Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

УНР – НАУКОВО - ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

УНР – НАУКОВО - ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

УНР – НАУКОВО - ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

24 лютого 2017 року в приміщенні Запорізької обласної ради, за ініціативою Координаційної ради з питань козацтва ЗОДА, була проведена науково-практична конференція за темою: "Відродження української армії - минуле та сьогодення".
В роботі прийняли участь науковці, учасники АТО, ветерани 37-го козацького батальйону тероборони, офіцери 55-ї артбригади, управління внутрішньої політики, департаменту освіти і науки облдержадміністрації, військкомату, обласного краєзнавчого музею, громадської організації "Просвіта"; старшини козацьких організацій: МГО "Міжнародний союз козаків "Запорозька Січ", Всеукраїнського Комітету з питань преси та інформації козацьких ЗМІ ВРОУ, ГО "Запорозьке військо низове "Запорозька січ", ГО "Запорізького звичаєвого козацького лицарського ордену ім. князя Д.І. (Байди) Вишневецького", ГО "Козаки - запорожці", ГО "Молода Січ", Великої Ради отаманів Запорозького козацтва; Ради старійшин учбових закладів міста Запоріжжя - "Захисник", "Січовий колегіум", Запорізького центру політехнічної освіти, Пологівського козацького полку.
Треба підкреслити, що вперше, в такому великому представницькому форматі питання значення та наслідків видатних подій військово - політичної історії відродження та фундації української армії на початку ХХ століття розглядається козацькою спільнотою України з залученям фахівців високого рівня, культурологів та військовослужбовців.

УНР – НАУКОВО - ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

Останні часи в ХХ столітті тематика армійських бойових підрозділів, їх тактика та стратегія, озброєння та комплектування вивчені не достатньо. Далеко не всі командири та отамани зайняли почесні місця в нашому національному Пантеоні Слави та доброї пам'яті. Чекають вивчення багато трагічних подій, поразок та помилок, що привели до великої крові.
Було запропоновано створити окреме енциклопедичне видання цього періоду та проаналізувати значні події історії України, армії та козацтва, перемог чи процесу, формування державних бойових частин.
Таким був огляд дій державних керівників, отаманів, організаторів та перших керманичів, для нас особливо важливого, наприклад, Окремого Запорізького корпусу створеного в березні 1918 року, що діяв як загальновійськове з'єднання Української Народної Республіки, до якої до речі входили броньований автомобільний, кінно - гірський дивізіони та військово-повітряна ескадра.

УНР – НАУКОВО - ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

Першим командиром був призначенний полковник Петро Болбочан, під керівництвом котрого були визволені від більшовиків в березні-квітні 1918 року Лівобережна Україна, Донбас та Крим.

УНР – НАУКОВО - ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

Ця дата багатьма громадянами забута, а керівники козацьких полків корпусу взагалі невідомі. Краще суспільство освідомлене про Корпус Січових стрільців та їх внесок в боротьбу за незалежність.
Необхідно віддати данину поваги і воякам Синьожупанникам та підрозділам Вільного Козацтва, що були створені навесні 1917 року на землях Херсонщини, Одещини, Поділлі та Волині урядом гетьмана Павла Скоропадського.

УНР – НАУКОВО - ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

Відзначити за сміливі дії проти загарбників зі Сходу та не залишити у забутті створений у липні 1918 року Лубенецький кінно - козацький полк, а потім 1-й Лубенецький ім. Максима Залізняка, яким командував легендарний генерал-хорунжий Іван Омелянович-Павленко.

УНР – НАУКОВО - ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

Також у липні 1918 року була створена Сердюцька дивізія (5000 бійців), командир - полковник В.І Клименко, цей полк входив до складу Окремої кінної дивізії.

УНР – НАУКОВО - ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

Ще треба додати і про створення українського військово-морського флоту - початку дій в листопаді 1917 року першого морського куріня ім. Сагайдачного (612 офіцерів та матросів) в Севастополі, а в Київі в жовтні 1917 року була створена Генеральна Українська Морська Рада (пізніше Генеральне секретаріатство морських справ, де першим керівником був Дмитро Антонович.

УНР – НАУКОВО - ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

Нам необхідно пам'ятати про визначні дати нашої історії, на кращих прикладах навчати патріотизму молодь та допомагати українській армії в питаннях культурно-історичної діяльності, вивчення документальної спадщини бойових походів та досвіду талановитих командирів українських збройних сил ХХ та ХХІ століть.
Присутні погодилися щодо важливості цієї теми. Георгій Шаповалов запропонував вивчити бойовий шлях Запорізького корпусу та внести до знаменних дат створення підрозділу, враховуючи його століття в наступному році.

УНР – НАУКОВО - ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

Костянтин Лямцев нагадав про необхідність вшанування пам'яті українських частин, що на острові Хортиці у 1918 році складали присягу на вірність Україні. Владислав Чумак підкреслив важливість співпраці армії з козацтвом та запропонував спільно створити програму вивчення військової історії, долучитися до виховної роботи. Олександр Зубченко дав професійну характеристику діяльності козаків-науковців і запросив Коордраду та отаманів долучитися до проведення заходів в м. Бердянськ з приводу ювілейних дат створення флоту. Лариса Чурікова, Михайло Живиця, Вікторія Михайлова та Сергій Ігнатченко розповіли про проведення і підтримку козацьких Всеукраїнських патріотичних акцій в учбових закладах: "Вшануймо українську історичну літературу", "Школярам про армію", "Вшануймо могили пращурів - героїв". Ігор Синєпольський доповів про операцію "Козацький волонтер". Михайло Шатухо анонсував проект історії армії УНР та допомогу учасникам АТО, проведення реабілітаційних заходів з учасниками бойових дій, залучення солдатів та сержантів до активної просвітницької і учбової діяльності. Богдан Рижов, Володимир Лютий та Павло Білан запропонували програму для козаків та страшини щодо історії армії УНР. Пане Віталій - військовий представник 55-ї артбригади підтримав пропозиції і додав, що семінарські заняття треба постійно проводити з військовослужбовцями.
Враховуючи значення теми конференції, було прийнято рішення зробити програму пам'ятних дат і видатних подій з історії різних періодів Збройних сил України та звернутися до Генерального штабу ЗСУ з пропозицією відновлення традиційних і звичаєвих видів, звань, нагород та присвоєння найкращім імен видатних отаманів і Гетьманів України, командирів та полководців-переможців минулого та сьогодення.
До речі, до книжкового фонду Першої козацької історичної бібліотеки подарували рідкісні книги заступник керівника Асоціації міст України Валерій Баранов, співпрацівник центра інформації та документації НАТО в Україні Світлана Ротаєнко та Голова Міжнародної Генеральної Асамблеї нащадків козацьких родів Ігор Мазепа (активний прихильник і учасник Запорозького козацького опору).

УНР – НАУКОВО - ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

Також урочисто було вручено посвідчення радника голови Всеукраїнського Комітету з питань преси та інформації козацьких ЗМІ - берегині, нащадку козаків, громадському діячеві Світлані Лиходід.

Матеріал надав Голова Великої ради отаманів Запорозького козацтва член Національної спілки журналістів України Дмитро Сухінін.




Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 25-02-2017, 23:46 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...