Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

АПТЕКА ДУШІ МАЛОЇ БІЛОЗЕРКИ

АПТЕКА ДУШІ МАЛОЇ БІЛОЗЕРКИ

АПТЕКА ДУШІ МАЛОЇ БІЛОЗЕРКИ

27 вересня 2021 року, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, представники громадських організацій «Київське військово - історичне товариство» і Сумської філії громадської організації «Спілка морських піхотинців України «Сумське морське зібрання» відвідали Малобілозерську бібліотеку філіалу № 3.

АПТЕКА ДУШІ МАЛОЇ БІЛОЗЕРКИ

Всеукраїнський день бібліотек встановлений в Україні згідно з Указом Президента України «Про встановлення Всеукраїнського дня бібліотек» від 14 травня 1998 р. № 471/98.
Бібліотеки на нашій землі почали створювати за часів Київської Русі в IX-XI століттях. Найчастіше зібрання книг розміщувалися в монастирях, церквах та школах, а їхнім наповненням займалися князі та священики. В той час з’явилася і цензура з боку духівництва — церковні книги популяризувалися та активно переписувалися, натомість апокрифічні, тобто не включені до церковного канону, могли заборонити. Окрім книг, у бібліотеках зберігалися державні документи та їхні копії.
В період XIV-XV століть з’явилися університетські бібліотеки, а невдовзі ще й бібліотеки при національно-релігійних братствах.
За часів Просвітництва грошовою підтримкою бібліотек почали опікуватися державні органи.
Наприкінці XVIII століття в Україні поширилося явище бібліофільства — багаті колекціонери, відшукуючи старі видання, збирали цінні колекції. Бібліотеки стали визнаним елементом в освіті, науці та культурі, водночас царська влада Російської імперії посилила цензуру щодо книжкових фондів з метою вилучення «вільнодумних» творів.
В процесі розвитку бібліотек в Україні не останнє місце займала громадська ініціатива — у 1829 році місцевою інтелігенцією було засновано публічну бібліотеку в Одесі, 1866 року — в Києві, 1886-го — в Харкові. Власні бібліотеки збирали різні заклади та об’єднання — музеї, архіви, наукові товариства, духовні семінарії.
В короткий час державності України після подій 1917 року, попри важкі політичні та економічні обставини, бібліотекам надавалося багато уваги — було прийнято три важливих закони, які регулювали роботу цієї сфери, а також засновано Національну бібліотеку Української держави.
Починаючи з 1919 року, радянська влада в Україні посилила державне управління бібліотечною справою. Основними принципами в ній було проголошено партійність, масовість та доступність, керівництво галузі стало централізованим, а організація діяльності — єдиною по всій країні.
З 1923 року почала діяти особлива інструкція, яка зобов’язувала знищувати книги, які не відповідали комуністичній ідеології.
Чималих збитків українські бібліотеки зазнали в роки Другої світової війни — евакуювати вдалося лише незначну частину фондів, тому багато цінних книг було вивезено окупантами або знищено вибухами та пожежами.
Післявоєнне відновлення бібліотек стало важливою державною справою, як у питанні відновлення фондів, так і в аспекті підготовки спеціалістів.
В часи СРСР діяльність бібліотек була підпорядкована спільній для всіх радянських закладів концепції — передусім відповідного політичного підходу, централізованого управління та контролю. У 1984 році було прийнято «Положення про бібліотечну справу в СРСР», яке зробило майже неможливими будь-які спроби щодо національного спрямування бібліотечної справи в республіках.
З моменту здобуття Україною незалежності змінилася і роль бібліотек у суспільному житті — від суто просвітницької та ідеологічної до культурологічної, інформаційно-комунікативної та наукової.
Останнім часом вітчизняні бібліотеки переживають досить непростий період трансформації та пристосування до умов цифрового світу.
Під час відвідування Малобілозерської бібліотеки відбулася передача до її фондів книги авторів Чудновця О.М. та Кущенка Ю.А. «Дніпровські річкові монітори типу «Желєзняков» замовлення СБ-37».

АПТЕКА ДУШІ МАЛОЇ БІЛОЗЕРКИ

Олександр Чудновець також передав книгу свого колеги - киянина - письменника – мариніста Антона Санченка «Нариси бурси».

АПТЕКА ДУШІ МАЛОЇ БІЛОЗЕРКИ
АПТЕКА ДУШІ МАЛОЇ БІЛОЗЕРКИ

Користуючись нагодою, голова профкому авіакомпанії «МАУ», член ради громадської організації «Київське військово-історичне товариство» Георгій Снігир передав до бібліотеки книгу з історії авіації.

АПТЕКА ДУШІ МАЛОЇ БІЛОЗЕРКИ

Всеукраїнський день бібліотек привертає увагу до проблем бібліотечної сфери. На жаль, за всю історію незалежності України кількість бібліотек не зросла, а суттєво зменшилася. Діючі заклади працюють не в найкращих умовах — через брак фінансування нових книг вони отримують мало або не отримують взагалі. Не дивно, що дедалі більше українців взагалі не читають книг та періодичних видань.
Всеукраїнський день бібліотек є важливою подією, яка передусім має привернути увагу державної влади до проблем у цій галузі, а для всіх любителів читання це позитивне свято, яке приємно провести у читальному залі або просто зручно влаштуватися з книжкою вдома.
Але тим не менш, шановні працівники бібліотек, від усієї морської душі вітаємо вас з професійним святом! У всі часи ви гідно виконуєте свою місію - зберігаєте знання та культурну спадщину для наступних поколінь, перетворюєте населення нашої країни в читачів. Бажаємо вам міцного здоров'я, гарного настрою і творчих успіхів!Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 30-09-2021, 18:11 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...