Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

МИКОЛАЙ, МИКОЛАЙ, ТИ ДО НАС ЗАВІТАЙ!

МИКОЛАЙ, МИКОЛАЙ, ТИ ДО НАС ЗАВІТАЙ!

МИКОЛАЙ, МИКОЛАЙ, ТИ ДО НАС ЗАВІТАЙ!

День Святого Миколая, що відзначається 19 грудня – одне з найулюбленіших свят українців, а надто – дітей. Щоб отримати бажаний подарунок, малята до останнього дня писали Святому Миколаю листи і навіть відправляли телеграми.
Писали листи Святому Миколаю і учні 3-В козацького класу КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 25 м. Суми. Розповідали в них про свої добрі справи, намагання бути слухняними і чемними дітками, старанними і наполегливими учнями. Одні козачата просили у Чудотворця іграшок, інші – смаколиків. Однак, спільним в усіх листах було прохання дарувати здоров’я мамі й тату, щастя родині, миру й волі нашій рідній Україні. Не забули і про воїнів, які наразі перебувають на передових рубежах оборони від російської нечисті - просили у Миколая, щоб бійці повернулися додому живими і неушкодженими і, щоб нарешті, закінчилася війна. Обіцяли у своїх листах бути добрими, щедрими дітьми, які хочуть дарувати людям радість і гарний настрій.

МИКОЛАЙ, МИКОЛАЙ, ТИ ДО НАС ЗАВІТАЙ!

Не зайвим буде сказати, що козачата вважають себе надійними помічниками Святого Миколая. Адже щороку в цей день дарують молодшим школярам незабутнє свято.
19 грудня вихованці 3-В козацького класу подарували чудове свято «Миколай, Миколай, ти до нас завітай!» для шести класів початкової школи та взяли участь у загальношкільному святковому концерті.

МИКОЛАЙ, МИКОЛАЙ, ТИ ДО НАС ЗАВІТАЙ!

Підготовка до свята розпочалася з ініційованої козачатами акції «Прикрасимо ялинку разом». Метою акції було не тільки прикрасити символ Нового року і Різдва Христового, а й об’єднати спільні зусилля учнів і батьків початкової школи у колективній творчій справі. За бажанням молодші школярі разом з рідними приносили новорічні іграшки і прикрашували ними зелену красуню.

МИКОЛАЙ, МИКОЛАЙ, ТИ ДО НАС ЗАВІТАЙ!

А от сніжинки, на яких за легендою 19 грудня спускається на землю Святий Миколай, люб’язно підготували батьки 2-Б, 2-В та 3-В козацького класу. Для створення гарного зимового настрою, одна з мам виготовила сніговика, якого школярі відразу вподобали.
Упродовж трьох тижнів козачата спільно з класним керівником і батьками розучували пісні, вірші, танці, рольові діалоги, придумували ігри для молодших за себе школярів.
І ось свято розпочалося: сцена одного актора – відтворення недисциплінованого школяра, котрий вирішив змінити свою поведінку на кращу заради того, щоб у всіх справах бути схожим на Святого Миколая. Пообіцяв Чудотворцю захищати православну віру, коли підросте та звернувся з молитвою, щоб улюблений Святий завітав до усіх-усіх дітей.

МИКОЛАЙ, МИКОЛАЙ, ТИ ДО НАС ЗАВІТАЙ!

Козачата артистично, виразно декламували вірші про День Святого Миколая, його значення, вплив на життя і справи дітей, їх бажання. Розповіли маленьким глядачам про подарунки, які приносить Святий Миколай для чемних діток і що кладе під подушку тим, хто цілий рік був нечемним. Показали дві різні книги, у які янголи записують добрі справи та гріхи, грішки й усякі збитки.

МИКОЛАЙ, МИКОЛАЙ, ТИ ДО НАС ЗАВІТАЙ!

Козачата - янголята з’ясували, що всі присутні в залі чемні і працьовиті дітки, тому заслуговують на подарунки.

МИКОЛАЙ, МИКОЛАЙ, ТИ ДО НАС ЗАВІТАЙ!

Наштовхнути дітей на недобрі справи намагалися два чортики-бешкетники. Не зважаючи на те, що вони дуже весело танцювали, забавлялися і бешкетували, їм не вдалося підбити маленьких школяриків на недобрі справи та нечемну поведінку.

МИКОЛАЙ, МИКОЛАЙ, ТИ ДО НАС ЗАВІТАЙ!

З великим зацікавленням малята цього дня слухали легенду про життя і справи Святого Миколая. Козачата співали пісні, приурочені саме цьому дню: «Ой, хто, хто Миколая любить?», «Нічка-чарівничка», «Вже надходить ніч чарівна», «Україно-краю», «На святого Миколая Бог усім допомагає».

МИКОЛАЙ, МИКОЛАЙ, ТИ ДО НАС ЗАВІТАЙ!
МИКОЛАЙ, МИКОЛАЙ, ТИ ДО НАС ЗАВІТАЙ!

Найурочистішою була мить, коли в зал до дітей завітав Святий Миколай, який від душі побажав малечі всіляких гараздів та запропонував дітям продемонструвати, наскільки вони були цього року добрими.

МИКОЛАЙ, МИКОЛАЙ, ТИ ДО НАС ЗАВІТАЙ!

На заключному етапі свята козачата звернулися до Бога з молитвою.
Звичайно, «Святий Миколай» ходив у класні кімнати, де навчаються першокласники і пригощав їх цукерками. Свято закінчилося, а в святковій рекреації ще довго лунав щасливий дитячий щебет і сміх. Це свідчило, що у козачат вийшло зробити гарний подарунок молодшим учням. Але й самі маленькі актори отримали від своєї роботи велике задоволення і чудові подарунки від ще однієї помічниці Святого Миколая – своєї вчительки.
На свято Миколая завітав і генерал-полковник Віктор Лях, отаман Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке». Він подякував козачатам за активну участь у великому християнському дійстві та від імені голови Сумського земляцтва Івана Рішняка вручив колективу дитячої козацької чоти імені святого праведного Петра (Калнишевського) Почесну відзнаку Сумського земляцтва за розбудову Сумщини, поліпшення її природного довкілля та культурний розвиток.

МИКОЛАЙ, МИКОЛАЙ, ТИ ДО НАС ЗАВІТАЙ!

Слід відзначити, що з педагогічної точки зору, проведене свято мало не тільки розважальні, а й розвиваючі, навчальні та виховні функції. Участь козачат у святкових заходах – це не тільки розвага. Свята розвивають мовлення і мислення дітей, координують різноманітні ситуації, духовно збагачують, розширюють знання про навколишній світ, об'єднують і спонукають до спільної творчої продуктивної діяльності дітей і дорослих, допомагають вирішувати багато специфічних завдань виховання.
Враження раннього дитинства часто залишаються в пам'яті на все життя. Їх яскравість і багатство можуть зігріти і прикрасити душу людини на довгі роки.
«Свята – це радість спілкування, радість творчості і співтворчості, радість самовираження, радість розкріпачення і взаємозбагачення» (В. Сухомлинський).
Тому в загальний ланцюг радісних настроїв, незабутніх емоцій дитинства свої особливі почуття і переживання вносять свята, що проводяться у козацькому класі, бо дитяче свято – важлива частина життя дитини, це радісна й хвилююча подія, що дозволяє розслабитися, забутися, викликати емоційне піднесення, а часом і просто відпочити від буднів. І вже майже афоризмом стали слова: «Без свят не буває дитинства!».

Матеріал надала козацька берегиня Ліна Крівшенко, кандидат педагогічних наук, учитель 3-В козацького класу.
Фото - генерал-командор Віктор Лях.


Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 22-12-2019, 23:13 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...