Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

ЗУСТРІЧ З «ВЕТЕРАНОМ»

ЗУСТРІЧ З «ВЕТЕРАНОМ»

ЗУСТРІЧ З «ВЕТЕРАНОМ»

7 квітня 2018 року представники активу громадських організацій «Київське військово-історичне товариство» та «Благодійного фонду пам’ятка історії кораблебудування монітор «Желєзняков» Чудновець О.М., Гордієнко С.В., Бедухін О.Г., Стеценко І.В. та Невзоров С.В. провели детальний огляд стану легендарного корабля-пам’ятника монітора «Желєзняков».

ЗУСТРІЧ З «ВЕТЕРАНОМ»

Історична довідка:

«Желєзняков» - головний із серії з шести річкових моніторів, побудованих у 1934–1937 роках на заводі «Ленінська кузня» в Києві для Дніпровської військової флотилії (вцілів тільки він один).

ЗУСТРІЧ З «ВЕТЕРАНОМ»

Проект СБ-37 був розроблений конструкторським судно-механічним бюро заводу на чолі з Олександром Байбаковим і Михайлом Бойком.

ЗУСТРІЧ З «ВЕТЕРАНОМ»

У серпні 1941 року «Желєзняков» брав участь в обороні Миколаєва, Херсона і Очакова, жовтні - листопаді 1941 року обороняв Керч, в липні 1942 року - Ростов-на-Дону і Азов, в серпні 1942 року - гирла Кубані і Темрюка. У серпні 1942 року монітор здійснив прорив з Азовського моря в Поті, пройшовши по мінних полях через Керченську протоку, який контролювався ворогом. Брав участь у визволенні Румунії, Болгарії, Югославії.

ЗУСТРІЧ З «ВЕТЕРАНОМ»

У 1965 році на прохання громадських організацій і колективу заводу «Ленінська кузня» було прийняте рішення про відновлення монітора як пам'ятника-меморіалу. За сприяння головнокомандувача ВМФ, а в роки війни командувача дунайської військової флотилії, адмірала флоту Сергія Горшкова корпус корабля був переданий «Ленінській кузні». Заводський музей також отримав від ВМФ усе оригінальне озброєння і обладнання проекту СБ-37, необхідне для повного відновлення монітора. 30 червня 1967 року «Желєзняков» був встановлений на постамент у Парку моряків на набережній Дніпра в Києві. Зовнішній вигляд і оснастка монітора відновлені в тому вигляді, в якому корабель здійснював колись ратні подвиги. Офіційне відкриття корабля-меморіалу на честь його екіпажу відбулося 10 липня 1967 року.
Рішенням Київського міськвиконкому № 159 від 27 листопада 1970 року корабель-меморіал «Монітор «Желєзняков» отримав охоронний статус. Нині пам'ятник екіпажу монітора «Желєзняков» - пам'ятка історії національного значення (ідентифікаційний номер пам'ятки у томі «Київ» Зводу пам'яток № 432.2).

ЗУСТРІЧ З «ВЕТЕРАНОМ»

Було оглянуто внутрішні приміщення і трюм, верхню палубу та надбудови монітора. Загалом стан корабля всередині корпусу цілком задовільний, чого не скажеш про зовнішню частину корабля. Протягом останніх 16 років монітор жодного разу не ремонтувався, що призвело до сьогоднішнього запущеному стану. Корабель-пам’ятник потребує ряду корпусних робіт, особливо зміцнення носової частини. Необхідно привести в порядок озброєння корабля, рангоут, рятувальні засоби і т.п.

ЗУСТРІЧ З «ВЕТЕРАНОМ»
ЗУСТРІЧ З «ВЕТЕРАНОМ»
ЗУСТРІЧ З «ВЕТЕРАНОМ»
ЗУСТРІЧ З «ВЕТЕРАНОМ»
ЗУСТРІЧ З «ВЕТЕРАНОМ»
ЗУСТРІЧ З «ВЕТЕРАНОМ»
ЗУСТРІЧ З «ВЕТЕРАНОМ»
ЗУСТРІЧ З «ВЕТЕРАНОМ»
ЗУСТРІЧ З «ВЕТЕРАНОМ»
ЗУСТРІЧ З «ВЕТЕРАНОМ»

Після ремонту, при достатньому фінансуванні цілком можливе розміщення на борту корабля військово-морського музею Дніпровської, Пінської та Дунайської військових флотилій.

Матеріал надав Голова громадської організації «Київське військово-історичне товариство» Чудновець О.М.


























Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 26-04-2018, 10:16 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...