Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

КОНФЕРЕНЦІЯ НА ЧЕСТЬ ГЕТЬМАНА

КОНФЕРЕНЦІЯ НА ЧЕСТЬ ГЕТЬМАНА

КОНФЕРЕНЦІЯ НА ЧЕСТЬ ГЕТЬМАНА

Старшина запорозького козацтва, науковці, військові та представники влади провели національно-патріотичні заходи на честь гетьмана Петра Сагайдачного.

КОНФЕРЕНЦІЯ НА ЧЕСТЬ ГЕТЬМАНА

Рішучі зміни в суспільно-політичному житті України, Революція Гідності, боротьба за незалежність, волю та право обирати свій шлях розвитку знову поставили перед українською громадою питання філософського та цивілізаційного рівня.
Різні політичні партії та активісти пропонують своє бачення, інколи, протилежних напрямів. Тривають дискусії у Верховній Раді, народжуються ідеї, приймаються рішення, але виходить не все так як бачилося на початку 2014 року.
Одною з головних причин, на жаль, маємо незнання історичних фактів про своє минуле, відсутність проведення паралелей та глибокого аналізу стану справ і ситуацій, що повторюються століттями.
Керманичам держави та пересічним громадянам необхідно уважно і ретельно знайомитися з трудами М. Грушевського, Я. Новицького, О. Субтельного, Д. Яворницького... Це дасть змогу приймати правильні рішення як в оборонній, так і в правовій площині. Сьогодні всі відповідальні за майбутнє держави та своїх нащадків.
Враховуючи той факт, що з періоду Київської Русі, Литовсько-руської держави, Речі Посполитої, Гетьманщини, УНР, різних періодів у складі імперій з різними назвами українці вимушені були століттями воювати, захищати себе від рабства, неволі та знищення. Важко переоцінити значення козацького руху, що століттями врятовував народ від геноциду та етнічної ліквідації. Ми, як ніяка інша нація маємо величезний скарб під назвою - славетний досвід прадідів героїв-козаків.
В свій час імператор Візантії Костянтин Багрянородний написав книгу "Про управління імперією", де давав поради і оцінки з точки зору тодішнього рівня геополітичних знань своїм нащадкам і правонаступникам, яскраво, на прикладах, показуючи чим інший народ або держава небезпечні та навпаки корисні візантійцям. Відмічаючи наших пращурів, ще тоді, більше тисячі років тому, поважно говорив про бойові здібності, рішучість, звитягу, блискучу тактику та вишкіл кінноти і піхотинців, легкоозброєних воїнів, що нічого не бояться, перемагають завдяки військовим хитрощам, не допускаючи на свою територію ворога.

КОНФЕРЕНЦІЯ НА ЧЕСТЬ ГЕТЬМАНА

Нашу землю не змогли захопити такі талановиті діячі як Дарій, Олександр Македонський, римські імператори Адріан та інші. Перелік можна продовжувати й далі, але і цього вистачить, щоб зрозуміти просту річ - козацька звитяга була народжена не на пустому місці, а перемоги - це наслідок столітніх своєрідних змагань, де українці здобували гарну генетичну пам’ять та козацьку силу духу, що передавалася від батька до синів.
Тому тематика наукових досліджень діяльності отаманів Запорозької Січі, полководців, гетьманів козацької Держави повинна ретельно вивчатися, а в суспільстві проводитися заходи виховного і культурно-історичного характеру.
Вже традиційно, в Запоріжжі, стало проведення круглих столів, конференцій, екскурсій та зборів на честь великих постатей - лицарів степу, керівників козацького руху різних часів. Сьогодні в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї були проведені конференція та екскурсія по експозиції на честь Петра Кононовича Конашевича (Сагайдачного), видатної людини незвичайних здібностей, сміливості та таланту.

КОНФЕРЕНЦІЯ НА ЧЕСТЬ ГЕТЬМАНА

Достаменно невідома дата народження Сагайдачного. Називають 1577 рік або 1572. Хоча і народився він в с. Кульчиці, колишнє Самборське староство, Руського воєводства Речі Посполитої і в багатьох місціях країни його пам’ять шанують в різний час.

КОНФЕРЕНЦІЯ НА ЧЕСТЬ ГЕТЬМАНА

Враховуючи матеріал, що мають науковці, було внесено пропозицію відповідно до прийнятого рішення Координаційної ради з питань козацтва при Запорізькій ОДА - в першій декаді серпня в козацьких організаціях Запоріжжя вшановувати пам’ять Петра Кононовича.
На конференції виступили представники козацької старшини - отаман ГО "Запорозьке військо низове "Запорозька Січ" Костянтин Рижов, голова Ради отаманів МГО "Міжнародний союз козаків "Запорозька Січ", батько учасника АТО ветеран МВС Володимир Лютий, директор ГО "Запорізький обласний центр сприяння євроатлантичній інтеграції" військовий капелан учасник оборони країни отець Володимир, науковець Запорізького інституту післядипломної освіти Наталія Богомолова, талановита людина, автор герба Запорізької області Віталій Пилипенко, керівник підрозділу департаменту освіти та науки Запорізької ОДА Лариса Чурікова, заступник голови Олександрівської районної адміністрації Запорізької міської ради Наталія Бухтіярова, доктор історичних наук, професор багаторічний директор обласного краєзнавчого музею Георгій Шаповалов, працівники Запорізької державної інженерної академії та Запорізького навчального закладу "Козацький ліцей".

КОНФЕРЕНЦІЯ НА ЧЕСТЬ ГЕТЬМАНА

КОНФЕРЕНЦІЯ НА ЧЕСТЬ ГЕТЬМАНА

КОНФЕРЕНЦІЯ НА ЧЕСТЬ ГЕТЬМАНА

КОНФЕРЕНЦІЯ НА ЧЕСТЬ ГЕТЬМАНА

КОНФЕРЕНЦІЯ НА ЧЕСТЬ ГЕТЬМАНА

Військовослужбовці 55-ї артбригади уважно слухали, задавали питання під час неформального спілкування, коли розглядали книгу "Запорозьке козацтво".

КОНФЕРЕНЦІЯ НА ЧЕСТЬ ГЕТЬМАНА

Були розглянуті дії запорозького козацького флота в тривалий період керування Петром Сагайдачним. Перемоги під Варною влітку 1606 року (віртуозна десантна операція, знищеня берегових укріплень, кораблів Блискавичної Порти, що знаходилися на рейді, визволення кількох тисяч полонених співвітчизників та багаточисельні трофеї); 1607-й та 1608-й роки - походи на Перекоп та Очаків; 1608 та 1609 роки - напади на Кілію, Білгород, Ізмаїл, а в 1612 року рейди на Гьозлів, Бабадаг, Варну та Месембрій; в наступні роки походи на "чайках" до Синопу, Трапезунду та самого Константинополю.

КОНФЕРЕНЦІЯ НА ЧЕСТЬ ГЕТЬМАНА

КОНФЕРЕНЦІЯ НА ЧЕСТЬ ГЕТЬМАНА

Жодної поразки, значні трофеї, міцний заслон ворогу, відносно мирне життя на своїй рідній землі, розробка особливої тактики, стратегії (про це свідчить вектор військово-політичного напряму на роки - все це Петро Сагайдачний, його талант, досвід, знання у дипломатичних та військових справах, висококласна освіта.

КОНФЕРЕНЦІЯ НА ЧЕСТЬ ГЕТЬМАНА

Окремі питання - організація експедицій. Швидкість зборів (сорок, шістдесят чи двісті човнів), забезпечення провіантом, зброєю, яку теж було треба підготувати та вчасно доставляти, підготовка козацької старшини, організація навчального процесу, сувора дисципліна і вишкіл, високопрофесійні дії у складі бойової групи, будь то наступ, штурм чи диверсійна операція - ось неповний перелік питань, якими опікувався тогочасний отаман. Треба також пам’ятати і вивчати тактику артилерійського бою, дії козацької стрілецької піхоти, створення системи захисту від бомбардування ядрами та оборони завдяки земляним спорудам на кшталт довготривалим вогневим земляним укріпленням. Також в ході війни з Московією Сагайдачний взяв штурмом і облогою багато міст.

КОНФЕРЕНЦІЯ НА ЧЕСТЬ ГЕТЬМАНА

Безперечно, всіма своїми діями Сагайдачний діяв в інтересах українського народу, використовуючи весь можливий інструментарій як союзниками, так і з супротивником. Він заклав фундамент майбутньої гетьманської держави, зробивши багато за для створення апарату управліня, навчання та отриання досвіду козацької старшини, керування структурами соціальної організаціїї в переговорному процесі за права своїх співвітчизників.
Розглядаючи політичну діяльність Петра Сагайдачного треба сказати добрі слова відносно його послідовних, рішучих та швидких дій відносно вирішення з Патріархом Єрусалимським Феофаном Третім питання відновлення Київської православної митрополії, що була ліквідована після Брестської церковної унії 1569 року. Таким чином була відновлена церковна ієрархія, з’являються, написані Мітрополітом Борецьким важливі релігійні документи: "Протестація та благочестива юстифікація" та "Полинодія".
Конференція прийняла пропоцицію про надання назви вулиці або проспекту Сагайдачного, також було запропоновано створити пам’ятний знак в місті Запоріжжі на честь героїчної діяльності великого гетьмана.
Позитивно була відмічена робота обласного краєзнавчого музею та Національного заповідника "Хортиця", керівництво цих установ та працівники давно знаходяться в лавах запорозького козацького патріотичного руху опору та активно працюють в Координаційній раді з питань козацтва при Запорізкій ОДА.
Також прийнята пропозиція щодо вивчення в навчальних закладах діяльності отаманів та гетьманів: Дмитра Вишневецького, Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Виговського, Івана Сірка, Івана Мазепи, Пилипа Орлика, Костя Гордієнка та інших.
Проведена екскурсія по залах музею, виїзд до острова Хортиці де були в різні часи розташовані оборонні споруди козаків та представлені книги Першої Національної громадської козацької історичної бібліотеки ім. Дмитра Вишневецького ще раз підкреслили великий подвиг пращурів, повторення в дещо іншому вигляді історії, необхідність наявності сильної армії, талановитих та відданих ідеї незалежності країни керівників та необхідності продовження курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Було передано матеріали об’єктивної інформаціїї про НАТО.

КОНФЕРЕНЦІЯ НА ЧЕСТЬ ГЕТЬМАНА

Історія багато чому навчає, треба любити та шанувати знання про минуле, а саме головне ретельно вивчати, щоб як Сагайдачний перемагати!

Матеріал надав Голова Великої Ради отаманів Запорозького козацтва кандидат наук з державного управління, член НСЖУ військовий історик і автор книг Дмитро Сухінін
Корекція - А.В. Вовк – член Національної спілки журналістів України.

Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 19-08-2017, 05:30 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...