Можно бесплатно скачать шаблоны для dle 10.1 у нас на сайте

КОЗАЦЬКА ШАНА СЛАВЕТНОМУ АСУ

КОЗАЦЬКА ШАНА СЛАВЕТНОМУ АСУ

КОЗАЦЬКА ШАНА СЛАВЕТНОМУ АСУ

8 червня, в Сумах, біля центрального входу до парку культури та відпочинку ім. Кожедуба відбувся козацький флешмоб з нагоди 100-річчя з Дня народження видатного земляка, льотчика-винищувача, тричі Героя Радянського Союзу Івана Микитовича Кожедуба.

КОЗАЦЬКА ШАНА СЛАВЕТНОМУ АСУ

2 вересня 2005 року в козацькому місті Суми було урочисто відкрито пам’ятник Івану Микитовичу в парку на честь Героя. У той день зібралися козаки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» з трьох областей України. Пам’ятник було відкрито під звуки духового оркестру, постріли салютної групи і гуркіт козацьких гармат.

КОЗАЦЬКА ШАНА СЛАВЕТНОМУ АСУ

15 років поспіль козаки, берегині та козачата у День пам’яті виступають перед пам’ятником славетному асу Івану Кожедубу та покладають до підніжжя квіти.
Не винятком був і День відзначення 100-річчя з Дня народження Івана Микитовича.

КОЗАЦЬКА ШАНА СЛАВЕТНОМУ АСУ
КОЗАЦЬКА ШАНА СЛАВЕТНОМУ АСУ

Іван Микитович Кожедуб – єдиний в Україні тричі Герой Радянського Союзу, маршал авіації.

КОЗАЦЬКА ШАНА СЛАВЕТНОМУ АСУ

Народився Іван Микитович 8 червня 1920 року в сім’ї, яка входила до земельного товариства козаків с. Ображіївка.
Його батько Микита Іларіонович вирізнявся освіченістю, працював на посаді обліковця Шосткинського порохового заводу. За радянських часів був старостою церкви Архистратига Михайла с. Ображіївка.
Виховання сина здійснювалося батьком на кращих зразках козацької педагогіки. З раннього дитинства Іван долучався до молитви та виконання господарських доручень. Микита Іларіонович був суворим і наполегливим вихователем, привчав сина до різного роду життєвих випробувань.
Навчаючись у Шосткинському клубі Товавіахіму Іван виконував стрибки з парашутом, у 1939 році успішно освоїв ази керування У-2.
Службу в армії розпочав у 1940 році. У 1941 закінчив Чугуївську військову авіаційну школу льотчиків, де працював інструктором.
З початком ІІ Світової війни, вже на території СРСР, разом з авіашколою був евакуйований до станції Манкент, Південно-Казахстанської області, Казахської РСР.

КОЗАЦЬКА ШАНА СЛАВЕТНОМУ АСУ

Після численних рапортів з проханням відправити на фронт його бажання задовольнили лише у 1943 році.
Свій перший бойовий виліт Іва кожедуб виконав 26 березня, але невдало - його Ла-5 отримав пошкодження в бою. При поверненні ще й був обстріляний нашими зенітками. З великими труднощами льотчик довів винищувач до аеродрому і зробив посадку.
Під час війни Івану Кожедубу не раз доводилося дивитися смерті в очі. Іван Микитович - учасник Курської битви та за Дніпро, Нижньодніпровської, Корсунь-Шевченківської та Умансько-Ботошанської наступальних операцій, повітряного бою на ближніх підступах до Румунії в травні-червні 1944 року, Білоруської, Прибалтійської, Вісло-Одерської, Східно-Померанської та Берлінської наступальних операцій.

КОЗАЦЬКА ШАНА СЛАВЕТНОМУ АСУ

Бойовий рахунок молодший лейтенант Кожедуб відкрив 6 липня 1943 року в ході битви на Курській дузі, збивши бомбардувальник.
Через місяць боїв отримав першу бойову нагороду - орден Червоного Прапора.
До кінця війни гвардії майор Кожедуб здійснив 330 бойових вильотів, у 120 повітряних боях збив 64 літаки противника. Свій останній бій, в якому збив 2 FW-190, провів у небі Берліна.
За всю війну жодного разу не був збитий. Хоча доводилося сідати в палаючому літаку на аеродром, укритий свіжими вирвами.
У фронтовій книжці Кожедуба записано: «Не бійся смерті! І тоді – переможеш! Двом смертям не бути! А одної – не минути!».
Після війни Іван Микитович працював на відповідальних посадах у Військово-повітряних силах СРСР, у 1950—1953 роках командував авіадивізією, що воювала у Північній Кореї.
Багато співрозмовників вказували, що Іван Кожедуб міг запросто зустрітися зі школярами, або з журналістами, охоче йшов на контакт. Часто Івана Микитовича бачили в рідному селі і в Чугуєві, який відкрив для нього небо.

КОЗАЦЬКА ШАНА СЛАВЕТНОМУ АСУ

Помер легендарний льотчик 8 серпня 1991 року у себе на дачі від серцевого нападу. Похований у Москві на Новодівочому кладовищі.

КОЗАЦЬКА ШАНА СЛАВЕТНОМУ АСУ

Іван Микитович - Почесний громадянин міст як Суми, Шостка, Чугуїв, Куп'янськ, Бєльці...
1949 року Герою в рідній Ображіївці відкрили пам'ятник роботи Євгена Вучетича.

КОЗАЦЬКА ШАНА СЛАВЕТНОМУ АСУ

Ще за життя у Новій Гвінеї була випущена поштова марка з його портретом.
Легендарний Ла-7 (бортовий № 27), на якому воював Герой, експонується в музеї ВВС у Моніно під Москвою.
Ім'я Івана Кожедуба носить вулиця в Москві, на його честь названі Харківський університет Повітряних Сил, а також Шосткинський хіміко-технологічний коледж.
8 травня 2010 пам'ятник Кожедубу було відкрито в Парку Слави у Києві.

КОЗАЦЬКА ШАНА СЛАВЕТНОМУ АСУ

8 червня 2010 року в місті Шостка в ознаменування 90-річчя Героя було встановлено бюст біля музею Івана Кожедуба.

КОЗАЦЬКА ШАНА СЛАВЕТНОМУ АСУ

12 листопада 2010 року пам'ятник Кожедубу був встановлений і на території Харківського університету Повітряних Сил.

КОЗАЦЬКА ШАНА СЛАВЕТНОМУ АСУ

Іван Микитович Кожедуб був і донині залишається для сумських козаків символом сили, мужності, непоборності та героїзму. Він є взірцем для наслідування сучасними патріотами України, а для батьків – зразком козацького зростання сина під суворим і наполегливим вихованням люблячого батька.Категория: Периодика ↓ Опубликовал psi01morpex, 10-06-2020, 07:52 | Комментировать (0) | Печать

Добавление комментария

Фордевинд, fordevind, fordevind.com.ua, статьи, страна, родина, отчизна, сайт целеустремленных людей, фордевинд сумы, Вовк Андрей Васильевич, Вовк Андрей, Морпех
загрузка...