Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ

КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ

КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ

Згідно різних переказів Миколай народився у 270 р. н.е. у грецькому місті-колонії Патара у провінції Лікія (Мала Азія). Його батьки були багатими та глибоко віруючими християнами, котрі охрестили сина відразу після його народження. Змалку Миколай був дуже релігійним. Він вирішив присвятити своє життя богослужінню. Достеменно відомо, що будучи вченим юнаком, Миколай переселяється до Мири, де продовжує навчання, а його дядько-єпископ висвячує ще молодого Миколая на священика. Св. Миколай зараховується до лику святих: як такий, хто опікується воїнами, водіями і подорожуючими, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців і лучників.
Оскільки святий Миколай вважається покровителем моряків, існує версія, що він був мореплавцем або рибалкою. Отже, по-особливому вшановується моряками Військово-морських сил Збройних Сил України та козаками усіх козацьких організаціях України.

КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ

Свято Миколая в Україні є особливо бажаним дитячим святом. За повір’ям, в ніч з 18 на 19 грудня святий Миколай приносить дітям подарунки і кладе їх під подушку. Перед тим як заснути, діти пишуть Миколаю листи, у яких вказують, що хорошого та поганого вони вчинили протягом року, і просять про подарунки.

КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ
КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ

На всій території України віруючі християни влаштовують обіди на честь святого Миколая. У багатьох областях України господар, прийшовши цього дня із церкви, бере миску зі свяченою водою, паляницю з грудочкою солі, квача з різного зілля і йде кропити господу, худобу та збіжжя, примовляючи: «Святий Миколай, помилуй та збережи нас від усякого лиха!».
Про святого Миколая складено дуже багато дороговказів, пісень, переказів, казок, легенд. Його вшановують у кожній українській родині, у кожному сучасному дошкільному та навчальному закладі України.

КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ

19 грудня у День святого Миколая учні дитячої козацької чоти імені святого праведного Петра Калнишевського 2-В козацького класу у повній мірі проявили свою громадську активність – влаштували три святкові заходи для дошкільнят й учнів 1-х – 11-х класів: 1-Б і 1-В класів КУ Сумська СШ І-ІІІ ст. № 25; для 100 обдарованих учнів, і 22 дітей пільгових категорій (до яких належать сироти та ДПБП, інваліди й малозабезпечені) з 1-го по 11 класи КУ Сумська СШ І-ІІІ ст. № 25; для дітей учасників бойових дій у Комунальній установі "Центр обслуговування учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей" Сумської міської ради.
Щодо останнього, – козачата виявили справжній патріотизм. Цей захід ними не був спланований. Та коли маленькі козачата дізналися, що жоден з колективів, до яких зверталися працівники цього затребуваного Центру, не знайшли можливості виступати перед дітьми, серед яких були й ті, батьки яких поплатилися життям, відстоюючи цілість нашої держави, – запалали бажанням приголубити, звеселити таких дітлахів своїми виступами, поділитися з ними радісними почуттями, що переповнюють гарячі козацькі серця у День святого Миколая. Традиційно у всі часи козаки опікувались сиротами та знедоленими дітьми, а на свято Миколая приносили їм подарунки.

КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ
КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ
КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ

Це передусім те улюблене, чарівне і чудове дитяче свято, на яке їх вітають батьки та друзі бажаними дарунками, гарними словами, усмішками і цілунками… Тож, одним з головних завдань Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» є максимальне наближення дітей і підлітків до дотримання традицій і звичаїв славного Січового товариства, навчання їх щедро ділитися своєю радістю зі своїми ровесниками й молодшими за віком.
Дорослим приємно спостерігати за зростанням своїх підопічних. Вони, у порівнянні з іншими учнями школи, почувають себе більш досвідченими за своїх однолітків і, навіть, старших школярів. Козачата з непідробним завзяттям готуються до відзначення Дня святого Миколая. Несуть усім дітлахам радість і здивування. Дарують кожному з них «мішечок» гарних і незабутніх вражень. Дивишся на таких козачат і в кожному з них бачиш маленького Миколайчика, маленького Янголятка, здатного до здійснення необхідних для нашої Неньки-України корисних звершень. І завжди вражаєшся тому великому впливу виховання, яке криється у надбаннях козацької педагогіки.

КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ
КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ
КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ

Ми переконані, що у такі миті життя дитячий світ робиться казковим, діти перевтілюються, добрішають. У той же час, пережиті почуття прояву кращих якостей персонажів, ролі яких вони так охоче виконують, залишаються у дитячій пам’яті на все життя і часто слугують спрямовуючими векторами у майбутній доброчинній діяльності дорослої людини.
Роль святого Миколая виконував Тимофій Толстенков, а маленьких янголят – Уляна та Марія Тімохіни. Вони так майстерно грали, що діти вірили їм і по-дитячому щиро реагували на їх слова.

КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ
КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ
КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ

Тож, коли святий Миколай запитав у дітвори, чого б ті хотіли, то вони навперебій почали вигукувати свої бажання. Хтось із них хотів би ляльку, коника, собачку, качку, хтось – зайча чи іншу цяцьку. Хтось хотів цікаву книжку про кота, або про мишку, про маленьке козача і про справи козака… Хтось хотів би братика… Хтось хотів лиш черевички, гарну блузку, дві спіднички, на голівку – синю стрічку, а найбільш – малу сестричку, щоб її маленьку вчити і у возику возити… Бажань було стільки багато, що їх не перелічити…
Однак мудрий, добрий і щедрий святий Миколай запевнив малечу в тому, що усі їхні побажання будуть здійснені у цьому й наступному 2019 році.

КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ
КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ

Піднесений настрій дітей сприяв їх залученню до сумісного виконання пісні-хороводу «Ой, хто, хто, Миколая любить», яка завершується проханням: «Миколай, молися за нами, благаємо тебе зі сльозами, ми тя будемо вихваляти, ім'я твоє величати, Миколаю!».

КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ
КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ

Янголи Уляна та Марія сповіщають малечу, що святий, щедрий Миколай йде щороку в рідний край. Чемним він несе дарунки, а нечемним – жмут різок. Останнім пропонують долучитися до гри й виправити свої недоліки. І знову лунають оплески і сміх.
До дітей виходить Ілона Алещенко для проведення колективної гри на виявлення чемних вчинків. Вона виголошує гарні й негожі вчинки і ті діти, які згодні з нею, хором відповідають: «Це все я, це все я, це компанія моя», а якщо не згодні – мовчать.

КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ

На сцену вибігають Дмитро Рогожний і Антон Зінченко, їх важко впізнати, бо ж вони виконують ролі чортиків: розфарбовані, метушливі (крутяться, борсаються, показують один одному язика, міряються силою, кувиркаються через голову, високо підстрибують, пританцьовують, буцаються ріжками…). Своїми діями хочуть чемних діточок поробити злими. Адже у пеклі, де вони живуть, дарунки – то різки. Тож усім дітям вони принесли й роздали різочки.

КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ
КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ

Чортики провокують добрих і чемних хлопчаків Давида Пономаренка і Єгора Герасименка на недобрі вчинки. Хлопчики відчувають, що не в силах противитись нечистим і тоді Єгор згадує бабусині настанови – хрестить чортів, а ті перелякано зойкають і стрімко тікають від вихованих дітей.
На сцену виходить Георгій Калітай і проводить гру на знання вчинків святого Миколая та залучає всіх до виконання пісні «Ходить по землі святий Миколай».

КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ

Дуже гарно зі своїми обов’язками справилася Поліна Мажуга. При проведенні хвилинки доброти вона виявляла винахідливість, кмітливість і мужність. Порадував своїм віршем і Кіріл Драган.
Усі козачата були задіяні у театралізованій виставі. У цей чудовий день вони артистично вітали школярів з великим дитячим святом, декламували гарні віршики, жартували, співали, танцювали, показували міні-вистави. Від імені всіх учасників святкового дійства козачата просили у Бога не цукерок і грошей, а здоров’я мамі й тату, миру, щастя в кожну хату, слави й волі всій родині – нашій рідній Україні, благали Святого Миколая обдарувати їх теплотою, ласкою, добротою, а ще – дати щастя всьому українському народу.
Активними співучасниками цього дійства стали глядачі, які залюбки підспівували юним акторам, гралися в запропоновані козачатами колективні ігри, щиро аплодували й весело сміялися.
Свята, проведені козачатами, підняли настрій школярам, занурили їх у вир традиційного життя українського народу, пробудили бажання до здійснення добрих вчинків у такий довгоочікуваний святковий день.
На завершення урочистих заходів усім дошкільнятам і школярам вручалися смачні солодкі ласощі. Козачата отримували їх – тричі. Незвичайні дарунки у день святого Миколая діти отримали від берегинь Ліни Крівшенко та Рити Осадчої – членів жіночої козацької громади «Берегиня» при Сумському міському курені Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» та протоієрея Олега Швеця – священика дитячої козацької чоти імені святого праведного Петра Калнишевського.

КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ
КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ
КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ

Такі чудові дійства відбулися за ініціативи берегині Ліни Крівшенко – вчителя козацького класу. Їй допомагали Оксана Сагайдак – педагог-організатор та Людмила Стародима – вчитель музичного мистецтва.
Спонсорами свята до Дня Святого Миколая у КУ Сумська СШ І-ІІІ ст. № 25 стали: Євген Кіктенко – директор ТОВ «Сумське АТП 15954»; Олексій Гусєв – приватний підприємець; Ганна Ніколаєнко – директор ринку Роменського мікрорайону, Ірина Пономаренко – директор магазину «Наш Маркет».
Спонсорами свята до Дня Святого Миколая у КУ "Центр обслуговування учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей" Сумської міської ради стали Олександр Мордванюк – директор цього центру та Раїса Вороненко – голова правління Благодійного фонду «Милосердя».

КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ
КОЗАЦЬКІ ВИСТУПИ НА МИКОЛАЯ

Інформаційним спонсором усіх трьох заходів стала Сумська паланка Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».
Дорослим і малим козакам було приємно відчувати, що й при відзначенні Дня святого Миколая вони дотрималися традицій і звичаїв Запорозького козацтва. Як завжди, у їхніх урочистостях брав участь козацький священик протоієрей Олег Швець з Пантелеймоновського храму Української Православної Церкви м. Суми. Нам також було приємно усвідомлювати, що переважна більшість членів обласної козацької громади – воістину віруючі люди, що у їх життєдіяльності, серед якої й виховання гідних козацьких спадкоємців, завжди присутній Бог, Син Божий і Святий Дух, що без Божої присутності ми б, за будь-яких сприятливих умов, не досягли б того успіху, який маємо у вихованні козачат, у ратній і трудовій звитязі дорослих побратимів Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке».

Матеріал надав Генерал-командор Віктор Лях, отаман Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке».Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 30-12-2018, 13:18 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...