспори з усіх країн світу приїздять до Києва на Всесвітній Форум Українців лише один раз на 5 років.
Щоденно вимогливо, прискіпливо й по-батьківські лагідно готували до виступу учнів козацького класу Валерій Козупиця, Олександр Ванюшенко, Людмила Стародимова, Ліна Крівшенко, Віктор Лях. Саме від них залежали і вдала поїздка до Києва, і виконавська майстерність та злагодженість дій Заслуженого діяча мистецтв України Валерія Козупиці, зростаючих солісток Яни Тимошенко, Валерії Сіробаби та хору козачат, і головне – демонстрація всьому світові активної громадської позиції, вихованості й культури козачат – майбутньої генерації України.
У роботі VI Всесвітнього Форуму Українців, що відбувся 20-21 серпня цього року, прийняли участь представники закордонного українства з 36 країн світу. Пленарне засідання і діяльність 10 секцій та комісій з вирішення актуальних питань, що хвилюють українців в Україні та діаспорах світу, проходили в Українському домі. Отже, значимість такого Форуму у зміні на краще долі України очевидна. До його успішної роботи були запрошені кращі фахівці різних галузей, представники духовенства, громадськості та активних членів підростаючого козацтва, на яке сьогодні з надією дивиться весь світ.

ОБІЙМИСЬ, УКРАЇНО!

ОБІЙМИСЬ, УКРАЇНО!

Представники підростаючого козацтва Сумщини приємно вразили киян і гостей столиці. Дорослі щораз підходили до струнких усміхнених дітей, вдягнених у камуфляжні однострої, віталися, цікавилися, хто вони, звідки приїхали, чим займаються, фотографувалися з ними. Військові віддавали честь, а воїни з АТО віталися з козачатами за руку, розповідали про солдатські будні.

ОБІЙМИСЬ, УКРАЇНО!

ОБІЙМИСЬ, УКРАЇНО!

На Хрещатику до дітей підійшли приємно вражені Петро Паєвський – командир 1-ї артилерійської батареї 72-ї окремої механізованої бригади 8-го артилерійського корпусу та Олена Мокренчук – військовий кореспондент. Вони попросили дозволу сфотографуватися з такою «бойовою громадою» чи хоча б сфотографувати їх самих. Розговорилися. Наостанок козачата подарували бійцям пісню «Солдат України». Дорослі на стримали сліз. «Ми приємно вражені: таких дітей ще не бачили, ніколи про них не чули й нічого подібного не відчували» – тихо промовили розчулені воїни. Учасник Майдану Віктор Яценко відстебнув від свого однострою жовто-блакитну стрічку, яка була у нього на грудях впродовж усього періоду революції Гідності, й подарував її козачатам.

ОБІЙМИСЬ, УКРАЇНО!

Приємний бурхливий шквал емоцій викликало у киян і гостей міста виконання козачатами Гімну України під супровід іспанської волинки (гайти). Дорослі зупинялися, підспівували та хвалили козачат оплесками та дарували квіти.

ОБІЙМИСЬ, УКРАЇНО!

В Українському домі серед поважних делегатів всесвіту вони – єдиним дитячим козацьким гуртом із славної Сумщини – гідно представляли світовій громадськості учнівську патріотично налаштовану молодь України.

ОБІЙМИСЬ, УКРАЇНО!

Під час репетицій познайомилися з багатьма художніми колективами. Встигли подружитися з Ніжинським народним самодіяльним фольклорно-козачим гуртом «Червона калина» і проспівати з ним кілька пісень: «А калина гарна», «Як була в мене коняка», «Гей, розвивайся, дуб зелененький» та ін. Від Ніжинських акторів дізналися, що звання «Народного…» вони отримали за сприяння Верховного отамана України, Гетьмана МГО «Козацтво Запорозьке», Маршала Козацтва Дмитра Сагайдака, що зближувало та споріднювало наші співучі козацькі гурти.

ОБІЙМИСЬ, УКРАЇНО!

ОБІЙМИСЬ, УКРАЇНО!

До козачат придивлялися, підходили й цікавилися їхнім життям представники українських діаспор з багатьох країн світу, а Штефана Черненко, котра очолює Центр українців у м. Тульча (Румунія), виявила бажання творчо співпрацювати з школою щодо функціонування козацьких класів.
Козачатам будо приємно й комфортно почуватися у товаристві всесвітньої спільноти, де всі говорили лише про мир, який тепер, на думку дітлахів, наступить скоро. Хотілося обійняти й пригорнути до своїх сердець усіх українців!
Учасники VI Всесвітнього Форуму Українців одноголосно виступили за суверенітет, єдність та територіальну цілісність України, її міжнародного визнаних кордонів. Закликали країни всього світу осудити військові дії на сході України, які проводять озброєні злочинні формування за військової підтримки з боку Російської Федерації. Вони звернулися до Російської Федерації із вимогою – відмовитись від дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності України.

ОБІЙМИСЬ, УКРАЇНО!

Форум став для дітей справжньою школою життя, котре показує, як важливо відстоювати мир і спокій держави разом, усіма українцями світу. Ми сподіваємося, що гасло «Обіймись, Україно, зі світом!» грітиме серця козачат упродовж усього життя.

Прес-центр Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке»
Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 27-08-2016, 11:26 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...