Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

СУМЩИНА - ОСВЯЧЕННЯ ХРАМУ

СУМЩИНА - ОСВЯЧЕННЯ ХРАМУ

СУМЩИНА - ОСВЯЧЕННЯ ХРАМУ

26 травня 2019 року козаки та берегині Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» на чолі з генерал-командором Віктором Ляхом взяли активну участь в урочистостях з нагоди освячення старинного козацького храму на честь святого великомученика Георгія Побідоносця Української Православної Церкви села Дунаєць Глухівського району Сумської області. До такої видатної події приєдналися близько двох тисяч віруючих з усіх районів Сумщини. Вони радісно зустрічали архієреїв, котрі прибували сюди для здійснення урочистого Богослужіння.

СУМЩИНА - ОСВЯЧЕННЯ ХРАМУ

За писемними джерелами село Дунаєць засноване в першій половині ХVІІ ст. козаком Радьком. Однак на території села Дунаєць і неподалік від нього можна знайти залишки древніших поселень, у тому числі й давньоруського городища ХІ – ХІІІ століть. За свідченнями старожилів, тут в 1663 — 1668 роках поселилися козаки, заснувавши Дунаєцьку Слобідку. Козацькою слободою, що на сьогодні розташована на території села Дунаєць, заволодів гетьман Іван Самойлович.

СУМЩИНА - ОСВЯЧЕННЯ ХРАМУ

Коли гетьмана не стало, його зять – князь Юрій Четвертинський приютив в своєму хуторі вдову скинутого гетьмана і свою наречену, з якою одружився на початку 1660 року. Дунаєцька Слобідка залишалась в його власності. В 1697 році князь Четвертинський потрапив в татарський полон, в якому пробув декілька років. Коли він звільнився з полону, гетьман Іван Мазепа дав йому «за полонне його терпіння» три села, в тому числі і Дунаєць…
В селі народився жив і працював видатний український історик, поет, композитор, музикознавець Микола Андрійович Маркевич (1804 – 1861). Він фінансував будівництво мурованого храму Георгія Побідоносця в Дунаєцькій Слобідці. Спорудження тривало шість років з 1824 по 1830 роки.

СУМЩИНА - ОСВЯЧЕННЯ ХРАМУ

Цеглу виділив з власного заводу поміщик М. Скоропадський, економія якого знаходилась неподалік нового козацького храму.
В 1963 роки військові потужними тягачами скинули з мурованого храму Георгія Побідоносця хрести і стягли куполи, але товсті стіни не піддались військовим машинам. Рвалися міцні троси, але церковна споруда була непохитною. Тільки в 2003 році мешканці с. Дунаєць розпочали відроджувати понівечений і занедбаний храм. Повернули на бані куполи. Встановили на них хрести.

СУМЩИНА - ОСВЯЧЕННЯ ХРАМУ

З благословення архієпископа Конотопського і Глухівського Луки було встановлено поклонний хрест, зроблений місцевим художником, церковним старостою Володимиром Красовським. Згодом до Богоугодної справи земляків долучився Петро Цигикал.

СУМЩИНА - ОСВЯЧЕННЯ ХРАМУ

Він зумів достукатися до серця столичного підприємця Миколи Єжова. За їхньої матеріальної і організаційної допомоги було налагоджено активне відновлення багатства й величі старовинного козацького храму Георгія Побідоносця.
Відродження понівеченого 195-річного козацького храму на честь святого великомученика Георгія Побідоносця закінчилося у травні 2019 році.

СУМЩИНА - ОСВЯЧЕННЯ ХРАМУ

Віруючі здійснили сюди паломництво, щоб не тільки прийняти участь в освяченні відреставрованного старинного козацького храму, а й вклонитися мощам святих. На поклоніння віруючим до храму привезли мощі Георгія Побідоносця, священномученика Харалампія та Мощевик із мощами 50 угодників Божих.

СУМЩИНА - ОСВЯЧЕННЯ ХРАМУ

Очолив святкове урочисте Богослужіння у храмі святого великомученика Георгія Побіноносця села Дунаєць Глухівського благочиння архієпископ Конотопський і Глухівський Високопреосвященніший Роман. Архіпастирю співслужили: Високопреосвященніший Климент, архієпископ Ніжинський та Прилуцький; Преосвященніший Антоній, єпископ Путивльський; Преосвященніший Діодор, єпископ Южненський та духівництво єпархії.

СУМЩИНА - ОСВЯЧЕННЯ ХРАМУ

Під час Божественної літургії була піднесена молитва за мир в Україні. На завершення, архіпастирі разом з вірянами молитовно звернулися до святих: великомученика Георгія Побідоносця та священномученика Харалампія.

Прес-центр Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке».Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 27-06-2019, 13:08 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...