Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

ТРИ ДОЛІ

ТРИ ДОЛІ

ТРИ ДОЛІ

16 листопада 2018 року громадська організація «Київське військово-історичне товариство» та Національний військово-історичний музей України на території музею провели презентацію книги авторів Чудновця О.М. та Латишева Р.М. Монітор «Смоленськ» («Krakow») три долі (Історія корабля, бойовий шлях та сьогодення 1924-1941-2018 рр.) – Київ: Видавець Олег Філюк, 2018. – 256 с.

ТРИ ДОЛІ
ТРИ ДОЛІ
ТРИ ДОЛІ

Ця книга про долю героїчного бойового корабля – річкового монітора «Смоленськ» («Краків»), який перебував в складі польської, а згодом радянської Пінської військової флотилії і загинув в вересні 1941 року при обороні м. Києва. Ця книга про героїзм і військові будні екіпажів монітора.

ТРИ ДОЛІ

Грунтуючись на багатому архівному матеріалі, численних публікаціях, зокрема польських, пошуковому матеріалі, автори висвітлили історію бойового корабля. Про роботу над книгою розповів Олександр Чудновець: «Три долі одного корабля. Риторичне питання — може у корабля бути три долі, три життя? Час показав, що так, може! Приклад тому історія героїчного бойового річкового корабля — монітора «Смоленськ». Вся доля монітора розділилася на три періоди. Перший був з початку будівництва, потім становлення, як бойового корабля під назвою «Краків» в складі військово-морського флоту Польщі до затоплення (фактично загибелі) 21 вересня 1939 року. Другий період — найбільш героїчний, після підйому і відновлення з жовтня 1939 року в складі Дніпровської військової флотилії, а з червня 1940 року в складі радянської Пінської флотилії до другої своєї загибелі 12 вересня 1941 року. Третій період це життя після загибелі корабля до нашого часу. Дійсно життя, по іншому і не скажеш, бо тема загадкового монітора «Смоленськ» турбує і притягує всіх, хто не байдужий до нашої вітчизняної історії, вже протягом більше ніж 70-и років. Залишки монітора «Смоленськ» і зараз знаходяться на місці останнього бою корабля («останнього параду», як кажуть моряки) — в Ладинській затоці річки Десна, в 30 км від стародавнього українського міста Чернігів. Зберегти для нащадків все, що залишилось від бойового корабля, який став символом боротьби з нацизмом в роки Другої світової війни — задача нинішнього покоління. Що являв собою легендарний монітор «Смоленськ» («Краків»), чому він є символом нескореності, мужності і героїзму екіпажів. Хто воював на ньому і боронив свою землю від ворога? Що зараз являють собою останки корабля, як зберегти їх від вандалів і байдужості, щоб вони зайняли гідне місце в музеях в ролі експонатів? Пре це ми спробували викласти у своїй книзі».

ТРИ ДОЛІ

Також виступили директор військово-історичного музею Андрій Ільєнко, Роман Латишев, видавець книги Олег Філюк, син командира "Смоленська" капітан 1 рангу Олександр Семенов, 90-річний Іван Косяненко, котрий був юнгою Дніпровської флотилії у 1941 році, дочка командира монітора "Желєзняков" Вікета Маринушкіна…

ТРИ ДОЛІ
ТРИ ДОЛІ
ТРИ ДОЛІ
ТРИ ДОЛІ
ТРИ ДОЛІ

Також, під час презентації книги, голова Громадської організації "Асоціація ветеранів ВМС України" Сергій Гайдук у рамках презентації розповів про підготовку науково-дослідницької експедиції під вітрилами «Від варягів у греки княжих часів до заможної морської України».

ТРИ ДОЛІ

Групу пошуковців і ветеранів відзначено пам'ятною медаллю "100 років Прапора Військово-Морських Сил Збройних Сил України".

ТРИ ДОЛІ
ТРИ ДОЛІ

Олег Філюк подарував книги з військової історії Національному військово-історичному музею.

ТРИ ДОЛІ

За сумлінну працю, активну роботу в громадському русі по увічненню історичної пам’яті, організацію та проведення військово – патріотичної роботи серед громадськості було нагороджено відзнакою ВГО «Країна» - медаллю «За збереження історії» Кущенка Юрія Анатолійовича – члена Ради ГО «Київське військово-історичне товариство» та Тарана Олександра Володимировича – організатора військового музею села Пілява на громадських засадах.

ТРИ ДОЛІ

В ході презентацій царила дружня й щира обстановка, відмічалася кооперація людей, котрі переживають за морську долю України - від юнги часів Дніпровської флотилії до ветеранів Військово - морського флоту, від істориків та письменників і до політиків.

ТРИ ДОЛІ
ТРИ ДОЛІ
ТРИ ДОЛІ
ТРИ ДОЛІ
ТРИ ДОЛІ

Перевернута ще одна сторінка з літопису про Монітор «Смоленськ» («Krakow»). Але ставити крапку ще досить рано… Щасти Вам історики – пошуковці, Ви на правильному шляху.Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 19-11-2018, 12:24 | Комментировать (1) | Печать
Автору книги, руководителям мероприятия и участникам большое спасибо за сохранение и пропаганду исторической доли монитора "Смоленск" .
Жаль,что не были приглашены ветераны Киевской городской ассоциации
подводников и Всеукраинского союза ....(ВСГОВИ). Всего Вам доброго, здоровья и успехов.

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...