Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

СВЯТО БДЖОЛЯРІВ

СВЯТО БДЖОЛЯРІВ

СВЯТО БДЖОЛЯРІВ

19 серпня, на Яблучного Спаса, в Україні відзначають День пасічника.
Мед - продукт вічності. Він має один з найвищих показників щодо зберігання серед харчових продуктів. Ця довговічність пояснюється його хімічним складом: продукт природним чином є кислотним, з низьким вмістом вологи, що робить його досить непривітним середовищем для різноманітних бактерій. Перетворюючи нектар (основний інгредієнт меду), бджоли так сильно махають крилами, що витягають надлишкову вологу з спочатку наповненої водою речовини. У бджіл також є спеціальний фермент у шлунках, який допомагає розділити нектар на глюконовую кислоту і перекис водню. Останній сприяє подальшому запобіганню росту бактерій та інших мікроорганізмів в меді.
Мед дуже корисний для здоров’я. Перші свідчення про мед, що застосовується для медичних цілей, датується часом стародавньої Месопотамії. Оскільки речовина настільки негостинна для бактерій, її часто використовували для захисту від інфекції при порізах і опіках. Сьогодні мед також використовується в якості природного лікування лупи, виразок шлунка і навіть деяких видів сезонних алергій.
Типовий вулик може виробляти від 13,6 до 45,35 кг меду на рік. В середньому, медова бджола виробляє 1/12 чайної ложки меду протягом свого життя.
Професійне свято бджолярів - в Україні почали відзначати з 1997 року. Свято встановлено Указом Президента № 815/97.
Цього дня за традицією в церквах освячують яблука та мед. Пасічники освячують вулики перед настанням холодів, щоб бджоли добре перезимували.
Серед бджолярів України виділяють Петра Івановича Прокоповича, який став новатором у видобутку меду, завдяки створенню рамкового вулика. Це дозволило йому добувати мед не вбиваючи бджіл і не руйнуючи їх стільники, а також принесло світову популярність. І донині його пам'ятають і використовують його пристосування. Навіть заснували Інститут бджільництва від його імені.

СВЯТО БДЖОЛЯРІВ

А напередодні свята – 17 серпня – в Музеї давньоруського гончарства експозиція «Від бортництва до вуликового бджільництва» приймала гостей, які змогли ознайомиться з історією становлення вулика – житла медоносної бджоли, побувати на презентації різних сортів меду, почути багато цікавого про бджолу, що уособлює мудрість, працьовитість, ощадливість, порядок і чистоту.
На подвір"ї музею було облаштовано красиво оформлений куточок, де демонструвалися мед та інші продукти бджільництва, а також продукти харчування на основі меду.

СВЯТО БДЖОЛЯРІВ
СВЯТО БДЖОЛЯРІВ

Гості почули багато цікавого з історії бджільництва, скуштували напої на основі меду, зокрема, медовий квас від завідувача експозиції "Від бортництва - до вуликового бджільництва" Олексія Скоростецького.

СВЯТО БДЖОЛЯРІВ

Серед гостей свята були і військові моряки – лідери ветеранського руху ВМС України Сергій Гайдук та Олександр Чудновець.

СВЯТО БДЖОЛЯРІВ

Вони долучилися до екскурсії і з інтересом послухали розповідь про історичні родзинки краю, про нові експозиції ВІКЗ, зауважив, що пошук і збереження експонатів, які характеризують життя і побут жителів Київського Полісся - дуже необхідна річ, і ВІКЗ робить важливу справу, формуючи такі експозиції.

СВЯТО БДЖОЛЯРІВ

А їх в Музеї давньоруського гончарства кілька - окрім експозиції "Від бортництва до вуликового бджільництва", формується експозиція страровинних човнів - довбанок і плоскодонок. Про неї цікаво розповів завідувач Музею давньоруського гончарства Олександр Кочубей.

СВЯТО БДЖОЛЯРІВ

Як зазначила директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко, захід спрямований на ознайомлення вишгородців і гостей міста з історією краю, з його особливостями, які є справді унікальними.

СВЯТО БДЖОЛЯРІВ

Зокрема, всім було цікаво дізнатися, що в часи Київської Русі таки продукти бджільництва як віск і мед - відігравали роль своєрідної валюти. А одним з найкращих подарунків, які отримав свого часу імператор Візантії Костянтин, був десяти кілограмовий злиток воску, подарований йому княгинею Ольгою.
На приємній ноті свято завершилося. Втім, кожен, завітавши до Музею давньоруського гончарства у Вишгороді, зможе почути багато цікавого з історії бджільництва, побачити унікальну колекцію давніх бортей, бджільницьких колод і різноманітних вуликів.
Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 17-08-2018, 14:58 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...