Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

27-28 квітня 2017 року на базі Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету імені А. М. Макаренка було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Інноваційні підходи до виховання учнів козацьких класів і хортингістів у навчальних закладах».

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

Організаторами конференції стали: Інститут проблем виховання Національної академії педагогічних наук України, Сумська паланка Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», кафедра менеджменту освіти та професійної підготовки і кафедра педагогіки Сумського державного педагогічного університету.
Слід відзначити, що Міжнародна науково-практична конференція була покликана з метою популяризації діяльності козацьких класів і хортингу як інноваційних напрямків у системі виховання учнівської молоді, об’єднання зусиль педагогічних колективів шкіл у справі військово-патріотичного виховання учнів, зміцнення зростаючого інтересу науковців, аспірантів, магістрантів, викладачів, учителів, студентів до пошуку інноваційних підходів і шляхів розв’язання актуальних проблем теорії та практики фізичного, інтелектуального, духовного й морального гарту учнів козацьких класів і хортингістів у сучасних навчальних закладах України та зацікавлених країн світу.
Не випадково у конференції взяли участь не тільки науковці з України, а й представники зарубіжжя: Італії, Туркменістану, Узбекистану, Азербайджану, Республіки Молдова, Турецької Республіки, Камеруну, Нігерії, Гани, Індії. Напрямки роботи конференції викликали зацікавлення дослідників із різних регіонів України. Оргкомітет отримав заявки на участь від докторів наук, кандидатів наук, керівників шкіл, учителів та молодих учених із Києва, Сум, Полтави, Запоріжжя, Одеси, Хмельницького, Харкова, Дрогобича, Кременчука, Бердянська, Білої Церкви, Глухова, Конотопа, Лебедина, Ромен, Недригайлова.
Кількість зареєстрованих учасників склала 120 осіб. Оргкомітет конференції очолив ректор Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, кандидат педагогічних наук, професор Ю. О. Лянной. Головним координатором конференції став академік І.Д. Бех – директор Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України.
Конференція була відкрита вітальним словом Віталія Ілліча Шейка – проректора з науково-педагогічної роботи Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка. З привітанням до учасників конференції звернувся її організатор – генерал-полковник Віктор Лях.

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

За звичаєм славного Січового товариства попросив протоієрея Олексія Селегеня (козацького священика Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», м. Суми) та ієрея Іоанна Юрцуна (настоятеля храму святого праведного Петра Калнишевського, м. Запоріжжя) благословити науковців на успішну та результативну роботу пленарного й секційних засідань Міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційні підходи до виховання учнів козацьких класів і хортингістів у навчальних закладах».
У пленарному засіданні першими виступили ті науковці, котрі безпосередньо пов’язані з організацією діяльності учнів козацьких класів у сучасних навчальних закладах.
Керівник 4-В козацького класу КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 25, м. Суми Ліна Крівшенко у своїй доповіді розкрила значення суспільно корисної праці у патріотичному вихованні козачат. Поділилася досвідом роботи з поліпшення навчально-методичного забезпечення козацького класу, створення дитячими руками козацького міні-скверу та козацького лісу на території навчального закладу…

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

Директор КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10 імені Героя Радянського Союзу О.А. Бутка м. Суми Нінель Купреєва висвітлила значення козацької педагогіки в національному вихованні підростаючого покоління. Розповіла про творчі здобутки джур і козачат у процесі навчальної та позанавчальної діяльності, їх посильний вклад у розбудову Збройних Сил України та розквіт обласного центру.

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

Старший науковий співробітник лабораторії фізичного розвитку та здорового способу життя Інституту проблем виховання НАПН України Зоя Діхтяренко представила «Хортинг» як засіб виховання патріотизму у молодших школярів. Розкрила концептуальні основи і принципи виховання дітей та молоді на засадах національного виду боротьби у загальноосвітніх і позашкільних закладах.

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

Докторант кафедри Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка Лариса Корж-Усенко у своїй доповіді розкрила значення козацьких традицій в національно-патріотичному вихованні української молоді на початку ХХ століття.

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

Професор Микола Лазарєв зосередив увагу на підходах і методах морального, фізичного, духовного виховання дітей і молоді, на застосуванні народної педагогіки для творчої самореалізації учнів козацьких класів. Зазначив, що творча, розумна, виважена, осмислена і дорослими й дітьми сучасна трансформація ретельно вивченого досвіду козацтва з формування мужніх, патріотичних, загартованих людей стає частиною інноваційного прориву до справжньої гуманістичної й результативної сучасної педагогіки.

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

Генерал-полковник Віктор Лях висвітлив інноваційні підходи до навчання та виховання учнів козацьких класів початкової школи, серед яких залучення до навчально-виховного процесу козачат офіцерів Збройних Сил України, Держприкордонслужби, Національної Гвардії України, Сумського обласного військового комісаріату, Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», а також використання прикладних видів творчості та інноваційних освітніх технологій під час занять з туризму, вивчення історії козацтва, народних і бальних танців, козацькими бойовими мистецтвами, військовою підготовкою, дослідження й поліпшення природного оточення. Козачата успішно оволодівають навичками евристичного навчання, творчого діалогу, декламування та хорового співу.

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

Учитель музики КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10 імені Героя Радянського Союзу О.А. Бутка м. Суми Наталія Радчук виступила з доповіддю «Пісня як засіб патріотичного виховання козачат у роботі гуртка з вокалу». Відзначила, що пісня будить любов до рідного краю, пробуджує патріотизм, пов’язує минуле і сучасне, дисциплінує, надихає на творчість, бадьорить, впливає на формування козацького духу майбутнього захисника Вітчизни.
Аспірант кафедри теорії і методики фізичної культури Навчально-наукового Інституту фізичної культури військовий старшина Михайло Лях висвітлив у свої доповіді особливості загартування учнів козацьких класів у позаурочний час. Наполіг на модернізації сучасної освіти у плані фізичного й військово-патріотичного виховання учнівської молоді. Зазначив, що загартування напряму впливає на збереження та зміцнення фізичного здоров’я, формування чоловічого характеру, сили волі, витривалості та інших ціннісних якостей майбутнього воїна.
З інноваційним досвідом роботи науковці знайомилися на базі КУ Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 25, на порозі якої їх радісно з хлібом і сіллю зустрічали козачата. Їхня вітальна програма містила не тільки слова. Патріотичні пісні набули справжнього шоу з елементами бойового козацького гопака, складними гімнастичними та акробатичними вправами.

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

Для гостей свого закладу козачата провели екскурсію зеленими зонами, створеними своїми руками, розповіли про цікаві наукові відкриття у козацькому лісі, який на сьогодні є навчальною базою школи під відкритим небом.

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

Учасники конференції мали змогу відчути суть інноваційних підходів на майстер-класі берегині Ліни Крівшенко, учителя-методиста, керівника козацького класу КУ Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 25 та обговорити перспективи національно-патріотичного виховання у навчальних закладах під час круглого столу «Патріотичне виховання нащадків козацького роду».

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

Другого дня роботи Міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційні підходи до виховання учнів козацьких класів і хортингістів у навчальних закладах» було проведено секційні засідання, підбито підсумки роботи конференції, обговорено пропозиції щодо подальшого розвитку національно-патріотичного виховання в навчальних закладах.
Наприкінці виступили ієрей Іоанн Юрцун, настоятель храму святого праведного Петра Калнишевського та протоієрей Олексій Селегень, козацький священик Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке». Вони висвітлили основні віхи життя останнього кошового отамана Запорозької Січі, ратну й трудову звитягу, значний внесок у розвиток Січових церков і шкіл, а також передпосилки до канонізації в лик святих.
Ієрей Іоанн Юрцун відзначив результативну діяльність Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» й подарував їй ікону Божої Матері «Козацька» (Самарська або Новокайдакська) з предстоящим св. прав. Петром Калнишевським. Таку ж ікону він подарував дитячій козацькій чоті імені св. прав. Петра Калнишевського – отамана Коша Запорозького.

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

Учасники конференції подякували академіку Івану Беху, професорам Юрію Лянному, Віталію Шейку, Аліні Сбруєвій, Миколі Лазарєву та Олені Козловій, старшому науковому співробітнику Зої Діхтяренко, старшому викладачу Ганні Довгополовій, директорам шкіл Лідії Голуб і Нінель Купреєвій за якісну організацію та забезпечення гарних умов проведення Міжнародної науково-практичної конференції.

ВИХОВАННЯ НАЦІЇ

У свою чергу представники Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України, Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке», кафедри менеджменту освіти та професійної підготовки і кафедри педагогіки Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка висловили вдячність всім учасникам та співорганізаторам конференції і сподівання на подальшу співпрацю зі створення справжніх козацьких класів і секцій хортингу у сучасних навчальних закладах, організацію в них такої інноваційної діяльності, яка б сприяла формуванню справжнього патріота з активною громадською позицією, гнучким і рухливим мислення, здатного самостійно вирішувати життєво-важливі проблеми, робити кардинальні позитивні зрушення в економіці, науці, культурі, … забезпеченні миру та спокою у нашій державі.

Прес-центр Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке»
Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 9-05-2017, 06:53 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...