Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

ВШАНУВАННЯ СУМСЬКИХ ПАРТИЗАН

ВШАНУВАННЯ СУМСЬКИХ ПАРТИЗАН

ВШАНУВАННЯ СУМСЬКИХ ПАРТИЗАН

21 вересня 2018 року, напередодні Дня партизанської слави, козаки, берегині та козачата дитячої козацької чоти Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» зібралися у сквері на Привокзальній площі біля Монументу «Слава героям Сумщини», щоб віддати данину народної шани тим, хто у суворі роки Другої Світової війни в глибокому тилу боровся з фашистами. Окрім козачат сюди прийшли учні 7-х – 8-х класів ЗОШ І-ІІІ ст. № 18 та кадети Сумського державного ліцею-інтернату «Кадетський корпус імені І.Г. Харитоненка».

ВШАНУВАННЯ СУМСЬКИХ ПАРТИЗАН
ВШАНУВАННЯ СУМСЬКИХ ПАРТИЗАН
ВШАНУВАННЯ СУМСЬКИХ ПАРТИЗАН

Монумент «Слава героям Сумщини» встановлений у 1967 році до урочистостей, присвячених відзначенню Сумської області найвищою державною нагородою за активну участь у партизанському русі, мужність і стійкість, виявлені трудящими Сумської області в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками в період Великої Вітчизняної війни і за успіхи, досягнуті в розвитку народного господарства.
Скульптурна група з чотирьох людей відлитих з чавуну нагадує нам, що у роки війни чоловіки, жінки й діти об’єдналися для спільної боротьби з військами гітлерівської коаліції.
Історично склалося так, що Сумська область стала колискою партизанського руху в Україні.

ВШАНУВАННЯ СУМСЬКИХ ПАРТИЗАН

Уже багато років ми входимо спогадами у той день, коли в Спадщанському лісі взялися до зброї народні месники. Тут формувалися, звідси виходили в легендарні рейди глибокими тилами ворога партизанські з’єднання під командою С. Ковпака, С. Руднєва, О. Сабурова, М. Наумова, Я. Мельника, Л. Іванова, М. Таратути.
Сьогодні для нас – гартованих в багатьох військових і трудових звитягах – важливо, щоб наша козацька молодь знала, зберігала у своїй пам’яті й правдиво передавала нащадкам славне історичне минуле нашого народу.
Нам приємно спостерігати, як наші козачата підходять до військових, вдивляються у мужні обличчя солдат, котрі стоять у почесній варті біля Монументу «Слава героям Сумщини», як вони, спостерігаючи за воїнами знаменної групи, – непримусово розпрямляють свої дитячі плечі, випрямляють спини – набувають урочистої військової постави й ходи.

ВШАНУВАННЯ СУМСЬКИХ ПАРТИЗАН

Біля козацького Монументу розташувалися воїни салютної групи та оркестру 27-ї Сумської реактивної артилерійської бригади. У їх виконанні звучить урочиста фанфара. Диктором карбуються слова:
Згадаємо усіх в серцях живих і нині,
Хто захистив наш край у час страшний війни,
Хто ворога здолав во славу України –
Землі Сумської кращії сини!
З вітальним словом до партизан звернулася Ольга Волошина, заступник міського голови. У своїй промові вона наголосила, що 22 вересня, коли у 1941 році С.А. Ковпак підписав наказ про створення Путивльського партизанського загону, народ України відзначає День партизанської слави, віддає належне добровільним захисникам Вітчизни, які зі зброєю в руках в роки тяжких випробувань виступили проти досвідченого й до зубів озброєного агресора. Народну війну в тилу фашистських військ партизани вели повсюдно: у містах і селах, на залізничних вузлах і станціях, на річках, у лісових і степових районах України. Опір здійснювався на всій окупованій території і був нищівним для загарбників.

ВШАНУВАННЯ СУМСЬКИХ ПАРТИЗАН

Слід зазначити, що на сьогодні у м. Суми проживає сім партизанів, торік їх було вісім. Серед присутніх – двоє партизан. Один із них – Михайло Бодік розповідає, що роки війни був у розвідці, воював у тилу ворога: підривав мости, щоб перешкодити гітлерівцям доставляти військову техніку, боєприпаси, живу силу на фронт…
Полковник Микола Приходько до партизанів прийшов у сімнадцять років. Два з половиною роки воював у з’єднанні Сидора Ковпака. Своїми ногами пройшов усі ті кілометри, які з боями пройшов його партизанський загін...

ВШАНУВАННЯ СУМСЬКИХ ПАРТИЗАН
ВШАНУВАННЯ СУМСЬКИХ ПАРТИЗАН

Голова Сумської міської організації України полковник Микола Бондарєв зазначив, що незважаючи на відсутність досвіду боротьби, вже з червня по липень 1941-го в Україні розпочали боротьбу 883 загони, 1700 диверсійних груп, які стали основою для організації партизанських загонів і з’єднань. До них добровільно йшли люди, щоб протистояти гітлерівцям, які вогнем і кулями вводили на Україні «Новий порядок».

ВШАНУВАННЯ СУМСЬКИХ ПАРТИЗАН

Партизанська війна – це окрема сторінка тих далеких народних військових подій: 6200 партизанських загонів і підпільних груп, що налічували близько мільйона людей, щодня завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території України. Приємно усвідомлювати, що саме на Сумщині народжувалися ті партизанські загони, які першими показали приклад у боротьбі з німецькими загарбниками й поклали початок створенню та гуртуванню партизанських загонів у лісах Північної України.
Завдяки безстрашній і непримиренній боротьбі партизанів і підпільників земля України горіла під ногами фашистів, а Сумщина назавжди увійшла в історичний літопис війни, як партизанський край. Цим мають пишатися й гордитися молоді козаки й маленькі козачата. Пишатися так, як у свій час пишався своєю ратною звитягою старий уславлений козак – Сидір Артемович Ковпак.
Наша козацька молодь добре знає історію створення партизанських загонів, навідується до Спадщанського лісу, організовує в ньому партизанську розвідку, всілякі дослідження, змагання, варить та засмажує на вогнищі козацькі страви, бере активну участь у заходах, що проводяться з нагоди відзначення Дня партизанської слави у м. Путивль і, звичайно ж, у славному козацькому місті Суми.
Ми, козаки, робимо все від нас залежне для того, щоб День партизанської слави назавжди залишався у пам’яті наших козачат, передавався із покоління в покоління, збагачував такі поняття, як Батьківщина, честь, обов’язок і пам'ять. До кожного з таких урочистостей ми відповідально готуємо своїх козачат, виступи яких завжди радують ветеранів партизанського руху й тих, хто щиро вболіває за їх долю.

ВШАНУВАННЯ СУМСЬКИХ ПАРТИЗАН

21 вересня 2018 року у програму виступу козачат входили хорові вітання, адресовані партизанам Сумщини, патріотичні декламування, козацькі бойові вигуки та заклики, пісні «За славу і за волю», «Нам є, що захищати» та запевнення ветеранів у тому, що вони завжди наслідуватимуть славних партизан України.

ВШАНУВАННЯ СУМСЬКИХ ПАРТИЗАН

Козаки, берегині й козачата не залишали майданчик Монументу «Слави героям Сумщини» аж доки не поклали квіти до підніжжя пам’ятника, не проспівали разом з усіма Гімн України, не почули салютних залпів на честь загиблих під час Другої світової війни, не поговорили з партизанами, не подякували їм за їх героїчний подвиг у кривавій війні…
Ми, наставники козачат, маємо надію, що вони у майбутньому достойно житимуть і розповідатимуть своїм дітям про партизанську славу, виховуватимуть їх на засадах козацтва так, як це робимо ми – козаки й берегині Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке».

Матеріал надав генерал-командор Віктор Лях, отаман Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке».



Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 24-09-2018, 14:09 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...