Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства.
П. Куліш.


День української писемності та мови щороку відзначається в усіх навчальних закладах України 9 листопада. За православним календарем – це День вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, котрий близько 1114 року був монахом Києво-Печерського монастиря, першим давньоруським письменником і літописцем, послідовником творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Головною метою проведення свята Дня української писемності та мови було показати всю красу та велич української мови, створення належних умов дотику серцем до джерел історичної й духовної культури українського народу, поглиблення знань про витоки писемності та розвиток рідної мови, її правопису, підвищення особистої мовної культури засобами дитячої літератури та належного спілкування.
Козацька берегиня Ліна Крівшенко розповіла козачатам та учням початкової школи про історію української писемності. Вчителька зосередила їхню увагу на тому, що українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї, яка налічує понад 45 млн. людей, більшість яких живе в Україні.

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Українська мова є другою слов’янською мовою за кількістю мовців та входить до найпоширеніших мов світу. Вона є результатом інтеграції трьох діалектів праслов’янської мови – полянського, деревлянського та сіверянського.
Для запису української мови використовують адаптовану кирилицю. Назву «українська мова» почали вживати з XVI століття. Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав.
Нині українська мова має державний статус, але й на сьогодні варто докладати максимум зусиль задля того, щоб наша рідна мова не тільки зберігалася, але й розвивалася.
Козачата виразно й гучно декламували українські твори, демонстрували силу та красу рідної української мови через хорове виголошення бойових козацьких гасел, патріотичних віршів і пісень.

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Завершальним етапом святкування Дня рідної мови та писемності стало відкриття Бібліотеки вільного доступу, ініційоване учнями козацьких класів КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 25 м. Суми.

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ
ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Висвітлений захід дитячої козацької громади Сумської паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» - є гарним прикладом конструктивної діяльності, яка сприяє консолідації учнівських колективів навколо суспільно корисної справи та вихованню справжніх патріотів України з активною громадською позицією.

Матеріал надав генерал-командор Віктор Лях, отаман Сумської паланки МГО «Козацтво Запорозьке».
Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 24-11-2019, 14:21 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...