Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

КОЗАЦЬКИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ДОЗОР

КОЗАЦЬКИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ДОЗОР

КОЗАЦЬКИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ДОЗОР

Козакам Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» мало було висадити перший в Україні міський Козацький сквер імені Петра Калнишевського. Впродовж 21-го року козаки паланки сумлінно й самовіддано доглядали за ним.
Немало зусиль для цього доклав сотник Микола Ващенко – комендант Козацького скверу. Уся козацька діяльність у Сумському міському Козацькому сквері імені Петра Калнишевського, починаючи з розробки та затвердження проекту ландшафтного дизайну, придбання й висадження дерев, догляду за ними, встановлення пам’ятного знаку останньому виборному кошовому отаману Запорозької Січі здійснювалася представниками обласної козацької громади на громадських засадах.
Влада не витратила на таку роботу жодної копійки.
На початку такої доброчинної суспільно корисної праці було створено Козацький екологічний дозор – чоту, в обов’язки якої входило не тільки спостереження за рослинами скверу, а й патрулювання з метою збереження висаджених дерев, кущів і квітів від пошкоджень дітьми, підлітками та свійськими козами, що випасалися мешканцями Роменського мікрорайону м. Суми.
Козацький екологічний дозор не допускав на територію скверу автотранспорт, який до цього часу ставили тут мешканці студентських гуртожитків. Особливого збереження потребували хвойні дерева напередодні Новорічних свят.
Тож за два тижні до Нового року призначалося цілодобове патрулювання.
До того ж, наприкінці року всі ялини, висаджені у 2021 році, були закидані снігом на половину висоти, як запобіжний захід.

КОЗАЦЬКИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ДОЗОР

Сніг ніколи на шкодить ялинам. Їхні гілки гнучкі та пружні, корені масивні, а стовбур міцний і не підвладний сніжному покрову.

КОЗАЦЬКИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ДОЗОР

Стовбур ялини може зламати лише надсильний вітер. Так наприклад, при ураганному пориві вітру 60-річну ялину біля облавтодору було зламано навпіл, верхню частину якої, було перенесено вітром на відстань 14 метрів і поставлено вертикально.

КОЗАЦЬКИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ДОЗОР

Особливої турботи у час зимового снігопаду потребують туї. Великий пласт снігу низько схиляє крони молодих дерев, інколи розчахуючи їх чи вивертаючи з корінням, так як воно розташовується у верхній частині ґрунту.
Саме тому Козацькому екологічному дозору доводиться часто звільняти схилені донизу крони туй від снігу.

КОЗАЦЬКИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ДОЗОР

Козацький екологічний дозор в дії можна було спостерігати на початку січня та 20 – 21 січня 2022 року.

КОЗАЦЬКИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ДОЗОР

Завдяки копіткій, сумлінній, високопрофесійній, жертовній праці екологічного дозору Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», у Сумському міському Козацькому сквері імені Петра Калнишевського всі дерева доглянуті й знаходяться у гарному стані.

Прес-центр Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке».Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 26-01-2022, 15:45 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...