Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

БІЛОЗЕРСЬКІ МОДРИНИ

БІЛОЗЕРСЬКІ МОДРИНИ

БІЛОЗЕРСЬКІ МОДРИНИ

12 - 14 жовтня 2018 року, з нагоди Дня захисника України та 75 річниці визволення селищ Велика і Мала Білозерки від нацистів в роки Другої світової війни, на території Василівського, Великобілозерського та Кам’янко – Дніпровського районів Запорізької області було проведено історико – географічну експедицію «Шляхами Другої Світової війни на Білозерській землі».
Ціль експедиції – збереження та популяризація історичної спадщини Запорізького краю.
Склад експедиції - представники громадських об’єднань: «Київське військово – історичне товариство»; «Сумське морське зібрання»; «Рубіж» (пошуковці Запорізької області); представники громадського активу, історики – краєзнавці, ветерани АТО, вчителі та учнівська молодь села Мала Білозерка.

БІЛОЗЕРСЬКІ МОДРИНИ

Так 12 жовтня історична експедиція прибула до с. Мала Білозерка. Разом з активом села делегати взяли участь у проведенні акції по висадці дерев в сквері імені Захисників Вітчизни по вулиці воїна АТО старшого лейтенанта Г.В. Зелінського, яка у 2016 році зусиллями Київського військово – історичного товариства була перейменована на його честь та встановлено пам’ятний знак.

БІЛОЗЕРСЬКІ МОДРИНИ

Зелінський Гавриіл Вікторович закінчив Малобілозерську школу, де його батьки багато років працювали вчителями, Новомосковський колегіум № 11.
До війни проживав у Новомосковську, Дніпропетровської області.
З перших днів війни доброволець, заступник командира роти по роботі с особовим складом 93 Дніпропетровської окремої механізованої бригади.
Загинув під Іловайськом під час прориву з оточення «зеленим коридором» на перехресті доріг з села Побєда до Новокатеринівки поруч зі ставком.
Ексгумований пошуковцями Місії «Евакуація-200» («Чорний тюльпан») 11 вересня 2014 року. Похований 3 квітня 2015-го в місті Новомосковськ.
За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі відзначений та закарбований в пам’яті:
• 22 вересня 2015 року — орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно);
• в січні 2016 у Малій Білозерці вулицю Кірова, на якій проживав Зелінський, перейменовано на його честь;
• в школі, яку він закінчив та Новомосковському колегіумі відкриті меморіальні дошки;
• 14 жовтня 2016 року в Малій Білозерці відкрито пам'ятний знак;
• на його честь перейменовано одну з вулиць Новомосковська;
• 12 жовтня біля пам’ятного знаку висаджено сквер на честь загиблого воїна.

БІЛОЗЕРСЬКІ МОДРИНИ

Напередодні Великих для українського народу свят на пам’ятному місті пройшло висадження до скверу закарпатських модрин.

БІЛОЗЕРСЬКІ МОДРИНИ
БІЛОЗЕРСЬКІ МОДРИНИ
БІЛОЗЕРСЬКІ МОДРИНИ

Модрина — рід дерев родини соснових. Дерева в основному заввишки 15–45 м, мають відкриту крону і вузькі гілки. Мале голчасте листя навесні яскраво-зелені, згодом стає блідо-зеленим і восени стає яскраво-жовто-оранжевим, зрештою опадає.
Модрина зустрічається в північних приполярних низовинах на Алясці, в Канаді і Росії, і на середніх і великих висотах в горах від півдня до півночі США, в Альпах Європи, Монголії, північному Китаї, Північній Кореї і в Японії.
Модрина європейська в Україні поширена в західних Карпатах. Солевитривала, морозостійка, швидкоросла, світлолюбна рослина. Запилюється у квітні.

БІЛОЗЕРСЬКІ МОДРИНИ

По закінченню акції було проведено мітинг – пам'ять та нагородження активістів села громадськими відзнаками.

БІЛОЗЕРСЬКІ МОДРИНИ
БІЛОЗЕРСЬКІ МОДРИНИ

Наприкінці заходу делегати відвідали руїни історичного Храму на честь Великомученика і цілителя Пантелеймона, де у вересні 2014 року на честь 230 річниці Малої Білозерки та 130 річниці заснування приходу було встановлено Хреста.

БІЛОЗЕРСЬКІ МОДРИНИ

У 1884 році, 9 серпня, в слободі Верхня Білозерка була висвячена церква в честь Св. Пантелеймона. Божий храм збудували на великій площі, на землі, яка належала місцевому жителю Дяченку Григорію. Церква була однопрестольною з високою дзвіницею. Будувався храм місцевими мулярами під керівництвом підрядчика Євтеєва. Будівництво обійшлось громаді в 75 тисяч карбованців.
Проект церкви був складений ще у 1869 році. Як і Хрестовоздвиженський храм, Пантелеймонівську церкву будували з цегли, яку випалювали в селі.
Першим священиком Пантелеймонівської церкви був ієрей Михайло Барвінський, паламарем – Олександр Гребеннік, дияконом – Андрій Красницький. Благочинний протоієрей Гаврило Хорошилов висвятив церкву. Церковні книги в храмі велись з 1885 р.
Пантелеймонівська церква перестала існувати у 1934 році. Вона на той час залишалась однією з останніх у селі. Жителі общини як могли захищали свого священика.
Церкву закрили, зірвали хреста, а дзвони винесли із дзвіниці, ікони, церковний інвентар вивезли. Храм став пусткою. В церкві був клуб. З тих пір церква не відроджувалась аж до 1941 року. У 1941 р. німці дозволили відкрити храм. Коли у 1943 році село було визволено Червоною Армією, церква продовжувала працювати, але вже в іншій будівлі, неподалік самого Пантелеймонівського храму. Церковну службу в старому храмі влада проводити не дозволила.
Храм довгі роки був: то магазином, то складом, то кінотеатром, то млином.

БІЛОЗЕРСЬКІ МОДРИНИ

З 1956 року церква відновила роботу. Але вже в іншому приміщенні.
Перший день експедиції закінчено. Перебуваючи на Запорізькій землі помічаєш як переплітаються історії минулого та сьогодення, і земля, яка раніше була полита кров’ю своїх захисників, так і в наші дні віддає шану в камені своїм воїнам…



Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 17-10-2018, 11:46 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...