Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

БАТЯ З «С-51»

БАТЯ З «С-51»

БАТЯ З «С-51»

28 грудня 2018 року виповнюється 110 років з дня народження видатного сина українського народу героя – підводника контр-адмірала Кучеренка Івана Хомовича.

Народився Іван Кучеренко 28 грудня 1908 року в селі Новосілки, Макарівського району, Київської області. Після закінчення 10 класів школи Іван працював в селі.
Службу на флоті почав з 1929 року, в навчальному загоні Чорноморського флоту. На наступний рік Івана було зараховано курсантом Вищого військово-морського училища ім. М.Ф. Фрунзе.
У 1933 році, після закінчення училища, Івана Хомовича було направлено на Тихоокеанський флот. Служив штурманом підводного човна, помічником командира, командиром «М-13», після на «Щ-111». З липня 1936 року проходив службу на посаді командира «Щ-17» та «Щ-111». З жовтня 1939 року служив у штабі ТОФ. З грудня 1941 року Іван Хомович вже командував підводним човном «С-51».

БАТЯ З «С-51»
БАТЯ З «С-51»

4 вересня 1942 року Державний комітет оборони прийняв рішення щодо посилення Північного флоту за рахунок переведення з тихоокеанського театру шести підводних човнів: «Л-15», «Л-16», «С-51», «С-54», «С-55» та «С-56».
6 жовтня 1942 року «С-51», маючи на борту командира дивізії капітана 1 рангу Олександра Володимировича Трипільського, почав перехід на Північ за маршрутом: Владивосток - Петропавловськ-Камчатський - Датч-Харбор - Сан-Франциско - Коко-Соло (Панамський канал) - Гуантанамо - Галифакс - Рейк'явік.

БАТЯ З «С-51»
БАТЯ З «С-51»
БАТЯ З «С-51»

В Ісландії підводний човен вимушено затримався. Біля борту американської плавбази «Вулкан» моряки виправили пошкодження, нанесені штормовим океаном. В подальшому похід проходив при суцільному штормі.

БАТЯ З «С-51»
БАТЯ З «С-51»

24 січня 1943 року «С-51» був урочисто прийнятий в Полярному. В районі Териберки з бортів есмінца «Куйбишев» підводників урочисто зустрічав командир бригади ПЛ СФ капітан 1 рангу Віноградов. В цей же день «С-51» був зарахований до складу 2 дивізії бригади ПЛ СФ і став першим тихоокеанським підводним човном, що прибув до Полярного. За час 110-денного переходу корабель пройшов дев'ять морів і два океани, провів у морі 63 доби. Підводний човен пройшов 16205 міль, з них 226 під водою.
На Північному флоті екіпаж «С-51» під командою І.Ф. Кучеренко разом з іншими тихоокеанцями швидко включився в бойові дії, потопив вісім і пошкодив три фашистські кораблі. «С-51» була нагороджена орденом Червоного прапору.

БАТЯ З «С-51»

У травні 1943 року човен вийшов в перший бойовий похід, а вже у березні 1944 - Іван Кучеренко приступив до командування 2 дивізіоном бригади підводних човнів Північного флоту.

БАТЯ З «С-51»

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 липня 1945 року за зразкове виконання бойових завдань, командування у боротьбі з фашистськими загарбниками і проявлені при цьому мужність та героїзм капітану 2 рангу Івану Хомовичу Кучеренку було присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка».

БАТЯ З «С-51»

Після війни Іван Хомович продовжив військову службу. У 1948 році закінчив Військово-морську академію імені К.Е. Ворошилова. До 1951 року був на викладацькій роботі, потім на командних посадах на Балтийському флоті. З 1951 року - начальник штабу, командир (1952–1956) ВМБ в Свинемюнде, командуючий підводними силами БФ (1956–1959).
3 серпня 1953 року присвоєно військове звання контр – адмірал.

БАТЯ З «С-51»
Іван Хомович нагороджений двумя орденами Леніна, трьома орденами Червоного прапору, орденом Нахімова 2 ступеню, орденом Червоної зірки, медалями.
Контр-адмірал Іван Хомович Кучеренко помер 26 листопада 1959 року. Похований на Ваганьківському цвинтарі у Москві.

БАТЯ З «С-51»

Та вдячні співвітчизники пам’ятають про свого земляка. Ім’я славетного моряка викарбовано на пам’ятному знаку, встановленому на території середньої школи № 95 м. Києва.

БАТЯ З «С-51»

До архітектурних пам'яток с. Новоселки належить пам'ятник Герою Радянського Союзу Івану Хомовичу Кучеренку.

БАТЯ З «С-51»

Ім'ям Героя Радянського Союзу Івана Кучеренка названа Новосілківська восьмирічна школа.

БАТЯ З «С-51»

26 вересня 1968 гроку назва «Іван Кучеренко» присвоєна плавбазі забезпечення підводних лодок.

БАТЯ З «С-51»

Його прізвище позначається на монументі Слави в одному з гарнизонів Північного флоту.
На честь Героя названа вулиця в селищі Відяєво, Мурманської області.

БАТЯ З «С-51»

В населеному пункті Дунай, міського округу ЗАТО, міста Фокіно, Приморського краю імені Героя названа площа і встановлена меморіальна дошка. Площа названа за ініціативою школярів пошукового клубу «Юнга» середньої школи № 253 селища Дунай.

БАТЯ З «С-51»

В 2008 році за ініціативою громадської організації «Всеукраїнська асоціація ветеранів - підводників» була випущена пам’ятна медаль на честь 100 річчя видатного підводника.

БАТЯ З «С-51»

До речі, саме цією медаллю нагороджений і сумчанин, ветеран – підводник Північного флоту, активний учасник ветеранського руху і член громадської організації «Сумське морське зібрання» мічман Привалов Олександр Борисович.

БАТЯ З «С-51»

Іван Хомович мав відмінну військовою вправність, яка поєднувалася з глибокими знаннями та розумною обережністю. "Батя", як його називали моряки, був визнаним авторитетом у всіх питаннях служби, культури та побуту. Суворий і різкий, на перший погляд, він був по-батьківські турботливий, справедливий і вимогливий до помилок. Любив він матроську забаву, але не допускав найменшого панібратства, був прямим і принциповим. Саме за ці якості характеру та високу командирську майстерність любив свого «Батю» екіпаж «С-51».

БАТЯ З «С-51»

Швидко плине час, але герої не вмирають. Вони живуть в людських серцях і ми не маємо права їх забувати. Бо всі ми зобов'язані тим, що довгі роки жили під мирним небом.





Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 19-12-2018, 15:47 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...