Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

СУМИ-СТАЛІНГРАД-ЄДНАННЯ ІСТОРІЄЮ

СУМИ-СТАЛІНГРАД-ЄДНАННЯ ІСТОРІЄЮ

СУМИ-СТАЛІНГРАД-ЄДНАННЯ ІСТОРІЄЮ

2 лютого 2021 року представники козацьких організацій зібралися на вулиці Героїв Сумщини (донедавна Героїв Сталінграду) щоб відзначити річницю перемоги у Сталінградській битві.

СУМИ-СТАЛІНГРАД-ЄДНАННЯ ІСТОРІЄЮ

На пам’ятному знаку викарбувані слова: «Тут у місті над Пслом – Сумах з 14 липня по 20 серпня 1941 року переважно з сумчан була сформована 293 стрілецька дивізія під командуванням генерал-майора П.Ф. Лагутіна.

СУМИ-СТАЛІНГРАД-ЄДНАННЯ ІСТОРІЄЮ

Під час оборони Києва, у складі 40 Армії Південно-Західного фронту, в запеклих боях з ворогом, 25.08.41 р., в районі Пирогівка – Шостка – Собич, дивізія отримала перше бойове хрещення. Всі учасники бойових дій були нагороджені медаллю «За оборону Києва».

СУМИ-СТАЛІНГРАД-ЄДНАННЯ ІСТОРІЄЮ

За роки Великої Вітчизняної війни більше 12000 воїнів нагороджені орденами і медалями Радянського Союзу.
В січні 1843 року під час боїв під Сталінградом дивізія була перейменована в 66 Гвардійську стрілецьку дивізію. У вересні того ж року відзначилася при визволенні Полтави і отримала почесне найменування «Полтавської».
За участь в оволодінні Будапештом нагороджена орденом Червоного прапора. Свій славний бойовий шлях, розпочатий в Сумах, дивізія закінчила 8 травня 1945 року в Австрійських Альпах».

СУМИ-СТАЛІНГРАД-ЄДНАННЯ ІСТОРІЄЮ

Козаки стали організаторами і учасниками мітингу-реквієму, на якому виступили: генерал-командор Віктор Лях – отаман Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке»; генерал-хорунжий Сергій Кондратенко – отаман Сумського полку слобідського козацтва імені Герасима Кондратьєва; козацький полковник Андрій Губін – отаман Сумського окремого Спасо-Преображенського козацького полку та генерал-хорунжий Дмитро Ганчук – отаман Першого Сумського гусарського полку.

СУМИ-СТАЛІНГРАД-ЄДНАННЯ ІСТОРІЄЮ
СУМИ-СТАЛІНГРАД-ЄДНАННЯ ІСТОРІЄЮ
СУМИ-СТАЛІНГРАД-ЄДНАННЯ ІСТОРІЄЮ

Виступаючі зосередили увагу на тому, що саме в цей день - 2 лютого 1943 року радянські війська отримали перемогу у жорстокій кровопролитній Сталінградській битві.
Німецькі війська були відкинуті далеко на захід від Волги і Дону. Загарбники вперше відчули нездоланну волю, непоборний дух і міць Радянського Союзу. Вперше було оточено та знищено велике угрупування німецьких військ.
Гітлерівська коаліція втратила четверту частину сил, діючих на Східному фронті. Зазнали розгрому німецькі 6 польова і 4 танкова армії, румунські 3 і 4 армії; важка поразка спіткала італійську 8 армію. Перестали існувати 32 дивізії та 3 бригади гітлерівської коаліції, ще 16 зазнали важких втрат.
Загальні втрати ворожих військ убитими, пораненими, полоненими та зниклими безвісті склали близько півтора мільйони осіб. Тільки у Сталінграді було полонено понад 90 тисяч осіб, а всього під час Сталінградської операції — більше 180 тисяч. Вермахт позбувся 3000 танків, 12000 гармат і мінометів, 4400 літаків.
Значними були втрати і Червоної армії — близько 1130 000 осіб, 4300 танків та самохідних артилерійських установок, 15700 гармат і мінометів, 2800 літаків.
В ході боїв за Сталінград, які тривали 200 діб, місто було повністю зруйноване, загинуло близько 46 тисяч його жителів.
За проявлені мужність, стійкість і ратну звитягу 112-ти воїнам, серед яких 15 українців, було присвоєно звання Героя Радянського Союзу, 44-м з’єднанням і частинам присвоєні почесні найменування, 183 перетворені на гвардійські (у числі яких і 293 стрілецька дивізія). Тисячі українців були відзначені орденами й медалями.
Перемога у Сталінградській битві докорінно змінила стратегію ІІ Світової війни. Розпочалися успішні наступальні визвольні бої Червоної армії і вигнання загарбників з окупованих територій, серед яких була і Україна.
Ця велика перемога стала переломною і незабутньою в історії цієї війни, як за числом героїчних вчинків захисників рідного краю, так і за кількістю вбитих, поранених і взятих у полон.
Для всього світу Сталінград став символом мужності, стійкості, героїзму, жертовності і водночас найбільшої людської скорботи.

СУМИ-СТАЛІНГРАД-ЄДНАННЯ ІСТОРІЄЮ

Під такі гучні схвильовані слова козаки підходили до підніжжя пам’ятного знаку на честь 293 стрілецької дивізії, ставали на коліно і покладали червоні гвоздики на щойно випавший сніг.

СУМИ-СТАЛІНГРАД-ЄДНАННЯ ІСТОРІЄЮ
СУМИ-СТАЛІНГРАД-ЄДНАННЯ ІСТОРІЄЮ
СУМИ-СТАЛІНГРАД-ЄДНАННЯ ІСТОРІЄЮ

Бої відшуміли, скінчилась війна,та в пам’яті житиме довго вона.
У пам’яті тих, хто війну ту пройшов, у пам’яті житимуть, хто не прийшов.
Вам пам’ять, Герої, вам честь і хвала – ніколи в віках не померкне вона!


Прес-центр Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке».



Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 3-02-2021, 09:24 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...