МЕДИЧНЕ ПАЛОМНИЦТВО
Традиційно після літургійного спомину Святого Луки Євангеліста, який є покровителем лікарів до Всеукраїнського Санктуарія Матері Божої Святого Скапулярія відбувається Всеукраїнське паломництво медичних працівників
Лука— євангеліст, супутник святого апостола Павла в його апостольських подорожах, автор третьої Євангелії та Діянь святих апостолів. Лука походив із Антіохії в Сирії та ймовірно був лікарем.
Християнство Лука прийняв правдоподібно в Антиохії від учнів Христа, які по смерті св. первомученика Стефана голосили Євангелію. В Антиохії пізнав він апостола Павла і став його товаришем у другій апостольській подорожі.
Лука опановував лікарське мистецтво; передання ж свідчить, що він був і живописцем. Він здобув хорошу освіту, тому що грецька мова його писань набагато чистіша і правильніша, ніж мова інших новозавітних письменників.
Коли чутка про чудеса і вчення Господа Ісуса Христа розповсюдилася з Галілеї по всій Сирії і всіх навколишніх місцях, тоді й Лука прибув з Антіохії в Галілею, де Господь Ісус Христос почав сіяти насіння Свого спасительного вчення.
Незабаром святий Лука був удостоєний зарахування до собору 70-ти апостолів Христових і, отримавши від Господа напучення і владу творити чудеса, став ходити “перед лицем” Господа Ісуса Христа, проповідуючи про настання Царства Божого і готуючи путь Христу Спасителю.
В останні дні земного життя Спасителя, коли з поразкою Пастиря розсіялися і вівці Його стада, святий Лука перебував у Єрусалимі, сумуючи і плачучи за своїм Господом, Який прийняв добровільне страждання.
Апостол Лука брав участь у другій місіонерській подорожі апостола Павла. І з того часу їхні благовісницькі труди стали спільними. Коли святого Павла залишили всі, хто був із ним, святий Лука не покинув його, продовжуючи ділити з ним всі труднощі та випробування апостольського служіння.
Відповідно до переказу, ще за життя апостол Лука був першим іконописцем, який написав образи Божої Матері.
Головним писемним твором, який належить спадщині апостола Луки, без сумніву, є святе Євангеліє та книга Діянь апостольських.
Церква вшановує святого апостола Луку 31 жовтня. Його життя й труди, а особливо ревність та вірність виконанню спасительної справи служіння Христу - приклад, щоб наслідувати й з Божою поміччю втілювати у своєму житті.
На запрошення Ординарія Луцької Дієцезії, Апостольського Адміністратора Київсько-Житомирської Дієцезії Римсько-Католицької церкви в Україні єпископа Віталія Скомаровського Всеукраїнське міжконфесійне релігійне християнсько-військове братство прийняло участь у заходах, який відбулися у місті Бердичів Житомирської області.
Саме тут, вже втретє, Всеукраїнську святиню – Санктуарій Бердичівської Божої Матері – відвідали паломники-медичні працівники. До святині прибуло більше сотні паломників, які представляли свої релігійні громади з Києва, Житомира, Вінниці, Хмельницького, Луцька, Харкова, Хмільника, Львова й ряду інших міст України.
В рамках реалізації Всеукраїнської програми Братства «Солдат повернувся додому» перед учасниками виступив Президент Братства Лисенко Сергій Петрович. Він акцентував увагу на актуальності для нашого суспільства проблем реабілітації та соціальної адаптації військовослужбовців, які повернулися із зони АТО, підкреслив важливість та необхідність для медичних працівників володіння знаннями та навиками роботи саме з цією категорією населення України.
Традиційно до реалізації вищезазначеної програми Братство залучає провідних українських та іноземних фахівців з вищезазначених проблем. Саме на запрошення Братства, перед учасниками конференції виступила психолог психологічно-кризової служби Ольга Кухарук на тему: «Бойові та посттравматичні стреси: виявлення та методика подолання наслідків. Реабілітація та соціальна адаптація військовослужбовців, які повернулися із зони АТО».
Головним організатором паломництва медиків до Бердичіва виступив єпископ Віталій Скомаровський – людина, яка не тільки має медичну освіту, а і не по чуткам, а на власному досвіді, знає, що таке військова служба. Саме він провів службу Божу з паломниками - медичними працівниками.
Після завершення Служби Божої відбулась молитва Розарія. Завершилось паломництво святковим почастунком, який приготувала спільнота «Домашня Церква».
Впевнені, що додому паломники повернуться не тільки духовно збагачені, а і озброєні знаннями, які допоможуть їм в роботі зі своїми співвітчизниками, які захищають нашу Батьківщину.
Матеріал надав віце - президент Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства Глуховський В.Є.